בטקס מרגש הוענקו תעודות הצטיינות לסטודנטים במשפטים

  • ראשי
  • בטקס מרגש הוענקו תעודות הצטיינות לסטודנטים במשפטים

54 סטודנטים זכו להוקרה על הצטיינותם בלימודי התואר הראשון במשפטים באירוע חגיגי ומרגש שהתקיים בקמפוס המכללה. לחלקם, אין זו ההצטיינות הראשונה או השנייה שלהם.

 

 

תמונה של אנשים מתוך יריד התמחויות
צילום: תמיר בר

 

פרופ' רועי גילבר, דיקן בית הספר למשפטים, התייחס בדבריו על הקשר בין המרחב הציבורי והחברתי לבין זה האישי, הפרטי. קשר שלפעמים רגיש עד כדי מתיחות. מתח הבא לידי ביטוי גם בלימודי המשפטים "אתם כבר סטודנטים ותיקים, גם הצעירים שבכם כבר למדו חלק ניכר ממקצועות הליבה- הפרטי כמו דיני נזיקין, דיני חוזים ודיני משפחה, מתערב לו בציבורי – במשפט החוקתי ובמשפט המנהלי, כמו גם בדיני העונשין. הרשויות השונות- הכנסת, הממשלה ובית המשפט העליון מתערבים לא אחת בחיינו הפרטיים וקובעים לנו את המסגרת או הכללים גם כשאנחנו לא ממש מעוניינים בכך."

"אז איך כל זה קשור להצטיינות? המציאות של חמשת החודשים האחרונים מדגישה היבטים של הצטיינות שלא עולים באופן אוטומטי במחשבה כשחושבים על הצטיינות. אתם, כסטודנטים המצטיינים בלימודים, הינכם בעלי מוטיבציה גבוהה, יכולות לימוד וביטוי מעולות, בעלי יכולת התמדה וחריצות. אלה תכונות המאפיינות אדם מצטיין, ודאי בלימודי המשפטים, ולכם יש את כל התכונות האלה ועוד. התברכתם. זה בפן האישי, הפרטי. את ההצטיינות הזו, אנו מציינים בטקס היום."

תמונה של אנשים מתוך יריד התמחויות
צילום: תמיר בר

אל המצטיינים פנה בבקשה כי חלה עליהם גם חובת ההצטיינות החברתית "בתקופה הזו, שהיא שעת משבר קשה, אין לכם ברירה, אתם חייבים להיות גם מצטיינים חברתיים, לתרום לקהילות שבהם אתם חיים ומעבר לכך, לפעול בכל מקום שאליו אתם מגיעים באופן המקדם את הערכים החברתיים החשובים- סולידריות, עזרה לזולת וכיבוד האחר באשר הוא אדם. אם אתם תיקחו זאת על עצמכם, אז אנחנו, המורים שלכם, שזקנים מכם באיזה שנה שנתיים, נוכל עוד כמה שנים להרגיש לא רק תחושת סיפוק שהצלחנו להביא אתכם להישגים אישיים כעורכי דין או אנשי משפט, אלא גם לתחושה הנעלה שתרמנו לדור ערכי שיוביל את החברה, או לפחות את עולם המשפט, למקום טוב יותר במשך שנים רבות קדימה"

 

בשם המצטיינים נשא דברים רוני קשתי, סטודנט בשנה ב',  אשר הודה לסגל בית הספר המעניק את הקרקע הטובה ביותר להצלחה בלימודים.

בדבריו תיאר את דרכו "בשנה שעברה נכנסתי לראשונה בשערי המכללה – עלתה דיקנית הפקולטה דאז פרופ' בר מור לדבר בפני הסטודנטים. המילים שהיא אמרה מהדהדות בי עד היום, ובמידה מסוימת הביאו אותי לרגע הזה. היא אמרה כי מי שרוצה ללמוד ולהצליח צריך לשמור על הקצב ולא לצבור פערים. עוד אמרה שאסור להישאר מאחור. תהיתי לעצמי למה פרופ' בר מור בחרה דווקא בעצה הזאת מבין כל העצות ולאחר זמן מה הבנתי שאי אפשר להצליח בלי לעבוד קשה. הסחות הדעת מונעות מאיתנו להתמיד ולהשקיע גם אם אנחנו מאוד רוצים, ובעצם בתחילת כל לימוד הדבר הראשון הוא לדעת להתגבר על הסחות הדעת.

את דבריו סיים במשפט שאמר שלמה המלך, משפט שמדבר על חשיבות החכמה, ורלוונטי לכל אחד ואחד מאיתנו : אַשְׁרֵי אָדָם מָצָא חָכְמָה וְאָדָם יָפִיק תְּבוּנָה.

תמונה של אנשים מתוך יריד התמחויות
צילום: תמיר בר

שתף באמצעות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב print
הדפסה
מיון חדשות ועדכונים
קטגוריות
אירועים קרובים
מה עוד חדש?
קישורים שימושיים

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה