חותמת מקום ראשון בסקר שביעות רצון הסטודנטים
netanya_mobile_navlogo

ישראל מול שווייץ: הקורונה חשפה את שקר המשילות

  • ראשי
  • ישראל מול שווייץ: הקורונה חשפה את שקר המשילות

כשזה נוגע להתמודדות עם משברים היה אמור להיות לישראל הריכוזית והיזמית יתרון על פני מדינות מבוזרות ושמרניות כמו שווייץ. אבל נראה שבפועל שווייץ התמודדה עם המשבר הרבה יותר טוב. מה ההבדל? דאגה לאזרח

ד"ר אביחי שניר

לפי הנתונים האחרונים של הלמ"ס, כ-7.2% מהעובדים פוטרו מעבודתם, ועוד קצת יותר מ- 7% נמצאים בחל"ת. כשמוסיפים לזה את ההפגנות של העצמאים, ואת העובדה שהחוב הממשלתי כנראה יטפס עד סוף השנה לאזור ה-85%, קשה להגיד שמעולם לא היה מצבנו טוב יותר. רבים מאשימים את הממשלה שהיא האשמה בכך שהמצב כל-כך הידרדר. אבל לפני שמאשימים את הממשלה, כדאי לבדוק האם היו מדינות שפעלו טוב יותר.

לרוע המזל של הממשלה, מתברר שלפחות מבחינה כלכלית, יש מדינות שהצליחו יותר טוב. אחת מהן היא שוויץ. אני יודע שרוב הקוראים יחשבו שזה לא ממש הוגן להשוות את ישראל לשוויץ. אבל בתור מי שגר כמה שנים בציריך, אני יכול להגיד ששוויצרים דווקא היו חושבים שלהם היה אמור להיות הרבה יותר קשה להגיב לנגיף מאשר לישראלים. הרי במה הישראלים תמיד מתגאים: בזה שהם טובים בלמצוא פתרונות בתוך זמן קצר. כשהייתי בשוויץ, הישראלים תמיד היו מספרים שעובדים שוויצריים הם טובים, אבל אין להם שום יכולת להתמודד עם בעיות שהם לא מכירים. בשביל זה, הם צריכים ישראלים.

לכתבה באתר וואלה

ישראל מול שוויץ
ישראל מול שוויץ 22
ישראל מול שוויץ 3
ישראל מול שוויץ 4

שתף באמצעות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב print
הדפסה
מיון חדשות ועדכונים
קטגוריות
אירועים קרובים
מה עוד חדש?
קישורים שימושיים