חותמת מקום ראשון בסקר שביעות רצון הסטודנטים
netanya_mobile_navlogo

מאזני משפט – כתב עת

ברוכים הבאים לדף הבית של כתב העת מאזני משפט

מערכת כתב העת מאזני-משפט שמה לה למטרה:

א. להוות במה איכותית לשיח ‏אקדמי, הן לגבי ההיבטים הפרקטיים של עולם המשפט והן בנוגע לתיאוריה המשפטית;

ב. להוות ראש גשר בין האקדמיה המשפטית, לבין עולם המעש המשפטי – השופטים, חברי הכנסת, ציבור עורכי הדין ובעלי תפקידים בממשל הציבורי.

מאזני משפט הוא כתב עת שפיט, העוסק בנושאים מגוונים והיוצא לאור כפעם בשנה. בראש ‏המערכת עומדת העורכת, הנמנית על סגל הפנים של בית הספר למשפטים. חברי המערכת הם ‏סטודנטים מצטיינים ונמרצים של המכללה האקדמית נתניה, שעבודת המערכת מאפשרת להם להתנסות בחשיבה ‏ביקורתית ובמחקר משפטי.

כתב העת נוסד בשנת 2000 על ידי פרופ' סיני דויטש, כיום סגן נשיא ההמכללה, וד"ר משה גלברד, כיום דיקן בית הספר למשפטים. ‏על הכותבים בכתב העת נמנים חוקרים ושופטים בעלי שם, כגון פרופ' אהרון ברק, פרופ' יצחק זמיר, פרופ' דפנה ברק-ארז, פרופ' סיני דויטש, פרופ' ברוך ברכה, פרופ' אהרון נמדר, פרופ' קורינאלדי, פרופ' הדרה בר-מור, פרופ' רות פלאטו-שנער ועוד רבים וטובים אחרים.

עד כה ראו אור שניים עשר כרכים של כתב העת מאזני-משפט. בשלושת הכרכים הראשונים שימשה פרופ' הדרה בר-מור כעורכת; בכרך ד' כיהן נשיא בית המשפט העליון, אהרון ברק, כיו"ר המערכת; פרופ' ישראל גילת ערך את הכרכים ד' ו- ה'; בכרכים ו'-ח' שימש ד"ר שוקי שגב כעורך; ד"ר שרונה אהרוני-גולדנברג ערכה את כרכים ט'-יא' וד"ר מעיין פרל, העורכת הנוכחית, ערכה את כרך יב ושוקדת על הוצאת לאור של הכרכים הבאים.

קבלת כתבי היד לפרסום נעשית על בסיס שיפוט חיצוני אנונימי ‏של שני שופטים ולאחר עבודת מערכת דקדקנית.

כתב העת מאזני משפט מאפשר לקוראיו גישה חופשית לגרסה מקוונת ובטקסט מלא של כל המאמרים ‏היוצאים לאור, ואתם מוזמנים לקוראם באתר או במאגרי המידע המשפטיים.

מאמרים חדשים

כרך י"ד תשפ"א 2021