חותמת מקום ראשון בסקר שביעות רצון הסטודנטים
netanya_mobile_navlogo

הקמפוס הפרנקופוני

Claude Grundman-Brightman

קלוד גרונדמן-ברייטמן

נשיאת הקמפוס הצרפתי של המכללה האקדמית נתניה

הקמפוס הפרנקופוני של המכללה האקדמית נתניה מארח חוויה ייחודית בישראל, בשיתוף עם מוסדות ועמותות רבים הקשורים לעולם דוברי הצרפתית בארץ ובעולם.

בהשפעת הקמפוס הפרנקופוני שלה, המכללה האקדמית נתניה היא המוסד האקדמי המשפיע ביותר בפרנקופוניה הישראלית והיא תורמת לכך במפגשים, בלימוד ובשיתוף העושר האנושי והאינטלקטואלי, על ערכי הסולידריות, פתיחות ושלווה.

התוכניות שלנו זמינות במצבים שונים כאשר הנושאים הינם: חברתיים וחינוכיים, תרבותיים ואקדמיים, כלכליים ופוליטיים. ישנה תמיכה מכיוונם של אנשי מקצוע ומתנדבים, קרנות ותורמים אשר על ידי איחוד רעיונותיהם, כישוריהם, הלהט, הרשתות והמשאבים שלהם, בונים יחד פרויקט עשיר וחזק, חדשני ונדיב. אני מודה להם מכל הלב.

הסטודנטים הצרפתים-ישראלים שלנו מגלמים את הקשר ההיסטורי, התרבותי והאנושי העמוק שנרקם בין היהדות לפרנקופוני, בין צרפת לישראל. קשר לוהט, ללא ספק, שבו מתערבבים שעות חשוכות ומפגשים, אכזבות, שיתוף ושמחה, אבל קשר בלתי שביר.

התלמידים הצעירים הללו שלמענם אנו עובדים יחד נושאים בתוכם את הזיכרון והעתיד של ההיסטוריה הזו. הבה נלמד אותם לשאוב מהספרים שלנו, מהערכים שלנו ומהשאיפות המשותפות שלנו, את התקווה והחלום של עולם שבו ידע, קידמה, תרבות וסובלנות מנצחים בקרבות נגד כל הערפול והם יידעו לעזור להביא לחיים ולהעביר, בתורו, את המסר הזה של אחווה ושלום.

קלוד גרונדמן-ברייטמן