חותמת מקום ראשון בסקר שביעות רצון הסטודנטים
netanya_mobile_navlogo

הברון דה רוטשילד

הענקת תואר לשם כבוד Honoris Causa לברון דוד דה רוטשילד

אולם תשובה, 17.11.2019

• מר דוד דה רוטשילד – חתן תואר הכבוד HONORIS CAUSA
• אינג' אלי דלל, מ"מ ראש העיר ויו"ר הועדה לתוארי כבוד של האקדמית נתניה
• מר שמואל צבע, יו"ר קרן נתניה ויו"ר הועד המנהל של האקדמית נתניה
• מר אֶריק דנון, שגריר צרפת בישראל ורעייתו מׇרי
• מר מרק אייזנברג, יו"ר כל ישראל חברים העולמי
• מר סם פינטו, יו"ר כל ישראל חברים – ישראל
• עו"ד צחי רדיאנו, מנכ"ל האקדמית נתניה
• גב' קלוד גרונדמן-ברייטמן, יו"ר הקמפוס הפרנקופוני
• מר אבי סְלׇמׇה, הממונה על הקליטה והיחידה לפיתוח נתניה
• חברי חבר הנאמנים, חברי מועצת העיר

 

ראשי עמותות ושותפים לערב זה,
דיקנים, חברי סגל, ידידי האקדמית נתניה חברי הקהילה הפרנקופונית

ותודה מיוחדת לגב' ניקול פרחי ולכל הצוות שסייע בהכנת הטקס.

הענקת תואר הברון דה רוטשילד

אורחות ואורחים יקרים,

כבוד גדול הוא לנו כאן במכללה האקדמית נתניה להעניק היום תואר לשם כבוד HONORIS CAUSA לברון דוד דה רוטשילד, בנקאי, נצר למשפחת רוטשילד, הממשיך את המסורת המפוארת של משפחת רוטשילד, מהמנהיגים הבולטים של הכלכלה האירופית, שכּׅהן כיו"ר הועד המנהל של הקונגרס היהודי העולמי. הברון דוד דה רוטשילד החליף את סימון וייל כנשיא הקרן לחקר השואה.
הברון דוד דה-רוטשילד הוא איש חזון, פילנתרופ, התורם לחיזוק ביטחונן ורווחתם של הקהילות היהודיות בצרפת ובעולם ומצטיין במאבק בלתי מתפשר נגד אנטישמיות וגזענות – פועל למען ניצולי השואה, למען עם ישראל ולמען מדינת ישראל.
אתה מצטרף היום כאן, במכללה האקדמית נתניה, לשורה של מנהיגים גדולים מהארץ והעולם, מדינאים, סופרים, אנשי אקדמיה, אישים בולטים בתחום הכלכלה, החברה והאומנות.
כאן, על במה זו, הוענקו תארי כבוד בין השאר לנשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי, נשיא בריה"מ לשעבר מיכאל גורבצ'וב, נשיא אינדונזיה לשעבר עבדו רחמן וואהיד, נשיא דרום אפריקה לשעבר פרדריק דה קלרק ובשנה שעברה הענקנו לפילוסוף הצרפתי ברנאר אנרי לוי תואר לשם כבוד.
נשיאי ישראל שמעון פרס ואפרים קציר, ראשי ממשלה, רמטכ"לים, חתן פרס נובל פרופ' ישראל אומן ואחרים חולקים יחד אתך את הכבוד.
המכללה נמצאת בעיר נתניה, שקלטה בתחילת דרכה ניצולי שואה, ונחשבת לעיר מובילה וחשובה בקליטת עולים ממדינות שונות – מבריה"מ לשעבר, מארצות ערב, מאתיופיה, ובשנים האחרונות מצרפת – יש היום בנתניה קהילה מפוארת של יוצאי צרפת.
הקמנו במכללה קמפוס פרנקופוני בראשותה של הגב' קלוד גרונדמן-ברייטמן, הקולט כל שנה מאות סטודנטים דוברי צרפתית. הם זוכים לרכוש השכלה גבוהה במוסד, המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, ומציע מגוון של נושאי לימוד והתמחות, בהם בית הספר לבנקאות – בית הספר היחיד בישראל שמעניק תואר בנושא הבנקאות ושוק ההון, ומכשיר סטודנטים בתחום.
מסלולי התואר הראשון כוללים – מנהל עסקים; תקשורת; משפטים; מדעי ההתנהגות; מדעי המחשב והמתמטיקה; ביטוח; בנקאות ושוק ההון; ניהול מערכות מידע; ניהול מערכות בריאות.
מסלולי התואר השני כוללים – מנהל עסקים במגמות שונות; התנהגות אירגונית; תקשורת; משפטים; נדל"ן; בנקאות ושוק ההון; וניהול מערכות בריאות.
חלק משמעותי מהסטודנטים שלנו הם דור ראשון להשכלה. רובם באים ממשפחות לא אמידות, והמכללה האקדמית נתניה נותנת להם סיכוי משמעותי לרכוש השכלה גבוהה.
לצד הלימודים האקדמיים, אנו מחנכים את הסטודנטים שלנו למעורבות חברתית ולערכים של סובלנות.
השנה – בפעם הראשונה מזה 15 שנים, יש עליה במספר הסטודנטים החדשים שהתחילו לימודיהם לפני מספר ימים – עליה של 20% לעומת אשתקד.
כבוד גדול הוא לנו, כאן במכללה האקדמית נתניה, להעניק תואר לשם כבוד HONORIS CAUSA , לך, הברון דוד דה רוטשילד.