דבר הדיקן

 

ברוכות הבאות וברוכים הבאים,
 
לא קל להיות צעירים בישראל בימים אלו. למרות שנדמה שאנו חיים בעידן שבו כוכבים נולדים בין-לילה והצלחות מתגשמות ברגע, הרי לאמיתו של דבר, עבור רוב הצעירים, הלחצים הפועלים עליהם רק גדלים והציפיות על כתפיהם נערמות: מה ללמוד? איפה? איך לשלב בין לימודים לעבודה? מה יאתגר אותי? מה ייתן לי יתרון בהמשך? כמענה לשאלות אלו  אני רוצה להציע לכם לבוא ללמוד עמנו, בבית האקדמי שלנו  - בית הספר לתקשורת במכללה האקדמית נתניה - שיהפוך להיות הבית האקדמי שלכם.  
 
בשונה מקורסים מקצועיים, לימודי תקשורת באקדמיה יספקו לכם תשתית וכלים רלוונטיים שיפתחו לכם אופקים רחבים ויצמיחו אתכם כאנשים בוגרים, בעלי ראייה רחבה וביקורתית של החיים בחברה המודרנית. חקר התקשורת הוא תחום מחקר צעיר ותוסס שמשלב בין יסודות ממגוון כיוונים ונקודות מבט - סוציולוגיה, פוליטיקה, פסיכולוגיה, שפה, אמנות - המתחברים דרך החידושים הטכנולוגיים והתרבותיים העדכניים ביותר. אצלנו תחשפו לכל אלו בשילוב מנצח שבין רמה של אוניברסיטה מובילה, ובין יחס אינטימי של מכללה, המכוונת לעולם התעסוקתי שבחוץ. 
 
אנו מציעים לכם יתרונות רבים שיהפכו את הלימודים האקדמיים שלכם לחוויה אינטלקטואלית ומקצועית, שתשנה את חייכם ותשמש אבן פינה בהם בכל אשר תפנו בהמשך. מלבד ארגוני תקשורת, חברות פרסום ויח"צ,  בכל ארגון כיום - במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי  - זקוקים למומחי מדיה. אצלנו תקבלו כלים ומושגים רלוונטיים שיתנו לכם יתרון למשרות אלו. ראשית, היתרון שלנו מתחיל ברמת הלימודים הגבוהה: אצלנו מלמד סגל מרצים,  הנחשב כחוד החנית במחקר תקשורת, צוות הנמנה בנשימה אחת עם טובי החוקרים באוניברסיטאות בארץ. לא לחינם אנחנו היחידים בין מכללות ישראל בעלי הסמכה קבועה להענקת תואר שני בתקשורת ואנשי הסגל שלנו מפרסמים בטובי כתבי העת בעולם ומציגים במיטב הכנסים הבינלאומיים. בקיצור, מזומנת לכם חוויה אינטלקטואלית מאתגרת וייחודית.
 
שנית, לנו הרצון והיכולת להעניק את מה שמכללה אמורה להעניק: יחס אישי וסביבת לימודים מטפחת הנובעת מיחס מיטבי  בין מספר הסטודנטים למספר אנשי הסגל הבכיר. עובדה זו בולטת לטובה בדו"ח בינלאומי מטעם המועצה להשכלה גבוהה ברשימת כלל מסלולי התואר הראשון בארץ! (ראו בדו"ח עמוד 7Ratio: senior faculty to students). דיקן הסטודנטים יחד עם שאר אנשי הסגל שדלתותיהם פתוחות, מלווים באופן אישי את התפתחותכם ועוקבים אחריה. אין לנו ספק שיתרון זה משנה לגמרי את חווית התואר. בקיצור, מזומנת לכם חווית לימודים אישית ותומכת.
 
שלישית, וזה בוודאי מעניין אתכם, אנו מציעים לכם בסיסי ידע והתנסות מעשית במדיה (עיתונות מודפסת, רדיו, טלוויזיה, אינטרנט) ובעבודה מול המדיה (יחסי ציבור ודוברות) כשלרשות הסטודנטים עומדים אולפני עריכה משוכללים, אולפני טלוויזיה HD ותחנת רדיו FM106 תוססת, "רדיו קול נתניה", המשדרת 24 שעות ביממה. במהלך הלימודים פוגשים הסטודנטים מקצועני מדיה רבים, נחשפים לאפשרויות העבודה בתחום ומוצעים להם מבחר פרויקטים של מצויינות, המאפשרים לפרוץ אל תעשיית התקשורת. אנו מאמינים כי עידן המדיה הדיגיטלית מחייב את בית הספר להקנות לכלל הסטודנטים היכרות מקיפה עם שלל אמצעי התקשורת והכיוונים הפרקטיים, כדי להכין את הסטודנט לדינאמיות של שוק התקשורת ושוק התעסוקה. מתוך תפיסה עדכנית זו, איננו מבקשים מכם לבחור מסלולים סגורים אלא נותנים בידיכם מכשירים רבים ב"ארגז הכלים" התיאורטי והמקצועי שלכם, בהם תוכלו להשתמש בכל תחום או מדיה שתבחרו בעתיד, בדיוק כמו רבים מבוגרינו שכבר השתלבו בתעשייה. בקיצור, מזומנת לכם חוויה מקצועית עדכנית ורלוונטית.   
 
בסופו של דבר, תואר ראשון לומדים פעם אחת, והדבר היקר ביותר שמשקיעים במהלך הלימודים הוא הזמן: שלוש שנים משמעותיות בחייכם, שלוש שנים פוריות ויצירתיות, של התפתחות בכל הרמות. כדאי ללמוד אותן במקום שמציע לכם חוויה אינטלקטואלית מאתגרת וחוויה מקצועית מעודכנת בתוך סביבה אינטימית ותומכת שתלווה אתכם לאורך התואר והלאה, אל החיים האישים והמקצועיים שלכם. אני מזמינה אתכם לבוא ללמוד עמנו.
 
 בברכה,
 
פרופ' ענת פירסט
דיקנית בית הספר לתקשורת
 
 

 עורך תוכן

 

ד"ר עידית מנוסביץ

פרופ' ענת פירסט

דיקנית בית הספר לתקשורת

שלח לחבר   להדפסה