חותמת מקום ראשון בסקר שביעות רצון הסטודנטים
netanya_mobile_navlogo

הנשיא מיכאיל גורבצ'וב

  • ראשי
  • הנשיא מיכאיל גורבצ'וב

הענקת אות הנשיא, לנשיא מיכאיל גורבצ'וב

23/06/2003

אחד מאדריכליו של העולם הנוכחי ניצב לפנינו היום כאן כדי לקבל את הערכתנו והוקרתנו המצטרפת להוקרתו של עולם שלם, לאיש אשר בתבונתו ובאחריותו ההיסטורית מנע מעולמנו את אימי המלחמה ואת חשכת הפחד שהיה קיים בעולם מפולג ומאוים. העולם של אתמול ללא תבונתו היה עשוי להידרדר אלי תהום.

עולמנו בהנהגתו רבת האחריות הגיע ליכולת של הדברות , בנית אמון ושתוף פעולה אשר הקטינו את סכנת המלחמה המאיימת ויצרו הפשרה, הדברות וידידות בין העמים כראשיתה של דרך חדשה. מושגים כמו גלסנוסט, פרסטרויקה, ואחרים הפכו לשפת העולם, והיעלמותו של מסך הברזל היא מעשה ידיו להתפאר. מעטים הם המנהיגים אשר הטביעו את חותמם העמוק על ההיסטוריה האנושית היכולים לזקוף לזכותם אהבה והערצה בינ"ל חובקת עולם כפי שתושבי תבל חשים כלפיו.

ההיסטוריה תזכור אותו כאחד מגדולי בניה שהשכין שלום בעולם. העם היהודי חב לו חוב גדול על פתיחת שערי בריה"מ ליהודים ועל היותו ממשיכו של המלך כורש ההיסטורי אשר השיב לעם היהודי את החרות וזכויותיו האנושיות. גם בימים אלה ממשיך בראש המכון שבראשותו לעשות לרווחת האנושות, לקידום הבריאות והאקולוגיה ברחבי תבל, ומטביע חותם בל ישכח בתחומים חשובים למען מחר טוב יותר.

לכבוד הוא לי להעניק לו את אות הנשיא על מצוינותו בכל התחומים האלה ובעוד תחומים רבים אשר תקצר היריעה מלמנותם.

הנשיא מיכאיל גורבצ'וב