חותמת מקום ראשון בסקר שביעות רצון הסטודנטים
netanya_mobile_navlogo

קליניקה לחדלות פירעון ושיקום כלכלי

  • ראשי
  • קליניקה לחדלות פירעון ושיקום כלכלי

קליניקה לחדלות פירעון ושיקום כלכלי

ההיכרות עם תחום ההוצאה לפועל היא חשובה בהיותו נושק לכל תחומי המשפט. התמצאות בחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי ובהליכים על פיו חשובה ביותר בימים אלה, בהם ישנם רבים שהסתבכו כלכלית וזקוקים נואשות לסיוע משפטי. התנהלות של חייב ללא סיוע משפטי מול הליכי גביית חובות, בדרך כלל תביא לתוצאה שונה לחלוטין מהתנהלותו של חייב המקבל סיוע משפטי והכוונה שעשויה להקטין את חובותיו ולהעלותו על דרך חדשה. במסגרת הקליניקה הסטודנטים יכירו היטב את החוק וההליכים השונים מכוחו מההיבט הפרקטי, ויסייעו לחייבים למצוא את דרכם בהליכים אלה, תחת הדרכתה של מנחת הקליניקה – עו"ד טלי פרידריך. הסיוע שיינתן (בהתאם לכל מקרה) יתמקד בהפחתת היקף החובות ופריסתם, סיוע בהכוונה ומידע, וכן בייצוג חייבים בהליכים בפני רשות האכיפה והגבייה ובתי המשפט. הקליניקה מתבצעת תוך שיתוף פעולה עם עיריית נתניה, באמצעותו יופנו לקליניקה תושבי העיר הזקוקים לסיוע. ההשתתפות בקליניקה מקנה 4 נקודות זכות

הדרישות העיקריות בקליניקה

השתתפות חובה בהשתלמות שתתקיים בסמוך לפתיחת שנת הלימודים, השתתפות בהרצאות במהלך השנה שיתקיימו בימי רביעי אחר הצהריים, מועדים ושעות מדויקות ימסרו לקראת תחילת שנת הלימודים. ביצוע עבודה מעשית בהיקף של כ – 4 שעות בשבוע. הסטודנטים ידרשו להגיש מטלות שונות במסגרת הלימוד והפעילות בקליניקה.

תנאי קבלה

הקליניקה מיועדת לסטודנטים העולים לשנה ב' או ג', הנכונים לעבודה מאומצת בשעות גמישות. הקבלה מותנית בהתאמה שתתברר מטפסי הרישום וראיון אישי שייערך למועמדים.

pic1