חותמת מקום ראשון בסקר שביעות רצון הסטודנטים
netanya_mobile_navlogo

תואר שני בתקשורת

תואר שני (M.A) בתקשורת

התוכנית תואר שני בתקשורת מיועדת להעניק מושגים מתקדמים וכלים ביקורתיים להבנת העולם החברתי והתרבותי בעידן של מדיה חדשה ובכך להקנות תואר רלוונטי לעשור השני למאה ה-21. הכשרה זו נעשית באמצעות מגוון של קורסים עדכניים המתאימים לעולמות התוכן של הסטודנטים, כשכל הקורסים מכילים תובנות שאפשר ליישם בארגון ממנו מגיעים הסטודנטים.

המכללה האקדמית נתניה מובילה תוכנית לימודים איכותית וחדשנית לתואר שני בתקשורת. בראש תוכנית התואר השני עומדת פרופ' ענת פירסט, עומדת, בעלת ניסיון רב בהובלה אקדמית ובשילוב בין הוראה, מחקר חברתי ויישום מעשי בתחומי התקשורת והחינוך. התואר מוכר על-ידי משרד החינוך, מזכה בהחזר שכר לימוד לזכאים ומקנה שעות לקידום (ע"פ הקריטריונים של המשרד).

התוכנית ללימודי תואר שני בתקשורת מתקיימת במסגרת ארבעה סמסטרים, כאשר הלימודים הפרונטאליים מתקיימים במהלך שנה קלנדרית אחת (סמסטר א', סמסטר ב' וסמסטר קיץ), והסמסטר האחרון מוקדש לפגישות אישיות ולליווי צמוד בדרך אל השלמת התואר.תואר שני בתקשורת

התקשורת כסוכן-חברות מרכזית בחברה

התוכנית מציעה מסלול מיוחד למורים קרי התמחות מיוחדת לאנשי חינוך ממגוון תחומי ההוראה מתוך האמונה כי תואר שני בתקשורת מהווה השלמה ראויה ועדכנית להשכלתם של אנשי חינוך שלמדו ורכשו ניסיון מעשי בעולם הפדגוגי וכי התקשורת, בדומה למערכת החינוך, גם היא סוכן-חברות מרכזית בחברה ומקנה כלים, ערכים ומשמעות לצעירים והבנה תיאורטית ומעשית של עולם זה.

במקביל לקורסים המובילים לצריכה ולהבנה ביקורתית של תקשורת, מתקיימות גם סדנאות המכשירות ליצירת תקשורת המונים (רדיו וטלוויזיה) באולפנים המשוכללים ביותר באקדמיה הישראלית. כמו כן, מתקיימות סדנאות לשיפור יכולות בתקשורת בין-אישית, בהופעה מול ציבור ובמדיה, התנסות מעשית ורכישת כלים מקצועיים כמו הפקת סרטוני הסברה וחינוך ופיתוח חשיבה יצירתית אינטרדיסציפלינרית. הסדנאות מאפשרות להתפתח מן הבחינה האישית ולהביא את החידושים הטכנולוגיים אל מקומות העבודה של הסטודנטים.

חיבור בסיסי בין הצד התיאורטי לצד המעשי

לצד הקורסים לתואר שני בתקשורת יתקיימו גם מפגשים עם בכירי העוסקים בתקשורת, מתוך חיבור בסיסי בין הצד התיאורטי לצד המעשי, מעבדה המשלבת בין רקע אקדמי ליישום מעשי בשטח, וסדנאות לתואר שני בתקשורת המאפשרות

לימודי תואר שני בתקשורת מעניקים גם אפשרות לקבלת תעודת הכשרה בהנחיית קבוצות דיון ובכל שבוע מתקיים מפגש קבוע עם בכירי העוסקים בתקשורת ובפוליטיקה, מתוך חיבור עקרוני בין הצד התיאורטי לצד המעשי.

בזכות שילוב מנצח בין סגל הוראה מהשורה הראשונה, ניסיון אקדמי עשיר, יחס אישי, ראיית שטח מעמיקה וסביבת לימודים מתקדמת, במכללה האקדמית נתניה תצברו ניסיון מעשי כבר במהלך התואר, ניסיון שיעניק לכם יתרון משמעותי בהמשך דרככם וייפתח לכם דלתות בעתיד, עם סיום לימודי התואר.

למה דווקא תואר שני בתקשורת במכללה האקדמית נתניה?

