חותמת מקום ראשון בסקר שביעות רצון הסטודנטים
netanya_mobile_navlogo

גבריאל לסט

הענקת תואר - נאמן המכללה - למר גבריאל לסט

26/06/2006
במדינת ישראל הקטנה מעטים הם האנשים המוכרים כל כך ומוערכים כל כך כפי שאתה, גבי, גבריאל לסט, מוכר ומוערך בכל רבדי החברה הישראלית.
 
שנים רבות הקדשת עצמך לביטחון מדינת ישראל במסלול שירות בצנחנים, משמר הגבול ובצמרת משטרת ישראל בה הגעת לדרגת ניצב ולתפקיד סגן המפקח הכללי של משטרת ישראל.  בתפקידים אלה לחמת וידעת לשמור בנחישות על זכויות הפרט והאזרח מעבר לכל שיקול אחר.   היית קצין וג'נטלמן ועוטרת ב"עיטור המופת " על חילוץ לוחמיך תחת אש.
 
עם פרישתך מהשירות לאחר 32 שנים, נטלת על עצמך תפקידים בעיצוב המשק והחברה:
 
היית מנכ"ל איגוד חברות הביטוח ובתפקיד זה סייעת בהעברת בית הספר לביטוח ובהקמת בית הספר לביטוח ובנקאות באקדמית נתניה.  לאחר מכן הצטרפת בתפקידים שונים לחברת "דלק" והגעת עד לתפקידך הנכבד של יושב ראש קבוצת דלק המצליחה בבעלותו של איש העסקים  מר יצחק תשובה, שהביאה לקידומו, פיתוחו וביסוסו של המשק הישראלי תוך חדשנות וייחודיות שאין דומה לה.
 
בכל עשייתך שילבת תבונה ושכל עם נחישות ורגישות, תוך אחריות שאין דומה לה, ובעוד אתה עושה לקידום כלכלתה של מדינת ישראל אינך מזניח את פיתוח הרוח וההתנדבות במדינה זו.
 
אתה משמש כיו"ר הנהלת תיאטרון היידיש המקדיש את פעילותו לשימור התרבות האידית שהוכחדה בשואה.   אתה מכהן בחבר הנאמנים של "משואה" ששמה לה למטרה לזכור ולא לשכוח את השואה וקורבנותיה.  אך באותה מידה אתה חבר בהנהלת תיאטרון הילדים ע"ש ארנה פורת ומקדיש מזמנך וליבך לטיפול בדור הצעיר.
 
בין כל עיסוקיך הרבים אתה משמש גם כחבר הנהלת איגוד שופטי הכדורגל בישראל, מתוך אמונה אמיתית כי החברה הישראלית זקוקה לספורט הוגן כחלק מהגיבוש החברתי של רובדי החברה במדינת ישראל.
 
אם אין די בכך שאתה מקדיש את כל מרצך למען החברה והזולת, אתה מסייע בעשייה ברוכה רבה בקידומה, טיפוחה וביסוסה של המכללה כאחת מהחשובות שבמוסדות להשכלה גבוהה בישראל.
 
על כל אלה ועל עוד מעשים רבים וטובים אשר תקצר היריעה מלפרטם, החליטו המועצה האקדמית וחבר הנאמנים להעניק לך את תואר "נאמן המכללה" על כל הזכויות והחובות הנלווים לתואר זה.
גבריאל לסט