אלוף במיל' יפתח רון טל

  • ראשי
  • אלוף במיל' יפתח רון טל

הענקת תואר לשם כבוד Honoris Causa לאלוף במיל' יפתח רון טל

15/05/2014

על יפתח הגלעדי נאמר בתנ"ך כי היה גיבור חייל. ואכן, במורשת ישראל נחשב יפתח כאחד מגדולי המצביאים של האומה בתקופתו. יפתח רון טל היה מפקד זרוע היבשה של צבא ההגנה לישראל. הוא פיקד על כוחות היבשה במאבק הקשה בטרור והיה מאדריכלי מבצע "חומת מגן" , מבצע שהביא שקט בעריה ובגבולותיה של מדינת ישראל

יפתח בעל חזון וראייה ייחודית פיתח ויזם את פרוייקט "צבא היבשה הדיגיטאלי" והטביע את חותמו על צבא ההגנה לישראל על חייליו, פיקודיו והחברה הישראלית.

בשנת 2007 התמנה כיו"ר הדירקטוריון של חברת נמלי ישראל, ובתקופה זו הוביל יפתח את יישום הרפורמה בנמלים, כמו כן הוטלה עליו האחריות לפיתוח נמלי העתיד. תחת ניהולו הורחבה פעילות החברה לעבר שווקים בינלאומיים.

בשנת 2010 התמנה ליו"ר דירקטוריון חברת החשמל לישראל, החברה הגדולה והחשובה במדינת ישראל, החברה שמעניקה את האנרגיה למדינה וסביבותיה, ומאפשרת את החיים, את התעשייה, את הבריאות, את איכויות החיים, את היצירה במדינת ישראל.
חברת החשמל העומדת באתגרים הגדולים ביותר בתקופתנו.

מאז קיבל האלוף במיל' רון-טל את ראשות הדירקטוריון עברה החברה תקופות מאתגרות מאין כמוהן. החברה אשר את מקורותיה קיבלה מפחם דלק ומזוט– עשתה ככל יכולתה כדי לעבור לצריכת דלקים לא מזהמים.

סערות רבות עברה מדינת ישראל בתחומים שונים אשר חייבו את חברת החשמל להענות לאתגרים חדשים, בהיותה החברה המשמעותית ביותר בחייה של המדינה. , בתבונה, בנחישות, במנהיגות ובאחריות ממלא היו"ר את תפקידו כאשר הוא מאזן בין צרכים לבין דרישות, בין יכולת לבין תועלת, לרווחתה של החברה במדינת ישראל המשמשת מגדלור לכל המדינות הסובבות אותה והמהווה סמל לחוסן וטכנולוגיה ולעוצמה טכנולוגית.

יפתח רון טל רואה באנרגיה הנובעת ממפעליה של חברת החשמל חלק מעוצמתה של מדינת ישראל ומייחס את יכולת העוצמה הזאת לאנשי החברה ולמשאב האנושי המאייש חברה ייחודית זו והוא מקדיש את משאביה של החברה לטיפוח עובדי החברה והתאמתם לאתגריה בתקופה זו.

המכללה האקדמית נתניה

בתקופה זו מנווט היו"ר את ספינת חברת החשמל בין גליה הסוערים של התקופה לקראת רפורמה אשר תצעיד אותה בבטחה למלא את תפקידה בעתיד, ולהמשיך ולהעניק את העוצמה ואת הביטחון האנרגטי למדינת ישראל ולתושביה., וכל זאת בחוכמה בתבונה וברגישות.

המכללה האקדמית נתניה רואה בו ידיד אמת .

על כל אלה ועל עוד פעילות רבה למען החברה העם והמדינה אשר תקצר היריעה מלפרטם החליטו המועצה האקדמית וחבר הנאמנים להעניק לו תואר לשם כבוד HONORIS CAUSA

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה 

סטודנטים יקרים,

 

 

מלגת מילגו

ההרשמה נפתחה ב 5/2/2024   ותסגר ב- 4/3/2024!

מלגות לתואר ראשון ומכינה קדם אקדמית.

גובה המלגה: 4 רמות-

5,000 ₪ / 7,500 ₪ / 10,000/ ₪ / 12,480  ₪

על בסיס קריטריונים סוציואקונומים.

 

לפרטים והרשמה:

https://www.cua.org.il/

 

הספרייה פתוחה לקבלת קהל סטודנטים וסגל
בימים א'-ה' בין השעות 08:30 – 17:00
ימי שישי 08:30 – 11:4