ועדת הגוי וצוות מנהלי

סנה.jpg

ד"ר אפרים סנה, יו"ר

אפרים סנה הינו רופא, איש צבא ומדינאי. הוא מונה ליו"ר המרכז לאחר שלושים ושש שנות שירות בכל הצמתים החשובים בצבא ובפוליטיקה. בשנת 1985 הוא מונה על ידי שר הביטחון דאז, יצחק רבין, להיות ראש המנהל האזרחי ביהודה ושומרון.  עם שחרורו מהצבא בשנת ,1987 בדרגת תת-אלוף, פנה לפוליטיקה והצטרף למפלגת העבודה. בשל בקיאותו בנושא הפלשתיני והאמון האישי הרב שרחשו לו שמעון פרס ויצחק רבין, נשלח אפרים סנה בקיץ 1988 לנהל את המו"מ החשאי הראשון עם אש"פ בפאריס. ביוני 1992 נבחר אפרים סנה לראשונה לכנסת. הוא כיהן כשר בריאות, שר תחבורה והיה פעמיים סגן שר הביטחון, בהטביעו חותם משמעותי בכל משרד בו הוא כיהן.

ליצירת קשר:  esneh@netvision.net.il

אלטמן.JPG
 
 
ד"ר דוד אלטמן, סגן נשיא בכיר במכללה האקדמית נתניה, סגן יו"ר המרכז
 
ד"ר דוד אלטמן הינו סגן נשיא בכיר במכללה האקדמית נתניה ומשמש כסגן יו"ר מרכז ש. דניאל אברהם לדיאלוג אסטרטגי והיה אחד ממייסדיו. בעבר היה ד"ר אלטמן מנכ"ל קרן תל-אביב ומנכ"ל וסגן נשיא של אוניברסיטת בר-אילן. בשנות השבעים היה עוזר אקדמי של רב-אלוף משה דיין ויו"ר אגודת הסטודנטים הארצי. הוא היה סגן יו"ר אגוד הסטודנטים היהודי העולמי.
את הדוקטורט במנהל עסקים קיבל מאוניברסיטת ססקס לטכנולוגיה. ד"ר אלטמן למד לתואר שני לימודים סובייטיים באוניברסיטת בר-אילן ולימודי דת השוואתיים באוניברסיטת קייפטאון. ד"ר אלטמן היה חבר במספר רב של ארגוני תרבות ואמנות לאורך השנים, בהם מרכז סוזן דלאל לאמנות, מוזיאון נחום גוטמן, סינימטק תל-אביב, האקדמיה לשח ע"ש קספרוב ובמרכז לאמנויות הבמה בתל-אביב.
 
ליצירת קשר: daltman@netanya.ac.il 
 
פרידמן.JPG

ד"ר אלי פרידמן, מנהל המרכז

ד"ר אלי פרידמן הוא חוקר תקשורת ושיח עם דגש על חקר סכסוכים ודיפלומטיה ציבורית. בתפקידים השונים שלו במרכז, הוא צבר ניסיון עשיר בניהול פרויקטים שונים של המרכז, כולל בכתיבת בקשות לקרנות ובהגשתן, דווח לקרנות אלה וניהול תקציבים ותיאום בין השותפים האסטרטגיים והמשתתפים מחו"ל באירועים השונים של המרכז.

ד"ר פרידמן השלים דוקטורט במחלקה לתקשורת של האוניברסיטה העברית בירושלים ופוסט דוקטורט באוניברסיטת לנקסטר, אנגליה. הוא פרסם מאמרים אקדמיים בכתבי עת מוילים בתחום שיח ותקשורת ולאחרונה פרסם ספר ראשון בהוצאת רוטלדג' יחד עם פרופ' דליה גבריאלי נורי:  Israeli Discourse and the West Bank: Dialectics of Normalization and Estrangement
 
 
 
ליצירת קשר:   elief@m.netanya.ac.il

 

 

 

פדהצור.JPG

 ד"ר יאיר הירשפלד, מנהל אקדמי של המרכז


ד"ר הירשפלד הינו מומחה להיסטוריה של המזרח התיכון ולשעבר מרצה בכיר בחוג להיסטוריה של המזרח התיכון באוניברסיטת חיפה.
הוא מאדריכלי הסכם אוסלו, מייסד שותף ומנכ"ל הקרן לשיתוף פעולה כלכלי (ECF) במשך שלשה עשורים רקם ד"ר הירשפלד קשרים הדוקים עם שורה של מומחים ועם מנהיגים מהרשות הפלסטינית, ירדן, מצרים, ערב הסעודית, מרוקו וארה"ב, תוך שהוא בונה רשת קשרים (net-working) בכל המדינות.
הירשפלד מקיים קשר הדוק עם הימין והשמאל של המפה הפוליטית הישראלית. במהלך 3 השנים האחרונות מקיים הירשפלד דיאלוג עם המנהיגות הרבנית הדתית-לאומית ומקובל על כל גווני הקשת האידאולוגית הישראלית. הירשפלד הינו עמית במכון בייקר למדיניות ציבורית באוניברסיטת רייס, יוסטון, טקסס. דרך פעילותו במכון בייקר הוא יצר קשרים הדוקים עם המנהיגות הדמוקרטית והרפובליקנית בארה"ב, עימם הוא מקיים את השיח על המזרח התיכון. ד"ר הירשפלד הינו מומחה אקדמי  מוכר ומוביל ב-track II diplomacy 
 

ליצירת קשר:  ypn.hirschfeld@gmail.com

 

 

שפיגל.JPG
תא"ל (מיל.) ברוך שפיגל, יועץ אסטרטגי

תא"ל (מיל.) ברוך שפיגל משמש כיועץ אסטרטגי למרכז. במהלך השנים האחרונות שימש תא"ל (מיל.) ברוך שפיגל כיועץ בכיר לשר הביטחון. בתפקידו זה, היה תא"ל שפיגל אחראי להסכמי הביטחון בין ישראל לארה"ב, האיחוד האירופי, האומות המאוחדות וארגונים בינלאומיים אחרים. הוא עמד בראש פרוייקטים מיוחדים במשרד הביטחון, כולל פיקוח על השפעות גדר ההפרדה, החלטה על המדיניות ההומניטרית במעברים ובחינת יישום ההתחייבויות הישראליות בנוגע לישובים, למאחזים ולמעברים בגדה המערבית. בעת שירותו הצבאי, שימש תא"ל שפיגל כראש יחידת התיאום האחראית על היחסים הביטחוניים בין  הכוחות הישראלים לכוחות הערבים וליחסים עם כוחות השמירה על השלום. בנוסף, היה לו חלק חשוב במשא ומתן וביישום הסכמי השלום בין ישראל לירדן.
 
ליצירת קשר:  baruchspiegel@gmail.com
 
מאיר.gif

השגריר יצחק מאיר, יועץ בכיר; עורך ראשי של הרבעון האינטרנטי "קומון סנס"


השגריר יצחק מאיר משמש כיועץ בכיר למרכז, בדגש על יחסי חוץ, בנוסף, משד"ר אבנר ברנע, יועץ אסטרטגי בכיר בתחום המודיעין התחרותי ומלמד את נושא 'המודיעין התחרותי בסביבת התחרות' באקדמיה בישראל. עבודת הדוקטורט שלו היתה בנושא 'ניתוח השוואתי של כשלונות מודיעיניים בתחום המודיעין הלאומי ובתחום העסקי' באוניברסיטת חיפה עליה קיבל את פרס יואל בן פורת ב- 2016. עומד בראש התכנית לסייבר ומודיעין עסקי / תחרותי בבית הספר למנהל עסקים, במכללה האקדמית נתניה וכן מלמד בתכנית ה- MBA באקדמית תל אביב יפו ובתכנית ה- MA בלימודי מידע באוניברסיטת בר אילן. פרסם מספר רב של מאמרים בנושא המודיעין התחרותי והמודיעין הלאומי. ד"ר ברנע משמש כעמית מחקר במרכז לחקר הביטחון הלאומי באוניברסיטת חיפה. מלמד את הקורס 'מודיעין מסכל בחברה דמוקרטית' המחלקה למדע המדינה, אוניברסיטה העברית בירושלים. הינו לשעבר בכיר בשב"כ. .

 

ליצירת קשר:  rivyitz@013.net    

מאיר.gif

ד"ר אבנר ברנע, מרצה למודיעין עסקי תחרותי


השגריר יצחק מאיר משמש כיועץ בכיר למרכז, בדגש על יחסי חוץ, בנוסף, משמש השגריר מאיר כעורך ראשי של המגזין האיטרנטי "קומון סנס". השגריר מאיר, איש חינוך מנוסה, שימש כממונה על חינוך יהודי ברחבי העולם מטעם וועד המנהל וחבר הנאמנים  של הסוכנות היהודית. השגריר מאיר מונה להיות שגריר ישראל בבלגיה בשנת 1991 ושגריר ישראל בשוויץ בשנת 1997. לפני כן הוא שימש כקונסול כללי של ישראל במונטריאול ומזרח קנדה. השגריר מאיר פרסם מספר מחזות, שירים ומאמרים רבים שהופיעו בספרים, בכתבי עת ובעיתונים. לאחרונה יצא לאור ספרו "אישה אחת". השגריר מאיר משתתף לעיתים מזומנות בתכניות רדיו וטלויזיה.

 

ליצירת קשר:  

 

פלטר.JPG

 גב' אביבה פלטר, מנהלת פעילות בינלאומית וכנסים; עורכת הרבעון האינטרנטי "קומון סנס"


גב' אביבה פלטר בעלת נסיון רב בארגון כנסים בינלאומיים בארץ ובעולם, מאז שנת 1966. כיהנה בהנהלת עמותת אתגרים, ההתאחדות לספורט אתגרי לנכים, החל מיום הקמת העמותה בשנת 1994 ועד לשנת 2000 ושימשה אף בתפקיד יו"ר ועדת הכספים של  העמותה.  גב' פלטר הצטרפה לועדת ההיגוי של פורום נשות קריירה במזרח התיכון, עם הקמת הפורום, בשלהי שנת  1994, כעורכת ידיעון הפורום . גב' פלטר חברה בוועדת ההיגוי של המרכז לדיאלוג אסטרטגי מיום הקמתו וארגנה את הכנסים של המרכז בארץ ובחו"ל, ומכהנת כיום אף בתפקיד עורכת הרבעון האינטרנטי "קומון סנס".
 

ליצירת קשר:   paltera@gmail.com

  

 

ד"ר בארי פיינשטיין, מומחה למשפט בינלאומי, מרצה בכיר בביה"ס למשפטים במכללה


ד"ר פיינשטיין הינו מרצה בכיר במשפט בינלאומי במכללה האקדמית נתניה, המרצה בנושאים כגון משפט בינלאומי, הסכסוך הערבי-ישראלי ופתרונו, עיסקאות מסחריות בינלאומיות, סחר בינלאומי ודיני הים. הוא פירסם מאמרים רבים בתחום ההיבטים המשפטיים של הסכסוך הערבי-ישראלי והשתתף בכנסים אקדמיים רבים ברחבי העולם ונאם בהם בנושאים שונים הקשורים לתחומי התמחותו, ובמיוחד על נושאים הקשורים הן לעידודו ולהגברתו של השלום במזרח התיכון דרך שיתוף פעולה כלכלי והן ללחימה נגד הטרור באמצעות המשפט הבינלאומי.  ד"ר פיינשטיין מרצה בתור פרופסור אורח למשפטים מדי שנה במהלך הסמסטר הראשון הן בפקולטה משפטים של אוניברסיטת סטרסבורג, צרפת Faculté de droit, de sciences politiques et de gestion, Université de Strasbourg והן ב- Duale Hochschule Baden-Württemberg במוסבך, גרמניה. ד"ר פיינשטיין אף שימש כפרופסור אורח למשפטים הן בבית הספר למשפטים של אוניברסיטת דרום דקוטה University of South Dakota School of Law, Vermillion, South Dakota בשנת 2015 בסמסטר הראשון ובשנת 2017 בסמסטר השני, והן בבית הספר לניהול ICN Ecole de Management, ICN Business School בננסי, צרפת במהלך עשור עד לשנת 2013 בסמסטר הראשון, והן בבית ספר למשפטים של האוניברסיטה של הפסיפיק בסקרמנטו, קליפורניהMcGeorge School of Law, University of the Pacific, in Sacramento, California במהלך עשור עד לשנת 2008 בסמסטר הקיץ, והן ב-Swiss University of Management, Economics, and Finance UMEF בג'נבה, שוויץ במהלך הבי-מסטר השלישי בשנת 2014,  והן בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת לוריין.Faculté de droit, sciences économiques et gestion, Université de Lorraine, Nancy, France בסמסטר הראשון במהלך שנות 2013 ו-2014. לדף האקדמי ולקורות החיים לחצו כאן 
 

ליצירת קשר:  bafeinstein@yahoo.com
 
 

 

צוות מנהלה​
עופר.JPG

גב' אסתי עופר


אסתי עופר, מרכזת המרכז לדיאלוג אסטרטגי, עוסקת בארגון כנסים, מפגשי שולחן עגול ואירועים שונים של המרכז, בגיוס מרצים לכנסים ומחקרים בהם מעורב המרכז. אסתי מרכזת את "קומון סנס", הריבעון האינטרנטי של המרכז, ונמצאת בקשר עם הכותבים לעיתון ומכינה את החומר לקראת הפקתו של כל גליון.
במקצועה היא מעצבת פנים ועוסקת בפיסול בזמנה הפנוי.

 
ליצירת קשר:  ofer-es@netanya.ac.il

 

��� ����   ������