ללא כותרת [1]

 
search

חיפוש מרצים

טקסט חופשי:

בית הספר:

בחר תואר:

 
 
 
 

 פרופ' רות פלאטו-שנער

חדר:

 2215

שעות קבלה:

 בתאום מראש

דוא"ל:

 cbl@netanya.ac.il

טלפון:

  

להורדת קו"ח

  

 

בתי ספר

  • משפטים
  • מנהל עסקים
  •  
  •  

תחומי התמחות

  •  
  •  
  •  
 

 קורות חיים

 
 
פרופסור פלאטו-שנער היא מהמומחים הבולטים בארץ בתחום דיני הבנקאות.
 
בשנים 1997-1991 עבדה כעורכת דין במחלקה המשפטית של בנק לאומי. במסגרת זו טיפלה בעסקאות מימון שונות, ניסוח חוזים בנקאיים, הכנת חוות דעת, עריכת נוהלים פנימיים של הבנק, סוגיות בתחום הרגולציה הבנקאית, ועוד.
 
כיום עוסקת פרופ' פלאטו-שנער בעיקר בפעילות אקדמית. היא מלמדת בבית הספר למשפטים ובבית הספר למנהל עסקים במכללה האקדמית נתניה. תחומי התמחותה: דיני בנקאות, רגולציה פיננסית, אתיקה עסקית וממשל תאגידי בגופים פיננסיים, אמצעי תשלום, משפט מסחרי ועסקי.
 
בשנת 2004 ייסדה את המרכז לדיני בנקאות במכללה האקדמית נתניה ומאז היא עומדת בראשו ומנהלת את פעילותו.
 
בנוסף היא מכהנת כחוקרת במכון ון ליר ומרכזת שם את תחום הרגולציה הפיננסית.
 
פרופ' פלאטו-שנער היא מחברת הספר "דיני בנקאות – חובת האמון הבנקאית" ׁ(ההוצאה לאור של לשכת עורכי הדין, 2010). כמו כן פרסמה עשרות מחקרים ומאמרים בכתבי עת מובילים בארץ ובעולם, בסוגיות שונות בדיני בנקאות ומשפט מסחרי ועסקי. בגין עבודתה המחקרית היא זכתה במספר פרסים ומילגות.
 
פרופסור פלאטו-שנער הוזמנה כחוקרת אורחת למוסדות מחקר יוקרתיים: המכון למחקר השוואתי בלוזאן, שוויץ; מכון מקס פלאנק למשפט פרטי בהמבורג, גרמניה; הפקולטה למשפטים באוניברסיטת הרווארד; קינגס קולג' לונדון; ועוד.  
 
פרופסור פלאטו-שנער היא מרצה מבוקשת בכנסים שונים, אקדמאיים ומקצועיים. היא מוזמנת להרצות בפני דירקטוריונים, הנהלות, וועדות אתיקה של בנקים וגופים פיננסיים. בנוסף, היא מרכזת השתלמויות ומרצה פעילה במכון להשתלמות של לשכת עורכי הדין, במכון להשתלמות שופטים ובפורומים נוספים. במסגרת תפקידה כראש המרכז לדיני בנקאות במכללה האקדמית נתניה, יזמה כנסים רבים בסוגיות בנקאיות שעמדו במרכז השיח הציבורי.
 
פרופסור פלאטו-שנער מקדישה מזמנה גם לפעילות ציבורית. כחברה בוועדה המייעצת לממונה של שוק ההון ביטוח וחסכון; היא מכהנת כנציגת הציבור בהנהלת הקרן למימון תובענות ייצוגיות; חברה בוועדה הציבורית של ארגון מעלה לקביעת דירוג מעלה ומדד מעלה לחברות ציבוריות; חברה בוועדה לבדיקת תוכניות הלימוד במשפטים במועצה להשכלה גבוהה; מכהנת כראש תחום אתיקה בעסקים ובפיננסים במרכז לאתיקה בירושלים; ועוד.
 
 
השכלה:
 
*    תואר שלישי במשפטים (Ph.D), אוניברסיטת בר-אילן. תיזה בנושא "המהות המשפטית של יחסי בנק-לקוח בנוגע לכספת הבנקאית", בהדרכת פרופ' סיני דויטש.
 
*     תואר שני במשפטים (LL.M.), אוניברסיטת תל אביב.
 
*     תואר ראשון במשפטים (LL.B.), אוניברסיטת תל אביב.
 
פרקטיקה משפטית:
 
1997-1991     עורכת דין, המחלקה המשפטית של בנק לאומי.
 
תפקידים אקדמיים:
 
*     פרופסור-חבר, בית הספר למשפטים ובית הספר למנהל עסקים, המכללה האקדמית נתניה.
 
*     חברה במועצה האקדמית העליונה, המכללה האקדמית נתניה.
 
*     ראש הוועדה למניעת הטרדה מינית, המכללה האקדמית נתניה.
 
*     מייסדת וראש המרכז לדיני בנקאות, המכללה האקדמית נתניה.
 
תחומי הוראה:
 
דיני קניין
דיני בנקאות
מסמכים סחירים
אמצעי תשלום
דיני עסקים
 

 פעילות מקצועית

 
 

 כנסים

 
 

 פרסומים

 


שלח לחבר   להדפסה