מר יצחק תשובה

 

השם יצחק תשובה הפך לשם דבר בישראל, בזכות פעולותיו הרבות בתחומי האנרגיה, הדלק, הנדל"ן והתרומה לקהילה. אמרתם יצחק תשובה – אמרתם יוזמה, חדשנות ולקיחת סיכונים מחושבים – במטרה להגיע להישגים משמעותיים, בעלי תרומה אדירה לישראל.

דלק לשנים רבות

אחד המהלכים החשובים ביותר שעשה יצחק תשובה היה רכישת החברה הציבורית "דלק" והפיכתה לקבוצת השקעות גלובלית. בזכות התרחבותה של החברה וההשקעות שביצעה בתחומי האנרגיה, הדלק, הגז הטבעי, הביטוח ועוד – הפכה "דלק" לאחת החברות הראשונות שהקימו בישראל תחנת כוח פרטית, המופעלת באמצעות גז טבעי. היום דלק היא אחת המובילות והחזקות בישראל.

אנרגיה לדרך

ה-פרויקט בה"א הידיעה שיצא לפועל ביוזמתו ובהובלתו של יצחק תשובה, היה הגילוי של מצבורי גז טבעי בישראל ובקפריסין. הגילוי התבצע על ידי קבוצת דלק שבראשה עומד תשובה, ביחד עם שותפתה האמריקנית "נובל אנרג'י". מדובר בגילוי גז טבעי בהיקפים עצומים, שיכולים למלא את כל צורכי האנרגיה של ישראל ולתרום לשיפור משמעותי של איכות הסביבה, להפחתת עלויות החשמל והמים, ליצירת מקומות עבודה חדשים ולהעשרת קופת המדינה.

תרומה לקהילה

יצחק תשובה, אשר עלה ארצה עם הוריו מלוב כשהיה בן חצי שנה, העביר את ילדותו במעברת "שבות עם" שליד העיר נתניה, ובנתניה החל גם את דרכו כקבלן בניין עצמאי. היום הוא תורם באופן קבוע לסטודנטים הלומדים במכללה האקדמית נתניה באמצעות מלגות המחולקות מדי שנה לתלמידים בעלי הישגים גבוהים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך. המלגות הניתנות ל"ילדי תשובה" מאפשרות להם לקבל סיכוי שווה בסיום לימודיהם, ולממש את הפוטנציאל הטמון בהם. 
בזכות תרומותיו קיבל יצחק תשובה את התואר "נאמן המכללה" כמו גם "תואר לשם כבוד". בעתיד מתכנן יצחק תשובה להקים במכללה את מרכז הקונגרסים, ולהמשיך לתרום לסטודנטים מצטיינים, אשר זקוקים לעזרה כספית על מנת לסיים את לימודיהם ולקבל הזדמנות שווה בשוק העבודה.
 

 עורך תוכן

 
יצחק תשובה תורם ומקבל תואר כבוד במכללה

שלח לחבר   להדפסה