הענקת תואר לשם כבוד לנשיא קונגו

  • ראשי
  • הענקת תואר לשם כבוד לנשיא קונגו

המכללה האקדמית נתניה העניקה תואר לשם כבוד לנשיא הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו מר פליקס אנטואן צ'יסקדי צ'ילומבו

התואר הוענק לו על תמיכתו במדע ובהשכלה ובקשרי המדע בין קונגו וישראל, על הישגיו בעבר ועל מחויבותו הבלתי מעורערת לשלום ולזכויות אדם. נשיא המכללה האקדמית נתניה, פרופ' יעקב הרט: "אנו גאים להעניק תואר לשם כבוד לכבוד הנשיא צ'יסקדי, מנהיג אשר חותר ומחויב למען הדמוקרטיה והשלום תוך הפגנת אחריות חברתית ותמיכה בקדמה ובמדע". נשיא קונגו, מר פליקס אנטואן צ'יסקדי צ'ילומבו: "קבלת התואר המכובד מהווה חיזוק למחויבותי לעבוד למען חברה צודקת ושוויונית יותר כדי לשפר את תנאי החיים והצדק בקונגו".

המכללה האקדמית נתניה העניקה תואר לשם כבוד לנשיא קונגו

המכללה האקדמית נתניה העניקה תואר לשם כבוד לנשיא הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו- קינשאסה, מר פליקס אנטואן צ'יסקדי צ'ילומבו, בטקסבטקס שהתקיים בקמפוס המכללה. ביום שלישי 26.10.21 במסגרת ביקורו של מר פליקס אנטואן צ'יסקדי צ'ילומבו בישראל, כחלק משיתוף פעולה מדעי ייחודי בין קונגו למכללה האקדמית נתניה להתגברות על משבר המים והחקלאות בקונגו.

הנשיא אשר הגיע לביקור בזק בישראל, קיבל את התואר על תמיכתו במדינת ישראל, במדע ובהשכלה בכלל ובקשרי המדע בין קונגו וישראל בפרט, על הישגיו בעבר ובעתיד ועל מחויבותו הבלתי מעורערת לשלום ולזכויות אדם.

נשיא המכללה האקדמית נתניה, פרופ' יעקב הרט אמר כי: "אנו נרגשים לארח במכללה האקדמית נתניה את כבוד הנשיא צ'יסקדי ולהעניק לו תואר לשם כבוד על פועלו למען קידום החינוך, המדע והטכנולוגיה. על שיתופי הפעולה המחקריים עם ישראל וחיבתו אליה. על מחויבותו ועשייתו למען השלום, הדמוקרטיה וזכויות האדם. אנו מברכים אותו ומאחלים לו שימשיך להעניק תקווה למדינתו, להביא לפיתוחה ולשגשוגה תוך חתירה לצדק, שוויון, צמיחה ואהבת אדם".

במעמד החגיגי השתתפה משלחת נכבדה אשר הגיעה עם הנשיא, בהם שר ההגנה, שר החקלאות ושר התקשורת של קונגו. את הנשיא העטירו פרופ' יעקב הרט, נשיא המכללה, גב' מרים פיירברג-איכר, ראש העיר נתניה וגב' קלוד גרונדמן-ברייטמן, נשיאת הקמפוס הפרנקופוני במכללה.
נשיא קונגו, מר פליקס אנטואן צ'יסקדי צ'ילומבו, אמר במהלך הטקס: "אני מתכבד לקבל התואר בענווה ובהתרגשות וגאווה גדולה. זה מחזק אותי במחויבות שלי לעבוד למען חברה צודקת ושוויונית יותר כדי לשפר את תנאי החיים והצדק בקונגו. נלסון מנדלה אמר בעבר שהחינוך הוא הכלי הנשק החזק ביותר שיש ושדרכו נשנה את העולם, ושיתוף הפעולה בין קונגו למכללה האקדמית נתניה בישראל הוא כזה. זהו שיתוף פעולה בכל התחומים המדעיים שיוביל לתולדה של מרכז מחקר אסטרטגי ישראלי וקונגולזי ולכן תואר הכבוד שאני מקבל היום מהווה עידוד רב למוסדות האקדמיים שלנו בקונגו על מנת שנוכל לשתף פעולה בתחום היצירתיות, החדשנות ונשים במשותף את היכולות והמקורות שלנו למען עתיד חדשני לטובת העמים שלנו. עבורי התואר הוא סמלי כי אני מספר לידידיי שישראל היא כמו הוותיקן של הנוצרים בעולם, כמו המכה של המוסלמים, זוהי ארץ הקודש ועבורי לקבל בפעם הראשונה בחיי כזה תואר כבוד, זהו סימן משמיים וההתקרבות לישראל תהיה לברכה עבור כל העמים".

הקמפוס הפרנקופוני של המכללה האקדמית נתניה מקיים קשרים הדוקים עם הממסד האקדמי של קונגו קינשאסה. לאחרונה נחתם הסכם היסטורי בין אוניברסיטת קינשאסה לבין המכללה האקדמית נתניה, באמצעות הקמפוס הפרנקופוני בהובלתה של קלוד גרונדמן-ברייטמן, נשיאת הקמפוס הפרנקופוני במכללה. שבמהלכו נוצר מרכז למחקר אקדמי ומדעי בין ישראל לקונגו. שיתוף הפעולה הביא ליחסים עמוקים ומשמעותיים בין המוסדות האקדמיים בכל הקשור להחלפת מידע, חילופי פרופסורים וסטודנטים ומספר פקולטות לרבות קיימות, טכנולוגיה, תשתיות, מים ובנקאות ושוק ההון וכחלק מהמטרה, יביאו לקידום תחומים אלה בקונגו.

מר פליקס אנטואן צ'יסקדי צ'ילומבו בעל אות ההצטיינות של "מרכז אפריקה", הוא הנשיא הראשון של הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו שביצע החלפת שלטון שקטה, הראשונה מאז עצמאות מדינתו. מאז מינויו ב- 24 בינואר 2019, הוא הצטרף לשושלת הגדולה של מגיני השלום, של הדמוקרטיה, של זכויות האדם ופיתוח אפריקה. נשיא הרפובליקה, הפך את נושא החינוך לאחד מסדרי העדיפויות של כהונתו כמנהיג מדינת קונגו. מתחילת המנדט שלו, הוא ייסד את תכנית "חינוך חינם" ללימודי הבסיס לילדי המדינה. נשיא קונגו החמישי, מעודד שלום ופיתוח בר -קיימא באפריקה. מינויו בראש נשיאות מדינות האיחוד האפריקאי מהווה תקווה לכל האנושות. איש של צדק ושלווה, של השתקפות וחזון, של צמיחה ושינוי, איש של הבטחות ואהבת האדם.

תואר לשם כבוד הוא ההוקרה הגבוהה ביותר שמעניקה המכללה האקדמית נתניה לאישים שהתבלטו בפועלם יוצא הדופן ובתרומתם לישראל. עם מקבלי התואר בעבר נמנים בן היתר הברון דוד דה רוטשילד, השופט מאיר שמגר, הנשיא לשעבר ניקולא סרקוזי, אלוף במיל' מאיר דגן ז"ל, זובין מהטה, נשיא בריה"מ לשעבר מיכאיל גורבצ'וב , נשיא דרום אפריקה לשעבר פרדריק דה-קלרק, בנימין נתניהו, הרב ישראל מאיר לאו, פרופ' אהרון צ'חובר, הנשיא לשעבר שמעון פרס ז"ל, לארי קינג ונוספים. לרשימה המכובדת מצטרף כעת נשיא הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו- קינשאסה מר מר פליקס אנטואן צ'יסקדי צ'ילומבו.

שתף באמצעות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב print
הדפסה
מיון חדשות ועדכונים
קטגוריות
אירועים קרובים
מה עוד חדש?
קישורים שימושיים

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה