המרכז למורשת ישראל

אודות המרכז למורשת ישראל

מדינת ישראל חסרה את השלום עם שכנותיה, וחסרה את ההרמוניה בתוך החברה פנימה. העמקת והרחבת ההבנה של המורשת היהודית לא רק כדת אלא כתרבות, תרחיב את המכנה המשותף בחברה הישראלית, ותבנה זהות לאומית הדוקה יותר. הכרת המורשת היהודית תספק ליושבי הארץ הבנה מעמיקה ושכנוע פנימי בדבר זכות העם היהודי למדינה בארץ ישראל. מזה שני עשורים ישנו צורך הולך וגדל של החברה הישראלית להגדיר את הזהות הלאומית שלה, וזאת כתוצאה מגלי עלייה גדולים וחשובים שהגיעו אליה ממדינות שונות בעולם, אך בעיקר ממדינות חבר העמים לשעבר, ומאתיופיה. 

גלי עלייה חדשים אלו לא קיבלו חינוך יהודי שיטתי ומסודר, דבר שפוגע בזהות הלאומית שלהם ונדרש חיזוק ניכר למלא חלל זה.

מטרת המרכז היא לעבות את הקשר של היהודים בארץ ומחוצה לה עם המורשת היהודית הענפה והמגוונת, ובכך לתרום לחיזוק התחושה היהודית והלאומית. המרכז רואה עצמו מוסד חשוב בתחום ההשכלה היהודית הפורמאלית והלא פורמאלית, ושמח לייעץ ולהשיב על צרכי השעה בתחום זה.

ניתן להזמין קורסים מלאים, ימי עיון , הרצאות בודדות, וגם שיעורים באינטרנט בעברית ובאנגלית.

על הרב ד"ר משה פינצ'וק

הרב ד"ר משה פינצ'וק הוא בוגר תכנית ישיבת ההסדר שבה למד ואף שימש כר"מ. בשנת תשנ"ח הוא הוזמן לייסד את כולל "תורה מציון" בקהילת המזרחי במלבורן, אוסטרליה, ושימש כראש הכולל הראשון במשך שלוש שנים. בשובו ארצה הקים את מכון "דורש ציון" לחקר התלמוד הירושלמי ועומד בראשו וכן הקים את אתר מאגרי מידע לתלמוד הירושלמי המאפשר אחזור ציטוטי הירושלמי בספרות הראשונים וכן הפניה לספרות מחקר. הרב משה פינצ'וק היה גם ראש כולל "סיני" בירושלים במשך שנים רבות.

הוא פרסם מאמרים בתחומים שונים ביהדות, וכן במתמטיקה. ספרו "קנקנים" בהוצאת "אורים", מציע פרשנות חדשה לדמויות ואירועים מן המקרא. הרב פינצ'וק קיבל הסמכה לרבנות מאת הרה"ג שלמה פישר שליט"א. עבודת הדוקטורט שלו מציעה מהדורה ופירוש מקיף לפרק רביעי של מסכת מגילה מן התלמוד הירושלמי.

הרב ד"ר פינצ'וק הרצה במקומות רבים בעולם, ביניהם: ישיבה-אוניברסיטה, ניו יורק; סילבר ספרינג, מרילנד; יוהנסבורג, דרום אפריקה; מלבורן, סידני ופרת, אוסטרליה. הוא מתגורר ברמת בית שמש 

יחד עם אשתו חסידה וחמשת ילדיהם.

ארועי המרכז למורשת ישראל

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה