חותמת מקום ראשון בסקר שביעות רצון הסטודנטים
netanya_mobile_navlogo

התוכנית שמכשירה מנהלים להובלת חדשנות ויזמות במערכת הבריאות

  • ראשי
  • התוכנית שמכשירה מנהלים להובלת חדשנות ויזמות במערכת הבריאות

משבר הקורונה היווה קטליזטור עוצמתי לחשיפת העובדה שבשנים האחרונות, חלים במערכת הבריאות שינויים ומשברים, הנובעים מצד אחד מהעלויות הגבוהות הכרוכות בטיפולי הבריאות השונים ומצד שני מן הצורך להבטיח שירותי בריאות יעילים וברי השגה לציבור תוך הצורך לשים את המטופל במרכז וכל זאת בתנאי תקצוב וכלכלה בעייתיים בארץ ובעולם.
המצב כפי שהוא היום מחייב התבוננות מחודשת על מערכת הבריאות בישראל תוך יכולת לשלב פתרונות רב מערכתיים המגיעים מתחומי מדע וטכנולוגיה מגוונים ומשלבים חדשנות ויכולת ניהול בין תחומית.
המוסדות הרפואיים מבינים כיום יותר ויותר כי בעלי מקצוע בכל התחומים עם הכשרה אקדמית כמנהל מערכות בריאות חיוניים למערכת בכדי שיוכלו להוביל חדשנות ויזמות במערכת הבריאות המדשדשת. ההכשרה כמנהל מערכות בריאות מהווה עידוד וחיזוק למנהל הרפואי במוסדות אלו מתוך הבנה כי ניהול יעיל של מערכת הבריאות ישפיע לטובה על בריאות ההחברה וישפר את השירות לאזרח.
האקדמית נתניה מובילה מזה שנים בהכשרת מנהלים להובלת חדשנות ויזמות במערכות הבריאות הן בתואר הראשון B.A) ) והן בתואר שני בניהול מערכות בריאות (M.H.M)
בראש התוכנית עומד נשיא האקדמית נתניה, פרופ' יעקב הרט , מומחה במנהל רפואי המכהן גם כנשיא איגוד בתי החולים בישראל ובעבר שימש כיו”ר האיגוד הישראלי לבריאות הציבור, כיו”ר איגוד מנהלי בתי החולים בישראל, כחבר במועצת הבריאות במינוי שר הבריאות כנציג קופ”ח כללית, כראש החוג לאפידמיולוגיה ורפואה מונעת באוניברסיטת תל אביב, כמנהל מחוז פתח תקווה, מנהל בית חולים השרון, מנהל בית החולים לוינשטיין, ועוד.
מטרות תכנית המוסמך לתואר שני בניהול מערכות בריאות הן: תכנון וניהול הרפואה בבתי חולים ובקהילה,הקניית ידע, יכולות ומיומנויות בנושאי בריאות הציבור, כלכלת בריאות, ארגון שירותים רפואיים, קבלת החלטות ברפואה, היבטים משפטיים ואתיים בבריאות ועוד.
פרופ' יעקב הרט. "מערכת הבריאות בישראל של היום זקוקה לאנשים שיהיו מסוגלים להצעיד אותה קדימה. ישנם אתגרים לא פשוטים שניצבים בפני המערכת ויש צורך בדור חדש וסוג חדש של מנהל מערכות בריאות, שיקבל את הכלים הראויים לניהול מקצועי, מודרני וערכי. מסלול הלימודים מעמיד אותנו בשורה אחת עם כל המדינות המערביות משקיעים משאבים רבים בלימודי בתחום זה על מנת לחסוך לטווח הארוך. ניהול יעיל של מערכת הבריאות מיטיב עם בריאות החברה כולה ומשפר את השירות לאזרח. הכשרת עתודה מהסוג המדובר, תהווה עידוד וחיזוק לניהול הרפואי ותתרום לחברה צודקת יותר בישראל"
האקדמית נתניה מכשירה עובדים איכותיים למערכת הבריאות שמצידה מעוניינת בבעלי מקצוע מכל התחומים המגיעים עם הכשרה אקדמית ומיומנות מקצועיות בתחומי ניהול במערכות הבריאות, כגון: ניהול הרפואה בקהילה, ניהול בתי חולים, ניהול מחלקות ויחידות, ניהול מרפאות ומכונים, ניהול יחידות פרה-רפואיות, ניהול משאבי אנוש ופסיכולוגיה חברתית בניהול מערכות בריאות. כמו גם ניהול מערכות בריאות לאוכלוסיות הגיל השלישי. כל מערכת כזו זקוקה היום למנהל מערכות בריאות המסוגל להתמודד עם השינויים הנדרשים, להוביל לחדשנות וחשיבה יצירתית היכולה לתת פתרונות שיעצבו מחדש את התחום במישור הטכנולוגי והמדעי.
מנהל מערכות בריאות היום נדרש להתמודד עם המורכבות של עולם הבריאות תוך הטמעת חדשנות ויזמות. תוכניות הלימודים בבית הספר לניהול מערכות בריאות של האקדמית נתניה, נועדו להכשיר את מנהלי העתיד של עולם הבריאות כך שיוכלו להתמודד בהצלחה עם השינויים המהותיים העוברים על המערכת היום, ולפתח פתרונות חדשים אשר יעזרו לעצב את התחום בכל המישורים.