טיסה לשום מקום

חגיגת הבזבוזים סביב פרויקט מטוס רה"מ - המפצח -ערוץ 13 - בהשתתפותו של ד"ר עמיחי שניר

ד"ר אביחי שניר

ב- 2014, ד"ר ראובן פדהצור ז"ל ביקש ממני ומד"ר אלי פרידמן להתלוות אליו לפגישה אצל השר ארדן. כשיצאנו מהפגישה, ניגש לראובן אחד היועצים של השר. "אתמול היינו בהצבעה המשונה ביותר שראיתי בחיי," סיפר אותו יועץ לראובן. "השרים הצביעו על מטוס לראש הממשלה. כולם היו בעד. אף אחד לא שאל שאלות. ההצבעה הכי קצרה בהיסטוריה. יכולת לראות בעיניים שלהם שהם חולמים על היום שבו המטוס הזה יהיה שלהם."

מה שאותו יועץ לא ידע, זה שלא רק ההצבעה הייתה משונה. כל התהליך היה משונה. קודם, מינו ועדה בראשות שופט ועוד שני חברים שכולם ידעו מראש איך הם יצביעו. באופן לא מפתיע, הועדה המליצה על רכישת מטוס לראש הממשלה (ובניית מעון חדש לראש הממשלה, אבל זה עוד לא קורה). מה שכן מפתיע, זה שהועדה המליצה על הרכישה למרות שהיא מודה שהיא לא יכולה להעריך כמה מטוס לראש הממשלה יעלה. כנראה שלדעת הועדה, כשמדובר במטוס לראש הממשלה, הכסף למטוס לא בא על חשבון שום דבר אחר, אחרת קשה לי להבין איך אפשר להמליץ על הוצאה שלא יודעים מה הגודל שלה.

השרים הלכו אפילו יותר רחוק מהועדה. הועדה פשוט אמרה שהיא לא יודעת כמה יעלה מטוס. השרים אישרו רכישה של מטוס תמורת 70 מיליון דולר (כ- 250 מיליון ש"ח), אבל הקצו לרכישה ולתחזוקה למעלה מ- 700 מיליון ₪. בקיצור גם הועדה וגם השרים עשו את הדבר הכי טוב שהם יכלו לעשות: אמרו שהם בעד, ודאגו שאי אפשר יהיה להאשים אותם כשיבואו להתלונן על כמה זה עולה.

בינתיים המטוס עוד לא טס. הוא יעלה, ככל הנראה, קרוב למיליארד ₪. התחזוקה שלו תעלה סכום דומה. מכיוון שהמטוס כבר בן 20, אפשר לנחש שהוא לא יחזיק מעמד יותר מדי זמן לפני שיתחילו להתלונן על נזילות מהשירותים. אז צריך כנראה להתחיל לתכנן את מי להזמין לוועדה לרכישת המטוס הבא של ראש-הממשלה.

שתף באמצעות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב print
הדפסה
מיון חדשות ועדכונים
קטגוריות
אירועים קרובים
מה עוד חדש?
קישורים שימושיים

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה