התוכנית שמכשירה מנהלים להובלת חדשנות ויזמות במערכת הבריאות

  • ראשי
  • התוכנית שמכשירה מנהלים להובלת חדשנות ויזמות במערכת הבריאות

משבר הקורונה היווה קטליזטור עוצמתי לחשיפת העובדה שבשנים האחרונות, חלים במערכת הבריאות שינויים ומשברים, הנובעים מצד אחד מהעלויות הגבוהות הכרוכות בטיפולי הבריאות השונים ומצד שני מן הצורך להבטיח שירותי בריאות יעילים וברי השגה לציבור תוך הצורך לשים את המטופל במרכז וכל זאת בתנאי תקצוב וכלכלה בעייתיים בארץ ובעולם.
המצב כפי שהוא היום מחייב התבוננות מחודשת על מערכת הבריאות בישראל תוך יכולת לשלב פתרונות רב מערכתיים המגיעים מתחומי מדע וטכנולוגיה מגוונים ומשלבים חדשנות ויכולת ניהול בין תחומית.
המוסדות הרפואיים מבינים כיום יותר ויותר כי בעלי מקצוע בכל התחומים עם הכשרה אקדמית כמנהל מערכות בריאות חיוניים למערכת בכדי שיוכלו להוביל חדשנות ויזמות במערכת הבריאות המדשדשת. ההכשרה כמנהל מערכות בריאות מהווה עידוד וחיזוק למנהל הרפואי במוסדות אלו מתוך הבנה כי ניהול יעיל של מערכת הבריאות ישפיע לטובה על בריאות ההחברה וישפר את השירות לאזרח.
האקדמית נתניה מובילה מזה שנים בהכשרת מנהלים להובלת חדשנות ויזמות במערכות הבריאות הן בתואר הראשון B.A) ) והן בתואר שני בניהול מערכות בריאות (M.H.M)
בראש התוכנית עומד נשיא האקדמית נתניה, פרופ' יעקב הרט , מומחה במנהל רפואי המכהן גם כנשיא איגוד בתי החולים בישראל ובעבר שימש כיו”ר האיגוד הישראלי לבריאות הציבור, כיו”ר איגוד מנהלי בתי החולים בישראל, כחבר במועצת הבריאות במינוי שר הבריאות כנציג קופ”ח כללית, כראש החוג לאפידמיולוגיה ורפואה מונעת באוניברסיטת תל אביב, כמנהל מחוז פתח תקווה, מנהל בית חולים השרון, מנהל בית החולים לוינשטיין, ועוד.
מטרות תכנית המוסמך לתואר שני בניהול מערכות בריאות הן: תכנון וניהול הרפואה בבתי חולים ובקהילה,הקניית ידע, יכולות ומיומנויות בנושאי בריאות הציבור, כלכלת בריאות, ארגון שירותים רפואיים, קבלת החלטות ברפואה, היבטים משפטיים ואתיים בבריאות ועוד.
פרופ' יעקב הרט. "מערכת הבריאות בישראל של היום זקוקה לאנשים שיהיו מסוגלים להצעיד אותה קדימה. ישנם אתגרים לא פשוטים שניצבים בפני המערכת ויש צורך בדור חדש וסוג חדש של מנהל מערכות בריאות, שיקבל את הכלים הראויים לניהול מקצועי, מודרני וערכי. מסלול הלימודים מעמיד אותנו בשורה אחת עם כל המדינות המערביות משקיעים משאבים רבים בלימודי בתחום זה על מנת לחסוך לטווח הארוך. ניהול יעיל של מערכת הבריאות מיטיב עם בריאות החברה כולה ומשפר את השירות לאזרח. הכשרת עתודה מהסוג המדובר, תהווה עידוד וחיזוק לניהול הרפואי ותתרום לחברה צודקת יותר בישראל"
האקדמית נתניה מכשירה עובדים איכותיים למערכת הבריאות שמצידה מעוניינת בבעלי מקצוע מכל התחומים המגיעים עם הכשרה אקדמית ומיומנות מקצועיות בתחומי ניהול במערכות הבריאות, כגון: ניהול הרפואה בקהילה, ניהול בתי חולים, ניהול מחלקות ויחידות, ניהול מרפאות ומכונים, ניהול יחידות פרה-רפואיות, ניהול משאבי אנוש ופסיכולוגיה חברתית בניהול מערכות בריאות. כמו גם ניהול מערכות בריאות לאוכלוסיות הגיל השלישי. כל מערכת כזו זקוקה היום למנהל מערכות בריאות המסוגל להתמודד עם השינויים הנדרשים, להוביל לחדשנות וחשיבה יצירתית היכולה לתת פתרונות שיעצבו מחדש את התחום במישור הטכנולוגי והמדעי.
מנהל מערכות בריאות היום נדרש להתמודד עם המורכבות של עולם הבריאות תוך הטמעת חדשנות ויזמות. תוכניות הלימודים בבית הספר לניהול מערכות בריאות של האקדמית נתניה, נועדו להכשיר את מנהלי העתיד של עולם הבריאות כך שיוכלו להתמודד בהצלחה עם השינויים המהותיים העוברים על המערכת היום, ולפתח פתרונות חדשים אשר יעזרו לעצב את התחום בכל המישורים.

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה