הוד מעלתו עבדורחמן וואהיד

  • ראשי
  • הוד מעלתו עבדורחמן וואהיד

הענקת תואר לשם כבוד Honoris Causa להוד מעלתו עבדורחמן וואהיד

23/06/2003

משחר ילדותו נועד לגדולות, נצר לסבא ידוע שם אשר הקים, ב 1926 את ארגון ה nu רשת החינוך המסורתית ברחבי אינדונזיה, אשר הפכה ברבות הימים לרשת החינוך המסורתית הגדולה ביותר בתולדות האסלאם בתבל והביאה לתנועה עממית מסורתית אסלאמית של 40 מיליון נפש. סבו KIAI HASYIM SYARI היה נודע לא רק כהוגה דעות דתי חשוב בתקופתו אלא כמנהיג לאומי ברגעים הסטוריים של האומה המתחדשת בארצו.

את תפקידיו החשובים התחיל למלא בנסיבות טראגיות כאשר אביו נהרג בתאונת דרכים וזאת בעקבות נחרצותה של אישה אצילית ורבת סמכות שליוותה אותו בראשית דרכו הלא היא אימו.

את השכלתו הרחבה רכש במוסדות להשכלה גבוהה ביאווה ולאחר מכן הרחיק עד לאוניברסיטת אל-אזהר בקהיר. על מנת להרחיב דעת ולאוניברסיטת בגדד. חרף התעניינותו בלימודי האיסלאם ובפילוסופיה המוסלמית, גילה עניין גם בתרבות המערב על כל היבטיה. עם שובו לארצו, בצד עבודתו כמרצה במוסדותיה החשובים של מדינתו, פרסם מאמרים אשר הפכו אותו לשם דבר בפרסום ההגות האסלאמית, וזאת תוך הצטרפות להנהגה הפוליטית של ה nu ארגון אשר בראשו עמד 15 שנה, תוך כדי הובלת קו של תרבות אינטלקטואלית ורפורמות חשובות בארגון זה אשר התקיים באינדונזיה בזמן שלטונו של סוהרטו. המשבר הכלכלי ב 1998 הביא להתמוטטות שלטונו של סוהרטו, אשר שלט במדינה באמצעות משטר צבאי אשר העניק את סמכויות השלטון להנהגה ששלטה ללא מצרים במדינה זו. הוא היה במשך כל השנים האלה קולה של הרפורמה ובמשך שנים רבות נשמע קולו האינטלקטואלי כמוביל בתחומים של רפורמה זו.

חרף מנהיגותו המוכחת, היתה עלייתו לכס הנשיאות מטאורית והפתיעה וזאת חרף היות ייצוגו בבית הנבחרים קטן ביותר.

המנהיגות הוענקה לו מתוך כבוד והערכה לתעצומות הנפש, לידע העמוק ולאינטלקט אותו הנו מייצג בצד מאמריו בזכות הרפורמות השונות.

הגעתו לשלטון מתוך הרקע הפילוסופי המוסלמי נתנה יתר תוקף להבנתו הפוליטית והחלטותיו נגד כל אפליה שהיא, עדתית או דתית, נגד מיעוטים ושינויים מרחיקי לכת של מערכת המשפט, תוך הקפדה על טוהר וניקיון כפיים.

רבים מבני מולדתו מתגעגעים לנחישות, לתבונה ולחום הלב אשר ליוו את מנהיגותו ומביטים בגעגועים לתקופת היותו נשיא המדינה האסלאמית הגדולה ביותר.

הוא אחד המנהיגים החשובים בעולם העתיד, ביכולתו לייצג מחד מורשת דתית ספונת הגות ומחשבה ארוכת שנים ומאידך ליברליות, סובלנות ואהבת האדם המאירה באור אחר את האסלאם ואת יכולתו לתרום, כתפיסת עולם היכולה ורוצה לדור בהבנה ובכבוד הדדי עם כל התפיסות הדתיות בהם מאמין העולם באשר הוא.

על היותו איש נאצל רוח, חם לב, על כל שעשה ועל הדברים שתקצר היריעה מלפרטם החליטה המועצה האקדמית וחבר הנאמנים של המכללה להעניק לו תואר לשם כבוד- Honoris causa.

הוד מעלתו עבדורחמן וואהיד

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה 

סטודנטים יקרים,

 

 

מלגת מילגו

ההרשמה נפתחה ב 5/2/2024   ותסגר ב- 4/3/2024!

מלגות לתואר ראשון ומכינה קדם אקדמית.

גובה המלגה: 4 רמות-

5,000 ₪ / 7,500 ₪ / 10,000/ ₪ / 12,480  ₪

על בסיס קריטריונים סוציואקונומים.

 

לפרטים והרשמה:

https://www.cua.org.il/

 

הספרייה פתוחה לקבלת קהל סטודנטים וסגל
בימים א'-ה' בין השעות 08:30 – 17:00
ימי שישי 08:30 – 11:4