לימודי משפטים - מכללה אקדמית נתניה

 

בית-הספר ללימודי משפטים במכללה האקדמית נתניה הוקם בשנת תשנ"ו (1995). מאז הקמתו התפתח מאוד, הן מבחינת מספר הסטודנטים והן מבחינת כוחות ההוראה האיכותיים שנקלטו בו תוך פרק זמן קצר יחסית. לסטודנטים הלומדים בבית-הספר ניתנת הזדמנות ייחודית ללמוד משפטים במוסד להשכלה גבוהה, במבנים מפוארים, בסביבה סטודנטיאלית תוססת ובמסגרת אקדמית הכוללת גם מינהל עסקים, מדעי ההתנהגות, מדעי המחשב והמתמטיקה, בנקאות, ביטוח ותקשורת. 

 

לשם הבטחת הרמה הגבוהה של הלימודים, עומד בראש בית-הספר פרופ' סיני דויטש, פרופסור ותיק למשפטים ובעל השפעה רבה בתחום המשפט האזרחי בישראל. פרופ' דויטש כיהן במשך ארבע שנים כדיקן הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת בר-אילן, וכן יסד את בית-הספר ללימודי משפט ועמד בראשו במשך חמש שנים. בשנת הלימודים תשע"א נפתחה השנה החמישית בתוכנית ללימודי תואר שני במשפטים LL.M. במסלול משפט מסחרי ועסקי. מידע מפורט על התוכנית נמצאת באתר. 

 

התוכנית האקדמית של בית-הספר בנויה במתכונת התוכנית האקדמית בפקולטות למשפטים שבאוניברסיטה העברית בירושלים ובאוניברסיטאות תל-אביב, בר-אילן וחיפה. במהלך לימודיהם משתתפים כל הסטודנטים בשיעורי חובה, תרגילים, קורסי בחירה משפטיים, סמינריונים, קורסים באנגלית וקורסי בחירה כלליים. מתוך שאיפה להרחיב את אופקיו של הסטודנט למשפטים צורפו לתוכנית הלימודים גם קורסים במדעי החברה, בקרימינולוגיה ובפילוסופיה של המשפט. בלימודים ניתן דגש מיוחד על לימוד דיני מסים, עסקאות סחר בינלאומי (תוך הדגשת הקשרים עם השוק האירופאי המשותף), משפט מסחרי ומשפט עברי, על-מנת שבוגרי בית-הספר ייצאו מבין כתליו משפטנים מעולים ובעלי השכלה רחבה. 

 

צוות המורים של בית-הספר כולל קבוצה נכבדה של מרצי פנים, שהם מורים מן המניין במשרה מלאה. עיקר זמנם ומרצם מוקדש לסטודנטים, להוראה ולמחקר. בצוות חברים פרופסורים ובעלי תואר דוקטור ותיקים, אשר פירסמו ספרים ומאמרים רבים. המרצים הם מומחים, איש איש בתחומו, ובעלי ניסיון רב בהוראה ובמחקר. מן הראוי להדגיש, שרוב התקנים מאויישים על-ידי חברי סגל אקדמי במשרה מלאה בבית-הספר. לצידם מלמדים גם מורים מן החוץ, שהם מבכירי המשפטנים בישראל, ביניהם פרופסורים בעלי שם, שופטים בכירים ועורכי-דין מהשורה הראשונה בישראל.​

 

מאז הוקם בית-הספר למשפטים עומדים בהצלחה מדי שנה כ-80% של הבוגרים בבחינות לשכת עורכי הדין. כתב-העת של בית-הספר למשפטים, "מאזני משפט", בו מתפרסמים מאמרים של טובי המשפטנים בישראל. במערכת משתתפים גם תלמידים מצטיינים של בית-הספר. בכתב-העת מאמרים מפרי עטם של פרופסורים ומרצים למשפטים מהשורה הראשונה בישראל. כתב-העת התקבל יפה בחוגי המקצוע. 

 

הלימודים יתקיימו בשתי כיתות לימוד. בכיתת לימודי היום התקיימו הלימודים, חלקם בשעות הבוקר וחלקם בשעות אחה"צ והערב. כיתת לימוד נוספת תתקיים במסגרת לימודי ערב, והלימודים בה יתקיימו פעמיים בשבוע בשעות אחה"צ המאוחרות והערב, ובימי שישי. 

 

סטודנט שהתקבל ללימודי משפטים יוכל להירשם לתוכנית של משפטים ומינהל עסקים. תוכנית זו משלבת לימודים לקראת תואר בוגר במשפטים עם לימודים במינהל עסקים, והיא מתפרשת על-פני שלוש שנות לימודים וחצי בלבד. תוכנית ייחודית זו מעניקה לבוגרים השכלה המכשירה אותם לקשת עיסוקים רחבה ומגוונת ומגדילה את סיכוייהם להשתלבות קלה ומהירה בעולם העשייה והעסקים המודרני. 

 

בוגרי תוכנית הלימודים במסלול המשולב (משפטים ומינהל עסקים) יקבלו תואר LL.B. במשפטים ולא יחוייבו בלימודי השלמה ועקרונות לתואר שני M.B.A במינהל עסקיםסטודנטים הלומדים במסלול המשולב (משפטים ומינהל עסקים) אשר השלימו את מלוא מכסת הלימודים של התוכנית במינהל עסקים בהיקף של 48 שעות סמסטריאליות במשך שלוש שנים, נבחנו וצברו קרדיט אקדמי מלא, יהיו פטורים מלימודי ההשלמה ומקורסי העקרונות. סטודנטים אלה יכולים להתחיל את לימודי התואר השני במינהל עסקים במקביל ללימודי סמסטר א' של השנה הרביעית ללימודי המשפטים. תוכנית זו תאפשר לסיים שני תארים אקדמיים: תואר LL.B. במשפטים ורוב הדרישות לתואר M.B.A במינהל עסקים במשך ארבע שנות לימוד. בשנה החמישית יידרש הסטודנט להשלים את מטלות הסמינריון והפרוייקט ויקבל את התואר בתום השנה החמישית. ראוי לציין, כי תוכנית זו היא תוכנית יוקרתית המיועדת לתלמידים מצטיינים בלבד ומעטות דוגמתה במדינת ישראל.

 

מידע על תואר שני בלימודי משפטים 

התוכנית לימודי תואר שני במשפטים נועדה להעמיק את הידע המשפטי של הסטודנטים בתחום המשפט המסחרי והעסקי, תוך שימת דגש על סוגיות משפטיות הנוגעות לעולם העסקים והפיננסים. התוכנית כוללת קורסים מתקדמים בתחום דיני תאגידים, וכן קורסים בנושאי בנקאות, דיני עבודה, חוזים ומיסים. בהשפעת הליך הגלובליזציה, כוללים הקורסים השונים התייחסות גם לשיטות משפט אחרות, ובאים לבחון את הנעשה בארץ בהשוואה לתהליכים במדינות אחרות ובשוק האירופי.
 
בנוסף, לאור המגמה המתחזקת בארץ ובעולם של יישוב סכסוכים בדרכים אלטרנטיביות, כוללת התוכנית קורסים שונים בנושא יישוב סכסוכים מסחריים ועסקיים.
 

​​​​​​

חזור לעמוד לימודי משפטים תואר שני

 

 מציג סרט

 
שלח לחבר   להדפסה