קליניקה למשפט פלילי

הקליניקה למשפט פלילי – פרקליטות מחוז צפון

הקליניקה למשפט פלילי הינה תוצאה של שתוף פעולה בין האקדמית נתניה לפרקליטות מחוז צפון. הפרקליטות מהווה את אחד הגורמים המרכזיים האמונים על אכיפת החוק במדינת ישראל. הקליניקה מאפשרת התנסות מעשית בעבודת הפרקליטים הפועלים למען האינטרס הציבורי תוך הקפדה על ערכים נוספים, ביניהם הגנה על כבוד האדם, חירויות הפרט, שוויון בפני החוק והגינות המנהל, והכל למען שלטון החוק במדינה. במסגרת הקליניקה יובהר חזונה של התביעה הכללית והיחס בין הפרקליטות לגורמי אכיפת החוק הנוספים, ביניהם המשטרה ובתי המשפט. הקליניקה תאפשר מבט מקרוב על עבודתו היומיומית של הפרקליט לאורך כל ההליך הפלילי, החל מליווי החקירה המתבצעת על ידי המשטרה, דרך לימוד החומר הנאסף, ההחלטה על ההעמדה לדין והגשת כתב אישום או סגירת התיק, וכלה בניהול התיק בבית המשפט. הסטודנטים ילוו את הפרקליטים בעבודתם וייקחו בה חלק. תינתן להם האפשרות להיות שותפים להכנת תיקים, להשתתף בראיון עדים, לשוחח עם נפגעי עבירה, להתלוות לפרקליטים בהופעתם בבתי המשפט בסוגי ההליכים השונים, כגון: דיונים בבקשות מעצר עד תום ההליכים, חקירת עדים בבתי המשפט, סיכומים ושלב הטיעונים לעונש. הסטודנטים ישתתפו בכל סמסטר בסיור באחד מהמוסדות הרלבנטיים לעבודת הפרקליטות: בית משפט, בית כלא, בית מעצר, מעבדות לזיהוי פלילי. הקליניקה תתקיים במהלך שנת הלימודים כולה. מנחת הקליניקה הינה עו"ד יערה ברזילי – כהן. השתתפות בקליניקה מקנה 6 נקודות זכות. הפעילות בקליניקה מתבצעת בפרקליטות מחוז צפון הממוקמת בנוף הגליל.

הדרישות העיקריות בקליניקה

נוכחות חובה בשיעור שיתקיים אחת לשבועיים בפרקליטות מחוז נוף הגליל, בימי רביעי בין השעות 12:00-13:00 ,ייתכנו שינויים בשעות ההרצאה. השתתפות בשני סיורים, ליווי וסיוע לפרקליט במשך 6 שעות בשבוע, מילוי מטלות שוטפות במהלך השנה שיוטלו

תנאי קבלה

הקליניקה מיועדת לסטודנטים העולים לשנה ב' או ג', הקבלה מותנית בהתאמה שתתברר מטפסי הרישום וראיון אישי שייערך למועמדים. עדיפות לבעלי ציונים גבוהים.

pic1

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה