חותמת מקום ראשון בסקר שביעות רצון הסטודנטים
netanya_mobile_navlogo

אווה לואיזה קוהלר

הענקת תואר לשם כבוד Honoris Causa לגב' אווה לואיזה קוהלר 12/06/2012

אחד מספרי הפילוסופיה היהודים הוא "פרקי אבות" ושם נאמר "איזוהיא דרך טובה שיבור לו האדם".
רבי אליעזר אומר: עין טובה, ר' יהושוע אומר חבר טוב, ר' יוסיי אומר שכן טוב, ר' שמעון אומר: הרואה את הנולד, ורבי אליעזר אומר: לב טוב." את סיגלת לעצמך את כל אותם העקרונות המיוחדים שקבעו גדולי המחשבה היהודית בהיותך חדורת רצון ועשייה בתחומים של לב טוב, שכנות טובה, עין טובה והרצון להעניק לזולת .

לאורך מפעל חייך הטבעת את חותמך דוקא בעזרה לאותם אלה הזקוקים לזרוע ולכתף בראשית דרכם. בין השנים 1969-1977 הקדשת את יישום לימודיך וניסיונך בהוראה בבתי ספר לצעירים ולנוער הסובלים מקשיי למידה וראית בכך ייעוד שליוה אותך לאורך כל הקריירה שלך. הרצון להעניק ולעזור דווקא מאלה שזקוקים יותר מכל לסיוע בדרך להגשמת הפוטנציאל שלהם היה מוטו חינוכי אותו נשאת בעשייתך.

מאז ראשית דרכך מלווה פעילותך הציבורית תמיד בחדוות הנתינה, ברצון להעניק לזולת .
בהיותך הפטרון לאלה הזקוקים יותר מכל לעזרה,

היית פעילה בחבר הנאמנים של קרן האיידס הגרמנית, אשר העניקה סיוע ועזרה לחולים ולנשאים של מחלה קשה זו בצד עזרה במחקר וטיפול במחלה הקשה.
שימשת כיו"ר הברית הגרמנית לטיפול במחלות נדירות מתוך אותה גישה שדווקא החולים במחלות אלה שהן נדירות כל כך זקוקים למישהו שיאיר את חשכת עולמם.

את אהבתך לילדים, לנוער ולחינוך – הבאת איתך לתפקידך כיו"ר הועדה הגרמנית של יוניצ"ף אשר מטביעה חותם על עולמם של בני הנוער בעולם כולו. את אמונתך באל הבעת בדרכך המיוחדת, כאשר הבהרת כי דרך האמונה יש לנו את היכולת לחנך את הנוער, להעניק לו ערכים, ולכוון את דרכו כדי להיענות לאתגרי האנושות ולאתגרים האישיים של כל אחד ואחד.

אווה לואיזה קוהלר

פרט למעורבותך ולעשייתך בקרנות החשובות בתחומים האנושיים הרגישים ביותר בארצך, זכית להוקרה גדולה גם בארצות רבות כאשר קיבלת אות הצטיינות מממשלת פולין, וכאשר נטלת על עצמך את התפקיד המקודש של יו"ר כבוד של אגודת הידידים הגרמנית של בית החולים הגדול במדינת ישראל, בית החולים "שיבא" בתל השומר, וכל זאת תוך רצונך להביא מזור ורפואה לכואב ולחולה.
בנוסף לכל אלה, את ואישך לא רק עסקתם בעידוד עשייתם של האחרים, אלא הייתם שותפים בנתינה לנצרכים בכל תחומי החברה מקרן הנושאת את שמכם הלא היא "קרן אווה והורסט קוהלר".
נעימות הליכותייך ועומק ידידותך הביאו לך ידידים ומעריצים מרחבי העולם, המביעים לך את הכרתם והוקרתם.

על כל אלה ועל עוד דברים אשר תקצר היריעה מלפרטם – החליטו חבר הנאמנים והמועצה האקדמית להעניק לך את התואר "אשת חיל" מטעם המכללה האקדמית נתניה.