תכנית איכותית לאנשי מערכת החינוך והמגזר הציבורי

שילוב עבודה ולימודים
התוכנית מוכרת ע“י משרד החינוך
הקניית מיומנויות תקשורת פרקטיות

צפו בסרטון הסברה על המכללה האקדמית נתניה:

תכנית הלימודים

תוכנית הלימודים לתואר שני בתקשורת מאפשרת הקניית מיומנויות תקשורת פרקטיות בזכות  שילוב הלימודים  בעשייה היומיומית מתוך חיבור קבוע לכאן ולעכשיו. הסטודנטים רוכשים כלים לניתוח הסביבה התקשורתית, ועוברים סדנאות בהופעה בפני קהל, הפקת שידורי רדיו, בימוי של סרט דוקומנטרי קצר, פרויקט גמר המטמיע את הידע מהתואר במסגרות מקצועיות רלוונטיות, מפגשים שבועיים עם אנשי תעשיית המדיה ועוד. מדי שנה מוענקת מלגה, מתנת קרן המלגות של משפחת אדרי, לסרט המצטיין שמופק במסגרת קורס המעבדה.

התוכנית מוכרת עי משרד החינוך

לימודי התואר מאפשרים קבלת החזר שכר לימוד לזכאים. לאחר סיום התואר מקבלים המוסמכים תוספת קבועה לשכרם בהתאם לתנאי משרד החינוך. כמו כן, המורים ב“אופק חדש“ מקבלים בנוסף תוספת שעות קידום, ומורים החברים בארגון המורים או בהסתדרות המורים זכאים לתנאים מיוחדים על פי הסכם שכר לימוד.

 שילוב עבודה ולימודי

מערכת השעות מותאמת לעובדי הוראה ומאפשרת לשלב לימודים לתואר לצד עבודה במשרה מלאה. הלימודים הפרונטאליים מתקיימים במהלך שנה קלנדרית אחת על פני יום אחד בשבוע בסמסטר א' ו-ב' ושני ימי הוראה במהלך סמסטר ג'.

תוכנית הלימודים כוללת מגוון קורסים וסמינרים בנושאים הבאים:

קורסים הנלמדים בתוכנית התואר השני בתקשורת

 • תיאוריות מתקדמות בתקשורת: המדיה כסוכנת חברתית
 • שיטות מחקר כמותניות ואיכותניות
 • מעבדה: התקשורת החזותית והמציאות החברתית
 • תקשורת פוליטית
 • הופעה מול מצלמה
 • סדנת משדר רדיו
 • מפגשי מדיה
 • פרוייקט גמר

 

שני סמינריונים לבחירה מתוך מבחר נושאים, כגון:

 • שפה וחברה: כלים לניתוח שיח
 • ספורט ומדיה
 • ניתוח ביקורתי של ייצוגים במרחב הציבורי

 

*ייתכנו שינויים במגוון הקורסים בהתאם לדרישות המערכת

דרישות קבלה

יתקבלו לתכנית מועמדים העונים על התנאים הבאים:

 • יתקבלו מועמדים שסיימו את התואר הראשון בתקשורת או תואר במקצועות אחרים בציון שאינו נמוך מ-80. הוועדה ללימודים מתקדמים רשאית לקבל לתכנית, מטעמים ראויים ובמקרים חריגים, גם תלמידים שממוצע התואר שברשותם הוא פחות מ-80. 
 • בעלי תואר ראשון שאינם מחזיקים בתואר בתקשורת ילמדו בנוסף לתוכנית הלימודים שלעיל ארבעה קורסים: תיאוריות בתקשורת המונים, תקשורת חזותית, שיטות מחקר בתקשורת ושפה ומדיה בעידן הדיגיטלי ( פטורים יינתנו על סמך מסמכי לימודים קודמים). קורסי השלמה  אלה ילמדו במסגרת של מכינה  מרוכזת בשבועות שלפני פתיחת שנת הלימודים, כשסיום המכינה בהצלחה הינו תנאי לקבלה לתואר השני במעמד של סטודנט מן המניין. 

 

נימוקים אפשריים להצדקת קבלה חריגה כולל קבלה על תנאי :

המכללה מאפשרת קבלה באופן חריג של עד 10% משיעור הסטודנטים בכל תכנית לימודים, שאינם עומדים בתנאי הקבלה של המוסד מנימוקים כגון:

 • נתונים אישיים ואקדמיים מיוחדים כגון עיסוק וניסיון בעל משקל בתחום הרלבנטי לפני תחילת הלימודים.
 • צרכים ייחודיים של ציבורים מגוונים בישראל.
 • הגברת ההנגשה להשכלה גבוהה בישראל לסטודנטים שהם דור ראשון להשכלה גבוהה.
 • העדפה מתקנת של אוכלוסיות מוחלשות.

