אודות תואר ראשון במדעי ההתנהגות

 

 התואר הראשון במדעי ההתנהגות מתאפיין בכך ש:
 
  • כולל שני כיווני התמחות מאתגרים – פסיכולוגיה / ניהול משאבי אנוש
  • מציע מגוון אפשרויות לתפקידי מפתח במוסדות מדיניים, חברות מסחריות וגופים כלכליים
  • מאפשר קבלת תעודת הסמכה של מומחה מטעם העמותה לניהול, פיתוח וחקר משאבי אנוש (בכפוף לרישום בעמותה) תעודת הסמכה של מומחה מטעם העמותה לניהול, פיתוח וחקר משאבי אנוש (בכפוף לרישום בעמותה)
  • לבחירתכם מתאפשרים לימודים במסלולי יום / ערב

 

לימודי מדעי ההתנהגות
בית הספר ללימודי מדעי ההתנהגות מציע תוכנית לימודים חדשנית המשלבת ידע מתחומי הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה, האנתרופולוגיה, הקרימינולוגיה, הגרונטולוגיה והניהול.

יחודה של התוכנית במבט רב תחומי על הקשר בין הפרט לתהליכים חברתיים ולמגמות תרבותיות. הידע והניסיון שהצטברו במדעי החברה עד כה, הפכו תחום זה למכריע בהכשרתם של בעלי תפקידי מפתח במוסדות ובאירגונים פוליטיים, כלכליים- טכנולוגיים, במוסדות של אכיפת חוק, חינוך, סעד ועוד.
 
תוכנית הלימודים חושפת את הסטודנט להיבטים תיאורטיים שונים במדעי ההתנהגות לצד גישות יישומיות הרלוונטיות לחברה בת זמננו. מטרת התוכנית היא להקנות לסטודנט השקפה מקצועית מקיפה במדעי החברה ויכולת העמקה בתחומי ההתמחות, תוך דגש על העשרה ועל התפתחות אישית. בית הספר מאפשר לסטודנט להתמחות באחד משני מסלולים, מסלול לימודי פסיכולוגיה או מסלול לימוד ניהול ומשאבי אנוש, לפי בחירתו.
 
היתרון שבנסיון − לצבור ניסיון בעריכת ניסויים ומחקרים
במסגרת בית הספר למדעי ההתנהגות פועלת מעבדת מחקר בפסיכולוגיה. מעבדת המחקר משרתת את כל החוקרים בבית הספר למדעי ההתנהגות וכן מקיימת שיתופי פעולה עם חוקרים ממחלקות אחרות במכללה וחוקרים מאוניברסיטאות ומכללות אחרות. בנוסף לפעילות החוקרים, המעבדה משמשת גם סטודנטים בשנה ג' אשר במסגרת הסמינריונים שלהם בוחרים בעבודה אמפירית המבוססת על תכנון והרצה של ניסויים. המעבדה מספקת מסגרת התומכת בבניית פרדיגמות ניסוייות איכותיות ובכך מאפשרת לסטודנטים להתנסות כבר בתואר הראשון בעריכת מחקר מדעי על כל היבטיו. ניסיון מחקרי מסוג זה חיוני בעת הרישום לתואר שני.
 
תכנית 'עבודת שדה'
תכנית זו מאפשרת לסטודנטים בשנה ג' להתנסות במהלך התואר בסיוע טיפולי ובליווי מקצועי, לרכוש שעות התנסות מעשית להן חשיבות עצומה בעולם מקצועות הפסיכולוגיה ומדעי ההתנהגות וליהנות מיתרון משמעותי עם יציאתם לשוק העבודה.
 
במסגרת התכנית רשאים הסטודנטים לבחור באחת משלוש עמותות התורמות לקהילה: 
עמותת ער"ן - בה יוכשרו ע"י אנשי מקצוע בער"ן לביצוע שיחות עם פונים לקו הקשב של העמותה, תוך ליווי ותמיכה שוטפת.  
עמותת על"ם - בה יפעלו הסטודנטים כחונכים המשמשים מבוגר משמעותי בחייו של הנער, רוכשים את אמונו, מעצימים אותו ומכוונים אותו לאורח חיים נורמטיבי (התוכנית אינה פועלת באופן זמני).
בליווי ופיקוח מקצועי על-ידי רכז על"ם ובשיתוף אנשי מקצוע. 
המרפאה לבריאות הנפש – במסגרתה ישתלבו הסטודנטים בפעילות קהילתית חשובה עם הילדים והנוער המטופלים במרפאה לילדים ונוער של המרכז לבריאות הנפש לב השרון.
 
תכנית המצויינות של בית הספר למדעי ההתנהגות מאפשרת לסטודנטים מצטיינים משנים ב' וג' לקחת חלק פעיל במחקר של חוקרים בבית הספר למדעי ההתנהגות. הסטודנטים המתקבלים לתכנית מצטרפים לאחד החוקרים במחלקה בהתאם לתחום ההתעניינות שלהם, ומעורבים בכל שלבי המחקר, וכך רוכשים ניסיון מחקרי רחב ומקבלים המלצה מחקרית.

 

מוזמנים לעקוב אחרינו בדף הפייסבוק של בית הספר למדעי ההתנהגות

 

 מציג סרט

 
שלח לחבר   להדפסה