חותמת מקום ראשון בסקר שביעות רצון הסטודנטים
netanya_mobile_navlogo

אלוף במיל' מאיר דגן

הענקת תואר לשם כבוד Honoris Causa לאלוף במיל' מאיר דגן

21/06/2011
מעולם לא חש ציבור גדול כל כך, ועם שלם – תודה לאדם על מעשים אשר הוסתרו ממנו, ולעולם לא יוכל לדעת את כולם, ובכל זאת – זכית להיות נערץ ונאהב , למרות שדמותך נשמרה מהופעות פומביות, ומעט מאד ממעשיך זכו לפרסום ברבים.
 
אומה זו, אשר קמה לאחר שואה נוראה, מוקירה את מי שהיה בנם של ניצולי שואה, והקדיש את חייו  על מנת למנוע כל סכנה העשויה לאיים על חיינו כיחידים וכאומה.
 
אתה שרתת ביחידות המובחרות, ופיקדת על לוחמי הצנחנים והשריון, החל מקרבות סיני ועד ללחימה ברמת הגולן.  על כתפיך הוטל התפקיד להקים יחידה מיוחדת שתלחם בטרור ברצועת עזה, וביערת את קיני הטרור שאיימו על חיי דרומה של מדינת ישראל.  במלחמת יום הכיפורים לחמת בחזית הדרום ביחידות סיור מיוחדות, והטבעת את חותמך לאפשר לעם ישראל ניצחון גם במלחמה זו.   ב- 1980 פיקדת על אזור דרום לבנון, ולאחר מכן היית מפקד היק"ל, יחידת הקישור ללבנון, ומשם שמרת באהבה על צפונה של מדינת ישראל כפי שעשית קודם לכן בדרום, וכאלוף בצה"ל מילאת את התפקידים המאתגרים ביותר בצמרת הפיקוד הצה"לית.
 
פעילויותיך ההרואיות זיכו אותך פעמיים בעיטורי העוז, ובאירועים אלה גם נפצעת קשה, אבל לרגע לא חדלת להמשיך ולעסוק בביטחון ישראל.
 
בשנת 2002 התמנית לראש המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים, ובמשך 8 שנות כהונה בלתי נשכחות הבאת למדינת ישראל ביטחון והצלחות אשר הוכרו גם בעולם כולו .  נחשבת ועודך נחשב לאחד המומחים הגדולים בעולם בתחום הביטחון והאסטרטגיה, ולא היה דומה לך בתפקידך אשר שירת תקופה כה ארוכה, תוך הערכה וכבוד שאין דומה להם.
 
עם ישראל מודה לך, אוהב אותך, וחש כי אין די במילים להביע את הוקרתו למי שתרם כה רבות לביטחוננו כמדינה וכעם.
 
על כל מעשיך, הידועים ושאינם ידועים, ועל עשייתך הברוכה אשר תקצר היריעה מלפרטם, החליטו המועצה האקדמית וחבר הנאמנים להעניק לך תואר לשם כבוד HONORIS CAUSA
אלוף במיל' מאיר דגן