חותמת מקום ראשון בסקר שביעות רצון הסטודנטים
netanya_mobile_navlogo

בית הספר לנדל"ן

במה אתם מתעניינים?

לימודי נדל"ן

ע"ש רוני צארום

בית הספר לנדל"ן של המכללה האקדמית נתניה פרץ את הדרך בתחום לימודי נדל"ן בישראל והיה הראשון להיות מאושר ע"י המלג. בית הספר לנדל"ן מקיים תוכנית לימודים חדשנית, ייחודית וראשונה מסוגה לתואר שני בלימודי נדל"ן שמטרתה הקניית ארגז כלים מקצועי ואקדמי להתמחות בתחום הנדל"ן. מייסד בית הספר לנדל"ן, מר רוני צארום,  

יזם טכנולוגיה ואיש נדל"ן בינלאומי, בעל השליטה בקבוצת "אספן גרופ" מייסד ויו"ר עמותת "יוניסטרים" הפועלת להכשרת בני נוער בפריפריה למנהיגות עסקית וחברתית.

לאורך כל השנים, מאז קום מדינת ישראל, תחום הנדל"ן בכלל ונושא הדיור בפרט, תפס את תשומת לבו של הציבור בישראל. 

ענף הנדל"ן, לאור היותו משאב מוגבל ויקר ערך, הינו אחד מהענפים המרכזיים בכל משק מודרני, והוא משמש כזרז בתהליך 

התפתחותו של המשק בישראל.

בשנים האחרונות עומד בראש סדר היום הציבורי, ניסיון להתמודד עם התייקרות חריגה של מחירי הדירות בישראל בכלל ובאזורי הביקוש בפרט. תגובה להתייקרות זו וכניסיון לבלום את עליית מחירי הדיור, ניתן לראות צעדים "חריגים" של הרשויות השונות. מטרתם של צעדים אלו היתה להגדיל את היצע הדירות ולהקטין את הביקוש. השימוש בכלים שנקטו בהם הרשויות מחייב ידע מוקדם על תחום הנדל"ן, השכלה מקצועית מתאימה ושימוש נכון בכלי ניתוח מתקדמים במטרה לזהות ולאפיין את המגמות בשוק הנדל"ן ולהגיב בהתאם.

 

ההתמודדות עם בעיות הנדל"ן דורשת ידע מקצועי מקיף

סוגיות בתחום הנדל"ן הינן מורכבות, רב גוניות ורב תחומיות. הן משלבות בין מספר מערכות המקיימות ביניהם יחסי גומלין: מערכות כלכליות, חברתיות, משפטיות סביבתיות, תעסוקתיות ועוד. לאור זאת, ההתמודדות עם בעיות הנדל"ן דורשת ידע מקצועי מקיף המתפרש על מגוון רב של תחומים ומחייב התמקצעות המאגדת בתוכה היבטים תכנוניים, כלכליים, מיסויים, שיווקיים, מימונים, ניהוליים, משפטיים וכו'.

אחד התנאים ההכרחיים לקיומו של שוק נדל"ן משוכלל ותחרותי,  הוא זמינות למידע ויכולת ניתוח איכותי של אותו מידע בכלים מחקריים מתקדמים. שוק נדל"ן משוכלל יאפשר לפעול באופן רציונאלי תוך מזעור גורמי אי הודאות ופיזור הסיכונים שאינם אינהרנטיים לתחום הנדל"ן.

על רקע הצורך באנשי מקצוע בתחום הנדל"ן הבעלי ידע בתחומים מורכבים אלה, התפתח בעשורים האחרונים באוניברסיטאות רבות בעולם תחום אקדמי של לימודי נדל"ן המכשיר כוח אדם למחקר, לניהול, לתכנון, ולעבודה מעשית בתחום הנדל"ן.

 

גם באוניברסיטאות היוקרתיות בעולם

אוניברסיטאות יוקרתיות בעולם מקיימות תוכניות ללימודי נדל"ן (Real Estate) לתואר שני, כמו: Harvard University; New York University (NYU); Massachusetts Institute of Technology (MIT); Columbia University; Cambridge University; London School of Economics; Oxford Brookes University; Hong Kong University; Berlin University of Technology.

המכללה האקדמית נתניה הייתה הראשונה בישראל לזהות את הצורך בהקמת בית ספר ללימודי נדל"ן גם נוכח העובדה כי בשנים האחרונות גוברת מאוד ההתעניינות בתחום הנדל"ן,  ולאור הצורך להפעיל כלים ניהוליים וכלכליים מורכבים מתחומים שונים כדי להתמודד עם האתגר הנדל"ני ועם איתור דרכי הניצול האופטימלי של נדל"ן. על מנת לספק לסטודנטים ידע מעמיק בתחום, נבנתה בבית הספר לנדל"ן תוכנית הלימודים החדשה לתואר שני. קורסי התוכנית מספקים לסטודנטים רקע אקדמי ומעשי מתקדם בתחום הנדל"ן.  

במסגרת בית הספר לנדל"ן למדו עד היום עשרות תלמידים בהם מנכ"לים וסמנכ"לים של חברות נדל"ן, אנשי ציבור בכירים, עורכי דין, רואי חשבון, שמאים, אנשי רשות המיסים, בנקאים ועוד.

יועצי הרישום שלנו עומדים לרשותכם לשאלות ולפרטים נוספים. לשיחת ייעוץ חינם צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם:

למה דווקא בית הספר לנדל"ן במכללה האקדמית נתניה?

קריירה
לשלב לימודים עם עבודה
תוכנית בלעדית למכללה האקדמית נתניה
סיור לימודי בחו"ל

שאלות נפוצות

תנאי הלימודים לתואר שני בלימודי נדלן דורשים ממוצע ציונים המתחיל מ80 בתואר ראשון.

כל מקצועות הנדל"ן: יזמות נדל"ן, ייעוץ תכנוני, ייעוץ שיווקי וייעוץ משפטי.
* מיסוי נדל"ן: מס שבח והיטל השבחה. 

* תכנון ובנייה: קידום תוכניות, קבלת היתרים. 

* מימון נדל"ן: איך ממננים, ריביות וכו'.  

* יזמות: כיצד יוזמים יוזמות מיוחדות בנדל"ן?

* שמאות נדל"ן- הערכת שווי של נכסים.

זמן לימודי התואר הינו שנתיים אקדמיות- ארבעה סמסטרים, לא כולל קיץ.

מחיר הלימודים עומד על סך 36,000 ש"ח לכל התואר.

* בלימודי התואר מדובר בלימודי אקדמיה מקיפים וברמה גבוהה ביותר.
* היקף הלימודים רחב ומצע הקורסים מגוון ביותר.
* הלימודים הינם פרקטיים.
* המרצים הינם ד"ר ופרופסורים אשר מביאים ידע וניסיון חסר תקדים.

היתרונות ללימודי הנדל"ן במכללה הינם רבים:
* רק במכללה האקדמית נתניה מתקיימים לימודי תואר שני המתמחים בנדל"ן בלבד. 

* התוכנית כוללת את כל זוויות התחום.
* צוות המורים הינם מהמובילים בתחום 

* הלימודים נוחים- יום אחד בשבוע, ומאפשרים השתלבות נוחה בשגרת היומיום של הסטודנטים.
* בתוכנית לומדים יזמים וותיקים לצד סטודנטים צעירים- דבר המהווה כר נטוורקינג פורה.

מידע שימושי