בעת ההרשמה על המועמד/ת להגיש את המסמכים הנ”ל:

 • צילום תעודת זהות
 • אישור זכאות לתואר ראשון נאמן למקור
 • גיליון ציונים סופי נאמן למקור
 • קורות חיים

ימי הלימודים

ימי לימוד:

לוח זמנים אקדמי – שנה"ל תשפ"א, 2020-2021 
שנת הלימודים תשפ"א תתחיל בתאריך : 1.11.2020
תחילת סמסטר א' יום א' י"ד חשוון תשפ"א 1.11.2020
חופשת חנוכה יום א' כ"ז כסליו תשפ"א 13.12.2020
היום האחרון לסמסטר א' יום א' י"ח שבט תשפ"א 31.1.2021
תחילת סמסטר ב' יום ג' כ"ה אדר תשפ"א 9.3.2021
יום אחרון ללימודים לפני חופשת פסח יום ג', י' ניסן תשפ"א 23.3.2021
יום ראשון ללימודים לאחר חופשת פסח יום א' ,כ"ב ניסן תשפ"א 4.4.2021
יום הזיכרון ויום העצמאות ימים ד'-ה' , ב',ג' אייר תשפ"א 14-15.4.2021
שבועות ימים א'-ב', ה',ו' סיון תשפ"א 16/17.5.2021
יום אחרון לסמסטר ב' יום שישי, ח' תמוז תשפ"א 18.6.2021
תחילת סמסטר קיץ* יום א' ב' אב תשפ"א 11.7.2021
יום אחרון לסמסטר קיץ* יום שישי כ"ה תשרי תשפ"ב 1.10.2021
*הערה: סמסטר קיץ יהיה בתוך טווח התאריכים שצויינו, אך משכו משתנה בהתאם למסלול הלימודים. ייתכנו בחינות גם במהלך סמסטר קיץ.
- בערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה יסתיימו הלימודים בשעה 18:00.
- ביום הזיכרון לשואה ולגבורה, תתקיים עצרת זיכרון, בין השעות 10:00-11:00. בשעה זו לא יתקיימו לימודים.
- בערב יום הזיכרון לחללי צה"ל, תתקיים עצרת זיכרון בין השעות 11:00-12:00 ויסתיימו הלימודים בשעה 18:00
ייתכנו שינויים במועדי הלימודים.
***בחלק מהפקולטות יתקיימו ימי היכרות והתמצאות לתלמידי שנה א' בשבוע שלפני תחילת שנת הלימודים או בשבוע שלפניו. הודעה תצא ממזכירות הפקולטה.
pic1

סגל אקדמי

פרופ' ענת פירסט בית הספר לתקשורת

פרופ' ענת פירסט

דיקנית בית הספר

סטודנטיות וסטודנטים יקרים

בית הספר לתקשורת חרט על דגלו שני עיקרים: מצוינות אקדמית ומצוינות מקצועית. בבית הספר, המעניק תואר ראשון ותואר שני, מלמדים מיטב המרצים ללימודי מדיה בארץ. צוות המרצים המצוין של בית הספר מעניק לכלל הסטודנטים כלים תיאורטיים ומעשיים להתמודדות עם העידן החדש בו אנו חיים. בתקופה של נגישות אינסופית למידע, "פוסט אמת" ו"עובדות אלטרנטיביות", עולה הצורך לחדד את היכולות לעבד מידע בצורה מושכלת ולצרוך אותו בביקורתיות. כישורים אלו חיוניים כיום להתמודדות עם אתגרים אישיים ומקצועיים כאחד.

הלימודים מתקיימים במבנים נוחים וממוזגים, בתוך קמפוס שוקק חיים סטודנטיאליים ובאווירה טובה. לסטודנטים גישה ישירה  אל המרצים, המבטיחה כי בצד הרצינות הנדרשת מן הסטודנטים, הם זוכים לרצינות דומה כלפיהם מצד המרצים. בשורה התחתונה, הסטודנטים בשני התארים מקבלים כלים תיאורטיים ומקצועיים מן המעלה הראשונה הפותחים בפניהם את הדלת להכרות עם עולם אמצעי התקשורת המסורתיים והחדשים כאחד.

בברכה,

פרופ' פירסט ענת, דיקנית בה"ס

סגל אקדמי
שםתפקידטלפוןדוא'למידע נוסף
רחלי לבבי אברהםמרצהRuchile89@gmail.comמידע נוסף
הראל יוספסוןמרצהHarry.josefson@gmail.comמידע נוסף
ד"ר חיים חגימרצה09-8607777haimhagay@gmail.comמידע נוסף
ד"ר מיכל חמומרצהmichal.hamo@gmail.comמידע נוסף
פרופ' אמיר הר-גילמרצה09-8607777amirhar-gil@yakum.co.ilמידע נוסף
טל אברמוביץמרצה09-8607872abratal@netanya.ac.ilמידע נוסף
סגל מנהלי
שםתפקידטלפוןדוא'למידע נוסף
ענת קומפלמרכזת מנהלית09-8607811anatko@netanya.ac.ilמידע נוסף

מידע נוסף

element_1