חותמת מקום ראשון בסקר שביעות רצון הסטודנטים
netanya_mobile_navlogo

אלוף במיל' יפתח רון טל

  • ראשי
  • אלוף במיל' יפתח רון טל

הענקת תואר לשם כבוד Honoris Causa לאלוף במיל' יפתח רון טל

15/05/2014

על יפתח הגלעדי נאמר בתנ"ך כי היה גיבור חייל. ואכן, במורשת ישראל נחשב יפתח כאחד מגדולי המצביאים של האומה בתקופתו. יפתח רון טל היה מפקד זרוע היבשה של צבא ההגנה לישראל. הוא פיקד על כוחות היבשה במאבק הקשה בטרור והיה מאדריכלי מבצע "חומת מגן" , מבצע שהביא שקט בעריה ובגבולותיה של מדינת ישראל

יפתח בעל חזון וראייה ייחודית פיתח ויזם את פרוייקט "צבא היבשה הדיגיטאלי" והטביע את חותמו על צבא ההגנה לישראל על חייליו, פיקודיו והחברה הישראלית.

בשנת 2007 התמנה כיו"ר הדירקטוריון של חברת נמלי ישראל, ובתקופה זו הוביל יפתח את יישום הרפורמה בנמלים, כמו כן הוטלה עליו האחריות לפיתוח נמלי העתיד. תחת ניהולו הורחבה פעילות החברה לעבר שווקים בינלאומיים.

בשנת 2010 התמנה ליו"ר דירקטוריון חברת החשמל לישראל, החברה הגדולה והחשובה במדינת ישראל, החברה שמעניקה את האנרגיה למדינה וסביבותיה, ומאפשרת את החיים, את התעשייה, את הבריאות, את איכויות החיים, את היצירה במדינת ישראל.
חברת החשמל העומדת באתגרים הגדולים ביותר בתקופתנו.

מאז קיבל האלוף במיל' רון-טל את ראשות הדירקטוריון עברה החברה תקופות מאתגרות מאין כמוהן. החברה אשר את מקורותיה קיבלה מפחם דלק ומזוט– עשתה ככל יכולתה כדי לעבור לצריכת דלקים לא מזהמים.

סערות רבות עברה מדינת ישראל בתחומים שונים אשר חייבו את חברת החשמל להענות לאתגרים חדשים, בהיותה החברה המשמעותית ביותר בחייה של המדינה. , בתבונה, בנחישות, במנהיגות ובאחריות ממלא היו"ר את תפקידו כאשר הוא מאזן בין צרכים לבין דרישות, בין יכולת לבין תועלת, לרווחתה של החברה במדינת ישראל המשמשת מגדלור לכל המדינות הסובבות אותה והמהווה סמל לחוסן וטכנולוגיה ולעוצמה טכנולוגית.

יפתח רון טל רואה באנרגיה הנובעת ממפעליה של חברת החשמל חלק מעוצמתה של מדינת ישראל ומייחס את יכולת העוצמה הזאת לאנשי החברה ולמשאב האנושי המאייש חברה ייחודית זו והוא מקדיש את משאביה של החברה לטיפוח עובדי החברה והתאמתם לאתגריה בתקופה זו.

המכללה האקדמית נתניה

בתקופה זו מנווט היו"ר את ספינת חברת החשמל בין גליה הסוערים של התקופה לקראת רפורמה אשר תצעיד אותה בבטחה למלא את תפקידה בעתיד, ולהמשיך ולהעניק את העוצמה ואת הביטחון האנרגטי למדינת ישראל ולתושביה., וכל זאת בחוכמה בתבונה וברגישות.

המכללה האקדמית נתניה רואה בו ידיד אמת .

על כל אלה ועל עוד פעילות רבה למען החברה העם והמדינה אשר תקצר היריעה מלפרטם החליטו המועצה האקדמית וחבר הנאמנים להעניק לו תואר לשם כבוד HONORIS CAUSA