חותמת מקום ראשון בסקר שביעות רצון הסטודנטים
netanya_mobile_navlogo

קליניקה למשפט פלילי

הקליניקה למשפט פלילי

הקליניקה למשפט פלילי הינה תוצאה של שיתוף פעולה בין האקדמית נתניה לפרקליטות מחוז צפון. הפרקליטות מהווה את אחד הגורמים המרכזיים האמונים על אכיפת החוק במדינת ישראל. הקליניקה מאפשרת התנסות מעשית בעבודת הפרקליטים הפועלים למען האינטרס הציבורי תוך הקפדה על ערכים נוספים, ביניהם הגנה על כבוד האדם, חירויות הפרט, שוויון בפני החוק והגינות המנהל, והכל למען שלטון החוק במדינה.
במסגרת הקליניקה יובהר חזונה של התביעה הכללית והיחס בין הפרקליטות לגורמי אכיפת החוק הנוספים, ביניהם המשטרה ובתי המשפט.

הקליניקה תאפשר מבט מקרוב על עבודתו היומיומית של הפרקליט לאורך כל ההליך הפלילי, החל מליווי החקירה המתבצעת על ידי המשטרה, דרך לימוד החומר הנאסף, ההחלטה על ההעמדה לדין והגשת כתב אישום או סגירת התיק, וכלה בניהול התיק בבית המשפט.
הסטודנטים ילוו את הפרקליטים בעבודתם וייקחו בה חלק. תינתן להם האפשרות להיות שותפים להכנת תיקים, להשתתף בראיון עדים, לשוחח עם נפגעי עבירה, להתלוות לפרקליטים בהופעתם בבתי המשפט בסוגי ההליכים השונים, כגון: דיונים בבקשות מעצר עד תום ההליכים, חקירת עדים בבתי המשפט, סיכומים ושלב הטיעונים לעונש.
הסטודנטים ישתתפו בכל סמסטר בסיור באחד מהמוסדות הרלוונטיים לעבודת הפרקליטות: בית משפט, בית כלא, בית מעצר, מעבדות לזיהוי פלילי. הקליניקה תתקיים במהלך שנת הלימודים כולה. מנחת הקליניקה הינה עו"ד יערה ברזילי-כהן.

השתתפות בקליניקה מקנה 6 נקודות זכות.

הפעילות בקליניקה מתבצעת בפרקליטות מחוז צפון הממוקמת בנצרת.

pic1