חותמת מקום ראשון בסקר שביעות רצון הסטודנטים
netanya_mobile_navlogo

ד"ר דן אלמגור

הענקת תואר לשם כבוד Honoris Causa ד"ר דן אלמגור

10/06/2010

אתה נחשב כאחד מאבות הזמר העברי על היבטיו השונים. קולמוסך החריף ולשונך החדה , עיניך הטובות וליבך הרחב – העניקו מלא-חופניים של אהבה,חום ותבונה ,למילים והלחן של פזמונים עבריים העוסקים בכל היבטיה של מורשת, הנכתבת על ידי אומה מתחדשת המחדשת את נעוריה מחד, ומכבדת את מורשתה מאידך.
בקלילות ובעומק, חדרת לליבה של החברה הישראלית, והצלחת להאיר מדי פעם בפעם היבטים ייחודיים של חיינו ורגעינו בארץ אהובה וקשה זו.

ביד אמן אתה נושא אותנו מאפיזודה לאפיזודה, מאירוע לאירוע, מחוויה לחוויה, ומניח אותנו פעורי פה אל מול יכולתך הוירטואוזית למקד ולפשט, בחרוז ובשיר, כל כך הרבה מתוך נשמתו של כל אחד ואחד מאיתנו, ושל כולנו ביחד כקולקטיב.

אין ספק שיסודות עבודתך האקדמית נעוצים ב"תור-הזהב" שבספרד. תקופה זו היא תקופה היסטורית בה בני כל הדתות מצאו שפה משותפת, וחיו בהרמוניה ובאהבה הדדית , ואין ספק כי עידן זה , אשר בו עוצבה תפיסתך האקדמית השפיעה על השקפת חייך ועל אמונתך באחווה, שלום, שיתוף פעולה וידידות אמת, והשפיעה על הרב המשותף שבין כולנו, שעולה בהרבה על המפריד שבינינו כהשקפת עולם וכדרך חיים.

בצד יכולותיך המדהימות בהבאת תרבות העולם ללשון עבר המובנת לכל נפש, ויכולתך להביא את כולנו להכיר ולהוקיר ערכי-עולם על הבמות בתיאטראות ישראל, המחזת הפקות מקור מופלאות, בצד הפקות-תרגום המותאמות לציבור הישראלי, והתקבלת באהבה ובחום על ידי שדרות הציבור הישראלי.

נשאת על כפיך שירי מורשת עבר כמו "איש חסיד היה" , יחד עם פזמוני מורשת עכשווית כמו סיפור גבורת-החובש, וסיפור גאוות העולים החדשים, ולא חסכת גם את שבטך מהחברה הישראלית בכל הטעון תיקון, לפי השקפותיך, וכל זאת בחן, בתבונה, ובוירטואוזיות שאין דומה לה.

הטבעת חותם על השירה, המחזאות, הפזמונאות, התרגום , ההומור והערכים של החברה הישראלית.

על כל אלה, ועל עוד מעשים רבים אשר תקצר היריעה מלפרטם – החליטו המועצה האקדמית וחבר הנאמנים של האקדמית נתניה להעניק לך תואר לשם כבוד HONORIS CAUSA

ד"ר דן אלמגור