לימודי תואר שני בבנקאות ושוק ההון

 
תואר שני מוסמך בבנקאות ושוק ההון. (מ.א.)
Master of Banking and Capital  Markets, M.A.
 
 
בית הספר לבנקאות ושוק ההון החל לפעול במתכונתו הנוכחית בשנת הלימודים תשס"ב (2001-2002) ביה"ס הוקם בעקבות דרישה שעלתה הן מהאקדמיה והן מהעוסקים בתחום, להקים בית ספר לבנקאות ושוק ההון, אשר ירכז את מגוון הנושאים התיאורטיים האקדמיים בבנקאות עם התייחסות ליישומים המעשיים והשירותים הנגזרים מהם. הכשרה של אנשי מקצוע המתמחים במקצוע הבנקאות תוך שילוב של ידע אקדמי עם ידע מעשי משוק ההון הינה צורך חיוני של ענף הבנקאות אך לא פחות מכך של המשק הישראלי בכללותו. הצורך בבית ספר יעודי למקצוע הבנקאות נובע מהשינויים וההתפתחויות המשמעותיות שחלו בשנים האחרונות בארץ ובעולם כולו. שינויים אלה מתבטאים בהכנסת מכשירים פיננסיים חדשים, טכנולוגיה (כספומטים, בנקאות באמצעות טלפון ושירותי האינטרנט ולאחרונה גם פתיחת בנקים אינטרנטיים) ובהפיכת הבנקים למעין סופרמרקט פיננסי המציע שירותים פיננסיים מגוונים מעבר לשירותים המסורתיים של הענף.
 
מסלולי לימודים אקדמיים בבנקאות קיימים זה מכבר במדינות העולם המערבי ובעיקר באמריקה הצפונית ובאירופה. בישראל, המכללה האקדמית נתניה הינה המוסד היחידי המאפשר השכלה מקיפה בבנקאות, המקנה למסיים אותה תואר אקדמי בבנקאות ושוק ההון המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה וזאת כאשר הדרישה לכך הולכת וגדלה.
 
בעקבות ההצלחה הרבה שלה זכתה התוכנית לתואר ראשון, הוחלט על פתיחת תוכנית לתואר שני בבנקאות ושוק ההון וזאת בהסמכה של המועצה להשכלה גבוהה. תואר זה המוענק רק במכללה האקדמית נתניה מאפשר הרחבה והעמקה של הנושאים והתמקצעות נוספת במיוחד בתחום הבנקאות ושוק ההון המתפתח כל כך בשנים האחרונות. הקורסים הניתנים במסגרת התואר שמים דגש רב על רלבנטיות לסוגיות העכשוויות בשווקים הפיננסיים.
 

 מציג סרט

 
שלח לחבר   להדפסה