חותמת מקום ראשון בסקר שביעות רצון הסטודנטים
netanya_mobile_navlogo

בית הספר לניהול מערכות מידע

במה אתם מתעניינים?

בית הספר לניהול מערכות מידע

מטרתו של בית הספר לניהול מערכות מידע היא להכשיר את הדור הבא של המנהלים בתחום מערכות מידע בארגונים.

בוגרי בית הספר לניהול מערכות מידע מקבלים ארגז כלים תיאורטי ומעשי שיאפשר להם לפתח ולנהל  מערכות מידע מתוך הבנת מכלול הצרכים של הארגון, בין אם מדובר בעובדי הארגון ומנהליו, ספקים או לקוחות, תוך תרגום צרכים אלו למערכות מידע מתקדמות. במילים אחרות, הסטודנטים יזכו בהכשרה שתאפשר להם לייצר את הממשקים בין אנשים ומחשבים.

יכולת התפקוד של הארגונים תלויה בפעולה תקינה של מערכות המידע שלהם

תחום מערכות מידע התפתח מאד בשנים האחרונות ונמצא במרכז הצמיחה הכלכלית בכל הכלכלות המודרניות בעולם ובישראל. יכולת התפקוד של הארגונים למיניהם, קטנים כגדולים, תלויה בפעולה תקינה של מערכות המידע שלהם. מערכות מידע הן מערכות תוכנה ממוחשבות, כגון מערכות ניהול וקבלת החלטות, מערכות שיווק ומכירות, מערכות ניהול קשרי לקוחות, מערכות ייצור, מלאי ועוד. המערכות מאפשרות למנהלים, לעובדים ולמשתמשים שונים אחרים לבצע את עבודתם ותומכות בקבלת החלטות בכל רמות הניהול: התפעולית, הטקטית והאסטרטגית.

חשיבותם של אנשי מערכות המידע לארגונים מסוגים שונים לא תסולא בפז. הדרישה לעובדים בעלי יכולת גבוהה והכשרה מתאימה בניהול מערכות מידע עולה כל הזמן. ביחד עם התפתחות טכנולוגיות המחשב ומערכות המידע נדרשים המנהלים בתחום לנהל מידע וידע שנצברו ולקבל החלטות מבוססות בסביבה טכנולוגית מגוונת.   

מערכות מידע כוללות הן מרכיבים טכניים והן מרכיבים אנושיים. מערכות וטכנולוגיות אלו מנוהלות ומתוחזקות על ידי מומחים, מהם נדרש ידע רב בתחומים הקשורים למדעי המחשב, תקשורת נתונים ותכנה. אולם כיון שהם פועלים בתוך או עבור ארגונים, הם חייבים להכיר היטב גם את המבנים הארגוניים והפונקציות הארגוניות השונות (כגון ניהול משאבי אנוש, כלכלה, חשבונאות, שיווק ועוד) ואת אופן הפעולה שלהם.

ידע טכנולוגי נדרש בשילוב הבנה ניהולית מקיפה

בנוסף לכך, מנהלי מערכות המידע זקוקים ליכולת חשיבה מערכתית, כושר אנליטי, מיומנויות תקשורת בין-אישית ומיומנויות עבודה בצוות. בית הספר לניהול מערכות מידע של ההמכללה האקדמית נתניה מקנה לסטודנטים את הידע הטכנולוגי הנדרש, בשילוב הבנה ניהולית מקיפה שתאפשר לבוגריו להשתלב בעתיד במגוון רחב של תעשיות טכנולוגיות, בארגונים נותני שירות בכל המגזרים, בתעשיית ההיי-טק, בארגוני ייצור והיי-טק.

בית הספר לניהול מערכות מידע של המכללה האקדמית נתניה מכשיר את הסטודנטים למגוון של תפקידים; בהם חקר המצב קיים בארגון ואפיון צרכי המשתמשים, ניתוח ועיצוב המערכת החדשה ובסיס הנתונים שלה באמצעות מודלים מתאימים, ייצוג המנהלים והמשתמשים במערכת וקישור בינם לבין מפתחי המערכת, השתתפות בצוותי פיתוח התוכנה, הטמעת המערכת בארגון וסיוע למשתמשים למיניהם, בחינת המערכת החדשה בתום תהליך הפיתוח, תחזוקת המערכת הקיימת, ניהול מערכת המידע או כלל מערכות המידע בארגון ועוד.

בראש בית הספר לניהול מערכות מידע עומד פרופ' פרץ שובל, הנמנה על בכירי המדענים בתחום מערכות המידע בישראל בין השאר ייסד פרופ' שובל את המחלקה להנדסת מערכות מידע באוניברסיטת בן גוריון ועמד בראשה, פרסם מעל 100 מאמרים בכתבי עת מובילים וכן מספר ספרי לימוד בתחום מערכות המידע.

יועצי הרישום שלנו עומדים לרשותכם לשאלות ולפרטים נוספים. לשיחת ייעוץ חינם צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם:

למה דווקא בבית הספר לניהול מערכות מידע במכללה האקדמית נתניה?

לימודים שלנו, הרווח שלכם
מיומנות ניהול רחבה
קמפוס מרהיב ותוסס
בינתחומי

מידע שימושי