ועידת גיבורות מקומיות

  • ראשי
  • ועידת גיבורות מקומיות

רשת 'ידיעות תקשורת' בשיתוף המכללה האקדמית נתניה וחברת 'שטראוס' ערכו פרויקט הצדעה מיוחד לנשים הפועלות ללא לאות למען החברה בימי המלחמה.

הועידה נפתחה בדברי  של נשיא המכללה האקדמית נתניה – פרופ' יעקב הרט

 

"המלחמה הדגישה את כוחן של הנשים בכל העיסוקים: כוחות הביטחון וההצלה, היזמיות המובילות בכל הזירות. אני מוקיר את תרומתכן לא רק בימי מלחמה, אני יודע שהדרך ארוכה לנו כחברה. אני מבקש להודות לכן על עשייתכן המשפחתית והנשית. אני מודה לכל הגיבורות על העשייה למען החברה, למען משפחות החטופים והמפונים ובמיוחד לכל מי שזקוק לסיוע".

"צריך את הכוח הנשי הזה גם סביב שולחנות מקבלי ההחלטות בכל רמה, ובמיוחד ברמה האזרחית המקומית שמשפיעה ישירות על כל תושב ותושבת. הרי למדנו על בשרנו עד כמה מכפלת הכוח הנשי הזו חשובה. חשוב לתת כוח לאמהות, לנשים, לאחיות שעשויות ללא חת".

צילום: אביגיל עוזי

 

ראיון מיוחד התקיים עם דניאל אלוני בסימן "החיים היפים, גרסת עזה" שיצרה מעטפת של שפיות בשבי בעבור בתה אמיליה.

אלוני ביקשה להעביר מסר מיוחד לחטופים: "אני רוצה לפנות לכל החטופים והחטופות שעדיין נמצאים בשבי, אני מקווה שזה יגיע אליכם. חלק מהחטופים שחזרו סיפרו שהם היו חשופים לתקשורת הישראלית והלוואי ודבריי יחזקו אתכם ויתנו לכם את הכוח

צילום: אביגיל עוזי

 

בפאנל חוסן לאומי בעת משבר השתתפו אורנה דותן, מייסדת מערך חוסן מטה משפחות החטופים, נורית דאבוש, ראש תחום לימודי חוסן וניהול משברים, פרופ' אביטל לאופר, משנה לדיקאן בית הספר למדעי התנהגות, על טיפול נפשי וקהילתי באירוע האזרחי המורכב ביותר שידעה המדינה.

בפנאל המרתק התייחסו הנשים לאופן בו יוצרים חוסן אצל משפחות החטופים והמפונים. כולן היו תמימות דעים ואמרו שאחת הדרכים החשובות לשמירה על החוסן היא קהילתיות ותקווה

פרופ' אביטל לאופר, נורית דאבוש, אורנה דותן, ענת לב אדלר  צילום: אביגיל עוזי

 

אות גיבורות מקומיות הוענקו לחמ"ליסטיות: ענבל שבח שרביט, גילית רובינשטיין, תמי סלע-זסלבסקי, וחנאן אבו זלף – אשר עזבו הכל ב-7 באוקטובר והקימו חמ"לים לסיוע בחזית ובעורף

 

הענקת אות גיבורות מקומיות (צילום: אביגיל עוזי)

 

פרופ' ליאת קוליק, ראש תכנית תואר שני בהתנהגות ארגונית ויועצת נשיא המכללה האקדמית נתניה להוגנות מגדרית, הציגה את מחקרה העוסק באופן שבו נשים שבני הזוג שלהן לא מגוייסים מתמודדות עם המתח בין הבית לבין העבודה בזמן המלחמה. גם לנשים האלה יש עדיין המון קשיים מעצם המלחמה: החרדה, הדאגה, הילדים כשמערכת החינוך הייתה מושבתת. לעיתים הן צריכות למלא בעבודה את תפקיד הגברים או הנשים שגויייסו. "אני קוראת להן 'ציבור הנשים השקטות', כלומר לא נשים של לוחמים.

 

צילום: אביגיל עוזי.

 

עוד השתתפו בוועידה: האלופה (במיל) אורנה ברביבאי, עו"ד שבות רענן, פורום נשות המילואימניקים, ד"ר שגית אזארי-ויזל, עו"ד איילת רזין בית-אור, לשעבר מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה, מורן זר קצנשטיין, מייסדת תנועת 'בונות אלטרנטיבה', לילך אשתר, רס"ן במילואים והרבש"צית הראשונה והיחידה בצבא ההגנה לישראל

הוועידה הסתיימה בפאנל "בוחרות להוביל": מרים פיירברג-איכר – ראש עיריית נתניה, רותם ידלין – ראש מועצת גזר, מרים סלע – סגנית יו"ר סיעת התעוררות בירושלים.

 

צילום: אביגיל עוזי.

 

למתחם הכנס יש ללחוץ כאן

 

שתף באמצעות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב print
הדפסה
מיון חדשות ועדכונים
קטגוריות
אירועים קרובים
מה עוד חדש?
קישורים שימושיים

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה