אווה לואיזה קוהלר

הענקת תואר לשם כבוד Honoris Causa לגב' אווה לואיזה קוהלר 12/06/2012

אחד מספרי הפילוסופיה היהודים הוא "פרקי אבות" ושם נאמר "איזוהיא דרך טובה שיבור לו האדם".
רבי אליעזר אומר: עין טובה, ר' יהושוע אומר חבר טוב, ר' יוסיי אומר שכן טוב, ר' שמעון אומר: הרואה את הנולד, ורבי אליעזר אומר: לב טוב." את סיגלת לעצמך את כל אותם העקרונות המיוחדים שקבעו גדולי המחשבה היהודית בהיותך חדורת רצון ועשייה בתחומים של לב טוב, שכנות טובה, עין טובה והרצון להעניק לזולת .

לאורך מפעל חייך הטבעת את חותמך דוקא בעזרה לאותם אלה הזקוקים לזרוע ולכתף בראשית דרכם. בין השנים 1969-1977 הקדשת את יישום לימודיך וניסיונך בהוראה בבתי ספר לצעירים ולנוער הסובלים מקשיי למידה וראית בכך ייעוד שליוה אותך לאורך כל הקריירה שלך. הרצון להעניק ולעזור דווקא מאלה שזקוקים יותר מכל לסיוע בדרך להגשמת הפוטנציאל שלהם היה מוטו חינוכי אותו נשאת בעשייתך.

מאז ראשית דרכך מלווה פעילותך הציבורית תמיד בחדוות הנתינה, ברצון להעניק לזולת .
בהיותך הפטרון לאלה הזקוקים יותר מכל לעזרה,

היית פעילה בחבר הנאמנים של קרן האיידס הגרמנית, אשר העניקה סיוע ועזרה לחולים ולנשאים של מחלה קשה זו בצד עזרה במחקר וטיפול במחלה הקשה.
שימשת כיו"ר הברית הגרמנית לטיפול במחלות נדירות מתוך אותה גישה שדווקא החולים במחלות אלה שהן נדירות כל כך זקוקים למישהו שיאיר את חשכת עולמם.

את אהבתך לילדים, לנוער ולחינוך – הבאת איתך לתפקידך כיו"ר הועדה הגרמנית של יוניצ"ף אשר מטביעה חותם על עולמם של בני הנוער בעולם כולו. את אמונתך באל הבעת בדרכך המיוחדת, כאשר הבהרת כי דרך האמונה יש לנו את היכולת לחנך את הנוער, להעניק לו ערכים, ולכוון את דרכו כדי להיענות לאתגרי האנושות ולאתגרים האישיים של כל אחד ואחד.

אווה לואיזה קוהלר

פרט למעורבותך ולעשייתך בקרנות החשובות בתחומים האנושיים הרגישים ביותר בארצך, זכית להוקרה גדולה גם בארצות רבות כאשר קיבלת אות הצטיינות מממשלת פולין, וכאשר נטלת על עצמך את התפקיד המקודש של יו"ר כבוד של אגודת הידידים הגרמנית של בית החולים הגדול במדינת ישראל, בית החולים "שיבא" בתל השומר, וכל זאת תוך רצונך להביא מזור ורפואה לכואב ולחולה.
בנוסף לכל אלה, את ואישך לא רק עסקתם בעידוד עשייתם של האחרים, אלא הייתם שותפים בנתינה לנצרכים בכל תחומי החברה מקרן הנושאת את שמכם הלא היא "קרן אווה והורסט קוהלר".
נעימות הליכותייך ועומק ידידותך הביאו לך ידידים ומעריצים מרחבי העולם, המביעים לך את הכרתם והוקרתם.

על כל אלה ועל עוד דברים אשר תקצר היריעה מלפרטם – החליטו חבר הנאמנים והמועצה האקדמית להעניק לך את התואר "אשת חיל" מטעם המכללה האקדמית נתניה.

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה