חמש סיבות טובות ללמוד תואר בניהול מערכות בריאות

  • ראשי
  • חמש סיבות טובות ללמוד תואר בניהול מערכות בריאות

5 הסיבות ללמוד תואר בניהול מערכות בריאות

תואר בניהול מערכות בריאות מעניק לסטודנטים ידע רב בתחום הבריאות, לצד מיומנויות ייחודיות לניהול מוסדות וארגוני בריאות. בוגרי תואר בלימודי ניהול מערכות בריאות זוכים להשתלב במערכת מרתקת שמתפתחת כל הזמן, כמו גם פותחים דלת למגוון רחב של אפשרויות תעסוקה במערכת הבריאות הציבורית והפרטית בישראל. במהלך תואר בניהול מערכות בריאות נחשפים הסטודנטים למגוון השחקנים שפועלים במערכת הבריאות, האינטרסים הרבים והתמריצים השונים שמניעים את מערכת הבריאות. כדי להתמודד עם מגוון הדרישות החדשות בעולם שירותי הבריאות של היום נדרש ידע בעולמות הבריאות, הניהול החדשנות והטכנולוגיה, תחומים החיוניים לטובת המערכות המורכבות והדינמיות כפי שמערכות הבריאות הינן כיום. אז כן, יש הרבה סיבות טובות

למה כדאי ללמוד תואר בניהול מערכות בריאות

אלו הן חמשת הסיבות המרכזיות:

1. תחום דינמי ויצירתי- מערכת הבריאות בישראל היא מערכת דינמית ומורכבת אשר נדרשת כל העת להתאים את עצמה למציאות המתפתחת. מציאות אשר משתנה בצעדי ענק מבחינה דמוגרפית (גידול האוכלוסייה, שיעור הזדקנות ומאפייני תחלואה), מדעית וטכנולוגית (רפואה מרחוק, Big Data, בינה מלאכותית ועוד). במסגרת תואר בניהול מערכות בריאות לומדים הסטודנטים לזהות את השינויים שמתרחשים, ולתת להם מענה יצירתי והולם. תואר בניהול מערכות בריאות מקנה לסטודנטים ידע ומיומנויות לאיתור, פיתוח והטמעה של חדשנות בתחום הבריאות.

2. אתגר מקצועי שלא נגמר – שנים ארוכות שמנהלים במערכת הבריאות בישראל מתמודדים עם אתגרים תקציביים ומקצועיים רבים. ניהול מערכת בריאות בתנאים של מחסור במשאבים כלכליים, כוח אדם מקצועי ופערים בבריאות. בנוסף, בימים אלו מפגת וירוס הקורונה חושפת ומחדדת את האתגרים הרבים שניצבים בפני מנהלים במערכת הבריאות. בתואר ניהול מערכות בריאות לומדים הסטודנטים כיצד להבטיח את תפקודה התקין של מערכת הבריאות בשגרה ובמצבי חירום.

3. שילוב בין בריאות וניהול – תואר בניהול מערכות בריאות מעניק לסטודנטים ידע רב בתחום הבריאות (אפידמיולוגיה, בריאות הציבור, משפט רפואי, אתיקה רפואית, ניהול סיכונים ברפואה ועוד) לצד כלים ייחודיים בניהול מוסדות וארגונים במערכת הבריאות (התנהגות ארגונית, שירות במערכת הבריאות, יסודות מימון, חשבונאות ושיווק, ועוד).

4. אפשרויות תעסוקה מגוונות ושכר גבוה – מערכת הבריאות בישראל היא מהטובות בעולם. מערכת בריאות שמורכבת משחקנים רבים, ובהם: 4 קופות חולים; עשרות בתי חולים ציבוריים ופרטיים; חברות תרופות; איגודים מקצועיים; עמותות, ארגוני בריאות ועוד. תואר בניהול מערכות בריאות פותח לסטודנטים שיצטיינו בלימודים אינסוף אפשרויות תעסוקה ושכר גבוה.

5. התפתחות אישית, מקצועית וסיפוק – עבודה במערכת הבריאות (בבית החולים או בקהילה) מגלמת סיפוק אישי רב ומפגשים מרתקים עם אנשי מקצוע ומטופלים. מפגשים מעצימים הן ברמה האישית והן ברמה המקצועית. ולבסוף אסור לשכוח, כולנו צרכנים של שירותי בריאות – אך רק מי שיודע כיצד מערכת הבריאות עובדת, ומהן הזכויות שמגיעות לו ולבני משפחתו יצליח בשעת הצורך להתנהל בצורה טובה.

יועצי הרישום שלנו עומדים לרשותכם לשאלות ולפרטים נוספים. לשיחת ייעוץ חינם צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם:

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה