"הצלתי את אבא שלי בזכות הכלים שקבלתי בלימודים"

  • ראשי
  • "הצלתי את אבא שלי בזכות הכלים שקבלתי בלימודים"

"הצלתי את אבא שלי בזכות הכלים שקבלתי בלימודים"

כך שיתפה חן רוזנבאום במפגש פתיחה של תוכניות "משכילה" ו"רקיע" בשנה"ל תשפ"ד.

זו השנה ה-18 בה  שותפות קרן רש"י והמכללה בתוכניות למלגות. במסגרת תוכניות "משכילה" לאימהות חד הוריות ו"רקיע" לסטודנטים ללא עורף משפחתי, 19 סטודנטים לתואר ראשון מקבלים לאורך כל שנות התואר תמיכה כספית משמעותית מהקרן ומתוכניות המלגות הפנימיות והחיצוניות של המכללה, ומעטפת נפשית ולימודית המבטיחה להם הצלחה בלימודים.

תוכניות "משכילה" ו"רקיע" נוסדו והופעלו על ידי קרן קציר, (קרן המלגות של קרן רש״י ) בשיתוף פעולה של משרדי העבודה והרווחה ומפעל הפיס. בשנת תשפ"ד התוכנית תנוהל על ידי "היחידה ללימודי חוץ".

התוכניות פועלות בעשרות מוסדות לימוד בארץ. המכללה האקדמית נתניה הינה המוסד הלא מתוקצב היחיד בו פועלות התוכניות.

 

את המפגש החגיגי והמרגש פתח נשיא המכללה פרופ' יעקב הרט שסיפר כי המכללה הוקמה על מנת לאפשר השכלה גבוהה לצעירים אשר לא יזכו בה בדרך אחרת והיא עושה הכל בכדי לאפשר להם לסיים את הלימודים בהצלחה. תוכניות מסוג זה הן העדות לכך. הוא הודה לסטודנטיות על היותם חלק מההצלחה של התוכניות ומאחל כי יזכו אותו להעניק להן את תעודת הבוגר.

ניקול פרחי מנהלת מערך המלגות הודתה על שיתוף פעולה עם הקרנות לאורך כל השנים ועל ההתפתחות: "השנה אף זכינו להכפיל את מספר הסטודנטים". הוסיפה שעקרונות ודרכי פעולה של הקרנות רקיע ומשכילה מהווים מקור להשראה לבניית תוכניות מלגות אחרות במדור -כגון קרן המלגות והסיוע הייעודית לסטודנטים המגויסים בעת המלחמה.

תמר מאיר שניידר – המנהלת הארצית של התוכניות הודתה לנשיא ולרקטור ובמיוחד לעבודתן הנאמנה של ניקול פרחי וסוניה לוי- על הפעלת התוכניות בהצלחה רבה. מבחן התוצאה – בו אין נשירה של סטודנטים במהלך הלימודים הוא המדד הטוב ביותר לעשייה המקצועית והאישית. בפנייה לסטודנטים ביקשה לחדד כי "הצלחתכם אינה נמדדת רק בציונים ובסיום הלימודים אלא בהשראה שאתם מהוות לילדים שלכם, ביכולת להשפיע על הסביבה והחברה בזכות הערכים אותם קיבלתם"

 

מספר סטודנטים בחרו לשתף ולהודות למכללה, לניקול ולסוניה, רכזת מלגות, העומדות עמם בקשר ישיר ותומכות בהן לכל הדרך. "כל ילד צריך מבוגר אחראי שיאמין בו. אני מאמינה כי כך אתם לי – מאמינים בי וזאת האמונה שאני מעבירה לילדיי. אמונה במסוגלות, בהצלחה ופריצת הדרך" שיתפה לימור שטיין סטודנטית שנה א' בתואר ראשון במשפטים.

"עם כל הקושי של הלימודים, עבודתי כסטודנטית בפרקליטות וגידול לבד של בני – אני יודעת שאנו יכולים להגיע לאן שנרצה בזכות עצמנו בזכות האפשרות להתקבל ללימודים, התמיכה והדאגה שלכם לנו" סיפרה סופי פלדמן סטודנטית שנה ג' במשפטים ובמסלול הישיר לתואר שני למצטיינים.

"במהלך הלימודים גיליתי את עצמי מחדש כמה פעמים. זכיתי להיות חונך לילדים עולים מצרפת ולסטודנטים במכללה. היום אני בתהליכי הרשמה לתואר שני בטכניון וזה לא מובן מאליו ליתום משני הורים המטפל באחיו. מודה לכם שפתחתם בפני את כל האפשרות הללו" הודה טל יאיר אלוני – סטודנט שנה ג' במדעי המחשב והמתמטיקה.

חן רוזנבאום סטודנטית שנה ג' במשפטים שיתפה על התקופה בה אביה חלה והתאשפז  ובזכות הידע המקצועי שקיבלה בלימודים, תכנית האימון האישית והתמיכה של הסגל האקדמי – הצליחה ליצור תקדים ובכך להעניק לאביה טיפול מיטבי וראוי תוך שמירה על זכויותיו ובעיקר כבודו "פרצתי דרך עבורו מבחינה רפואית, ובכך פרצתי את הגבולות שבתוכי בהבנה שהכל אפשרי עם הכלים הנכונים, עם נחישות התמדה ואמונה, מודה לכם על הזכות לצמוח ולהוות דוגמא לבנות שלי"

 

בסיום המפגש הוענקו מלגות על הצטיינות בלימודים לסטודנטים: טל יאיר אלוני סטודנט שנה ג' במדעי המחשב והמתמטיקה תואר ראשון לריסה אליאב סטודנטית שנה ב' במשפטים

שתף באמצעות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב print
הדפסה
מיון חדשות ועדכונים
קטגוריות
אירועים קרובים
מה עוד חדש?
קישורים שימושיים

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה