בית הספר למשפטים

במה אתם מתעניינים?

לימודי משפטים

בית הספר ללימודי משפטים במכללה האקדמית נתניה הוקם בשנת 1995. ב-29 שנות קיומו, סיימו לימודי משפטים במכללה האקדמית נתניה למעלה מ- 3,000 בוגרים שסוללים את דרכם לאחר שסיימו לימודי עריכת דין, הנושאים במשרות נחשקות במיטב משרדי עורכי הדין הגדולים במשק, ומשמשים כשופטים בערכאות שונות בישראל. כמו כן, במהלך השנים קיבלו מספר בוגרים תואר ד"ר למשפטים ומשמשים כמרצים בכירים למשפטים במוסדות להשכלה גבוהה בישראל.

בביה"ס למשפטים במכללה האקדמית נתניה שמים דגש על ההיבט המעשי: טובי עורכי הדין במשק מלמדים בכיתת המצויינות של בית הספר.

נושאי הפרקטיקה המשפטית נלמדים לעומקם. לדוגמה: אסטרטגיה של ניהול משפט או אופן הניהול של חקירה נגדית. בתוכנית הלימודים גם נכללות "קליניקות" משפטיות רבות, המקנות ניסיון עבודה עוד במהלך הלימודים.

התפיסה המעשית של עולם המשפט מקלה על הסטודנטים להשתלב בקלות בעבודה בתום לימודיהם. תוכנית הלימודים בבית הספר למשפטים מרוכזת ב- 3 ימים ומאפשרת לסטודנטים ולסטודנטיות לעבוד ולהתפרנס גם במשך לימודיהם. בנוסף, ניתן להרחיב את ההשכלה לתואר שני במנע"ס (M.B.A). במסלול זה רוכשים הסטודנטים השכלה בתחום מנהל עסקים וגם בתחומי ידע נוספים, המכשירים אותם לתפקידי ניהול ציבוריים, לעיתונאות וליזמות עסקית.

הצלחה בבחינות לשכה

לשם הבטחת הרמה הגבוהה של לימודי משפטים, עומד בראש בית הספר למשפטים פרופ' משה גלברד בעל תואר דוקטור למשפטים (Ph.D) מאוניברסיטת בר אילן ותואר שני במשפטים (LL.M.) בהצטיינות מאוניברסיטת בריסל (V.U.B). מומחה בתחום דיני החוזים.

מאז הוקם בית הספר ללימודי משפטים, עומדים מדי שנה כ-80% מהבוגרים בהצלחה בבחינות לשכת עורכי הדין. כתב-העת של בית-הספר למשפטים, "מאזני משפט", זוכה לחשיבות רבה בעולם המשפט. בכתב-העת מתפרסמים מאמרים של טובי המשפטנים בישראל ומאמרים מפרי עטם של פרופסורים ומרצים למשפטים מהשורה הראשונה בארץ. במערכת משתתפים גם תלמידים מצטיינים של בית-הספר.

המכללה האקדמית נתניה נמנית עם מועדון נבחר ומצומצם של מוסדות לימוד, שתלמידיה מורשים להשתתף בקורס “ארגון העבודה הבינלאומי“ בג’נבה שבשוויץ. מדי שנה, יוצאת משלחת סטודנטים שחבריה נוטלים חלק בהרצאות מרתקות של חברי ארגון העבודה הבינלאומי.

כתב העת "מאזני משפט"

בבית הספר ללימודי משפטים פועלת מערכת כתב העת “מאזני משפט“, הזוכה לחשיבות רבה בעולם המשפט ומפרסמת מאמרי דעה, פסיקות והתייחסויות עדכניות לנושאים אקטואליים בתחום. ההשתתפות בעבודת המערכת מהווה הזדמנות חשובה, מרתקת ומאתגרת המאפשרת לסטודנטים לחוות את דעתם על מאמרים אקדמיים הנשלחים למערכת ע"י שופטים ובכירי עולם המשפט.


שאלות נפוצות

מי שרוצה להגשים חלום, כל אחד ובכל גיל יכול ללמוד. מי שסיים עכשיו שירות צבאי/לאומי, מי שמעוניין לשנות כיוון מקצועי, עצמאיים ובעלי עסקים שמעוניינים להיות יותר עם יד על הדופק בכל מה שקורה בעסק.

תואר ראשון במשפטים מהווה פתח למגוון תארים שניים כגון משפטים (מסחרי ועסקי), נדל"ן, התנהגות ארגונית ייעוצית, מנהל עסקים ועוד.

לאחר התואר במשפטים, ממשיכים להתמחות ומבחני לשכה, כל זאת על מנת לעסוק באחד המקצועות המבוקשים והנדרשים ביותר בשוק.

מקצוע מבוקש בעל מוניטין רב, המאפשר מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה, התמחויות ותחומי עניין, מקצוע המאפשר קידום ושיפור החברה תוך מתן עזרה לזולת, לעמותות שונות וכד'.

בהחלט, לימודי משפטים הם פתח לקריירה בעריכת דין, להשתלבות במגזר הפרטי והציבורי ומהווה מקפצה לתפקידי שיפוט.

במכללה האקדמית נתניה!

צפו בסרטון בנושא לימודי משפט במכללה האקדמית נתניה:

יועצי הרישום שלנו עומדים לרשותכם לשאלות ולפרטים נוספים. לשיחת ייעוץ חינם צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם:

למה דווקא בבית הספר למשפטים במכללה האקדמית נתניה?

תוכנית מצויינות
שעות לימוד נוחות
קליניקות משפטיות
נבחרת מרצים מנצחת

כתבי העת של בית הספר למשפטים במכללה האקדמית נתניה

מידע שימושי

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה