בית הספר למדעי ההתנהגות

במה אתם מתעניינים?

לימודי מדעי ההתנהגות

בית הספר למדעי ההתנהגות מציע תוכנית לימודים חדשנית לתואר ראשון המשלבת ידע מתחומי הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה, האנתרופולוגיה, הקרימינולוגיה, הגרונטולוגיה והניהול.
ייחודה של התוכנית במבט רב תחומי על הקשר בין הפרט לעולם החברתי בו הוא חי ולמגמות התרבותיות ומשמשת כחלון להבנת העצמי והעולם החברתי סביב.

ככל שהעולם סביבנו נעשה יותר טכנולוגי ומורכב כך עולה החשיבות של המיומנויות הבין אישיות והכישורים החברתיים. עם זאת, הגירויים הרבים המקיפים אותנו לא מאפשרים לנו פעמים רבות לרדת לעומקה של הנפש האנושית והעולם החברתי. מדעי ההתנהגות מאפשרים לאדם להבין טוב יותר את מניעיו, את הצרכים שלו, את תהליכי קבלת ההחלטות שלו ואת ההשפעות החברתיות המשפיעות על הדרך שבה הוא מתנהל בעולם. 

צוהר להבנת השפעות חברתיות רחבות

הידע והניסיון שהצטברו במדעי החברה והתנהגות ארגונית עד כה, מאפשרים הבנה מעמיקה יותר של העולם החברתי ובכך הופכים את התחום למכריע בהכשרתם של בעלי תפקידי מפתח במוסדות ובארגונים ציבוריים, פוליטיים, כלכליים- טכנולוגיים, ועוד .

תחומי ידע הנלמדים בבית הספר למדעי ההתנהגות פותחים לסטודנט צוהר להבנת השפעות חברתיות רחבות השולטות למעשה בחייו. מהם הזרמים התת קרקעיים שקובעים איך נתלבש? מה נאכל? מה נקנה? איפה נגור? כמה נרוויח? זאת ועוד החלטות של הפרט שלמעשה נשלטות על ידי כוחות שאנחנו לא מודעים אליהם.

הסטודנטים של בית הספר למדעי התנהגות מגלים במהלך התואר הראשון את העולם החבוי המצוי בתהליכים המשפיעים עליהם ומקדמים את יכולות החשיבה העצמאיות והביקורתיות שלהם.

התואר השני בהתנהגות ארגונית מוקדש להבנת האדם בארגון ולהקניית ידע ניהולי וייעוצי המבוסס על עולמות התוכן של מדעי החברה והניהול. הסטודנטים להתנהגות ארגונית יפתחו את היכולת לאבחן תהליכים בארגון ולבנות תוכניות לניהול אפקטיבי של האנשים בארגון. 

מעבדת מחקר בפסיכולוגיה

במסגרת בית הספר למדעי ההתנהגות פועלת מעבדת מחקר בפסיכולוגיה המשרתת את כל החוקרים בבית הספר למדעי ההתנהגות ומשמשת גם סטודנטים בשנה ג' אשר במסגרת הסמינריונים שלהם בוחרים בעבודה אמפירית המבוססת על תכנון והרצה של ניסויים.

בנוסף, במסגרת בית הספר למדעי ההתנהגות פועלת תוכנית "עבודת שדה", המאפשרת לסטודנטים בשנים ב ו-ג' להתנסות במהלך התואר בסיוע טיפולי ובליווי מקצועי ולרכוש שעות התנסות מעשית.

בבית הספר להתנהגות ארגונית קיימת תוכנית מצויינות המאפשרת לסטודנטים מצטיינים משנים ב' וג' לקחת חלק פעיל במחקר של חוקרים בבית הספר למדעי ההתנהגות.

צוות המורים של בית הספר כולל קבוצה נכבדה של מרצי פנים, שהם מרצים מן המניין במשרה מלאה. עיקר זמנם ומרצם מוקדש לסטודנטים, להוראה ולמחקר.

קמפוס המכללה האקדמית נתניה הינו מרהיב ביופיו וכולל סביבת לימודים טכנולוגית מתקדמת. הקמפוס על מבניו, תשתיתו, יצירות האמנות הפזורות במרחביו, מדשאותיו וחורשותיו הינו פנינה אמתית בלב השרון, המאפשר לסטודנטים ליהנות מאווירה ייחודית ויוקרתית, המותאמת לצרכי הסטודנטים של שנות האלפיים.

למידע נוסף על תחומי לימוד נוספים:

לימודי ניהול מערכות בריאות

לימודי משפטים

לימודי מנהל עסקים

יועצי הרישום שלנו עומדים לרשותכם לשאלות ולפרטים נוספים. לשיחת ייעוץ חינם צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם:

למה דווקא בית הספר למדעי ההתנהגות במכללה האקדמית נתניה?

הגברת הסיכוי להשתלב במהירות בתפקידי ניהול משאבי אנוש, ניהול כללי ועוד, בארגונים ומוסדות פרטיים וציבוריים במשק
ובמתן ייעוץ ארגוני בחברות ייעוץ או כיועצים פרטיים.

שער לעולם תעסוקה מגוון
שילוב של עבודה ולימודים
הסמכה
תוכנית "חץ" המסלול המהיר לתואר שני

מידע שימושי

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה