לימודי מדעי ההתנהגות

 
מדעי ההתנהגות - חלון להבנת העצמי והעולם החברתי סביבי
 
ככל שהעולם סביבנו נעשה יותר טכנולוגי ומורכב כך עולה החשיבות של המיומנויות הבין אישיות והכישורים החברתיים. עם זאת, הגירויים הרבים המקיפים אותנו לא מאפשרים לנו פעמים רבות לרדת לעומקה של הנפש האנושית והעולם החברתי. מדעי ההתנהגות מאפשרים לאדם להבין טוב יותר את מניעיו, את הצרכים שלו, את תהליכי קבלת ההחלטות שלו ואת ההשפעות החברתיות המשפיעות על הדרך שבה הוא מתנהל בעולם, כל זאת בעזרת תוכנית לימודים עדכנית המשלבת ידע מתחומי הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה, האנתרופולוגיה, הקרמנולוגיה, הגרנטולוגיה והניהול. תחומי ידע אלו פותחים לסטודנט צוהר להבנת השפעות חברתיות רחבות השולטות למעשה בחייו. מהם הזרמים התת קרקעיים שקובעים איך נתלבש? מה נאכל? מה נקנה? איפה נגור? כמה נרוויח? ועוד ועוד החלטות של הפרט שלמעשה נשלטות על ידי כוחות שאנחנו לא מודעים אליהם.
 
הסטודנטים במדעי ההתנהגות מגלים את העולם החבוי המצוי בתהליכים המשפיעים עליהם ומקדמים את יכולות החשיבה העצמאיות והביקורתיות שלהם. תלמידי מדעי ההתנהגות יצאו לאחר שלוש שנות למידה עם הבנה עמוקה יותר הן ביחס לעצמם והן ביחס לעולם החברתי הסובב סביבם. בדרך זו, הסטודנט הופך להיות אדם משכיל ועצמאי שאיננו מקבל את התכתיבים החברתיים כמובנים מאליהם. מדעי ההתנהגות אם כן הם הדרך של הסטודנט לבנות עוד נדבך במסלול שמאפשר לנו חיים מלאים.
 
התואר השני בהתנהגות ארגונית מוקדש להבנת האדם בארגון ולהקניית ידע ניהולי וייעוצי המבוסס על עולמות התוכן של מדעי החברה והניהול. הסטודנטים יפתחו את היכולת לאבחן תהליכים בארגון ולבנות תוכניות לניהול אפקטיבי של האנשים בארגון. תוכנית ללימודי תואר שני בוחנת את ההתנהגות של פרטים וקבוצות במקום העבודה כמו גם את המערכות שבתוכן הם פועלים. באמצעות אירועים ותרגילים ייחשפו הסטודנטים לתהליכי ניתוח והתמודדות עם בעיות ניהוליות ועסקיות. בכך הם יקדמו את יכולתם לפעול בצורה טובה ויעילה יותר באירגון תוך הבנת מעמיקה יותר של התהליכים המתרחשים באירגון ובדרך זו לקדם את מטרות הפרט ומטרות האירגון גם יחד.
 
 

מוזמנים לעקוב אחרינו בדף הפייסבוק של בית הספר למדעי ההתנהגות

 

חזרה לעמוד לימודי מדעי ההתנהגות

 

 מציג סרט

 
שלח לחבר   להדפסה