להיות מנהל מערכות בריאות

  • ראשי
  • להיות מנהל מערכות בריאות

למה להיות מנהל מערכות בריאות?

לתואר מנהל מערכות בריאות יש שייכות ואפיון למוסד שאותו הוא מנהל. אם להיות מדויקים המערכת שנקראת מערכת בריאות יכולה להיות שייכת וממוקמת במרפאת קופת חולים, או בחדר ניתוח, רב חדרים בבית החולים או מעבדה לזיהוי נגיף הקורונה שנותנת שירות לאוכלוסייה גדולה, או מנהל משרד הבריאות.

אמנם כל מערכת בריאות נראית שונה מרעותה אבל זוהי טעות! לכולם שותפות גורל בהצלת חיי אדם. החשיבות היא בערכיות של כל בעל תפקיד וגם במסירות שלו לשמירת חיי אדם, כמו גם במסירות לעבודתו ללא חשבון וללא מגבלות זמן, לביצוע המשימה שלו.

תפקיד במערכת יחודית 

ומה היא המשימה? לפני הכל להתחיל בלימודים של תואר ראשון בניהול מערכות בריאות ולאחר מכן תואר שני. לאחר סיום הלימודים יהיה ניתן להתקדם למנהל מערכות בריאות, צריך לשאוף ולבצע את תפקיד המערכת הייחודית שהוא מנהל. אם מדובר בבית חולים על המנהל לשאוף לאווירה חיובית שתאפשר לרופאים, לאחיות ואנשי המנהל והמשק לעבוד בתאום.

כדי להיות מנהל מערכות בריאות יש לקחת בחשבון שתהיה מוטלת עליך אחריות כבדה. לתאם בין שלושה סקטורים שבראשם הרופאים שמבצעים יחד את משימת המערכת להעניק בריאות ולעיתים הצלת נפשות. הרופאים שהתמחו במקצוע הרפואה צריכים את תמיכת האחיות בנושאים שונים. כולם זקוקים לתמיכת אנשי המנהל והמשק שעוסקים במגוון של פעולות במוסד מורכב מאד שאיננו מפסיק לפעול במשך 24 שעות ובמשך שבעה ימים ברציפות.

האחריות הכבדה שמוטלת על המנהל דורשת ממנו קור רוח, ידע מקצועי בתחומי הרפואה, וכשרון ביחסי אנוש לתווך בין המקצועות שלעיתים מתנגשים בביצוע המטלות השונות.

אם ניקח למשל בית חולים שנמצא בתקופת מלחמה או פיגוע המוני עקב אירוע טרור, זרימת הפצועים דורשת קור רוח במיון כוח האדם שעומד לרשותו והצבת האנשים הנכונים בעמדות המיון והטיפול. בנוסף עליו לדעת להפעיל את אנשי המנהל שדואגים להפעלת מערכת הרישום של הנפגעים שמגיעים לבית החולים. גם אנשי המשק דואגים להפעלת סדירה המכשור המתחכם של מוסד בסדר גודל של מפעל ענק.

על מי שבוחר להיות מנהל מערכות בריאות להתמודד עם מצוקות של מחסור בכוח אדם באירועים רבי נפגעים. עליו להתמודד עם מצוקות תקציביות וגם מצוקות של אשפוז חולים ופצועים כאשר המקום הקיים אינו מספיק לאשפוז כל הנקלטים, או כאשר הציוד הדרוש למחלקות שקולטות חולים לא מספיק עקב העומס.

הצבת אתגרים

מצב החירום שבו המדינה נמצאת עקב המגיפה של נגיף הקורונה, מציגה בפנינו אתגר בריאותי חריף של אנשי בריאות הציבור במשרד הבריאות. הרופאים המחוזיים צריכים להתמודד עם המצוקה שיוצר הנגיף באוכלוסייה. חלק נכבד במצוקה זו  הוא הצורך במניעת ההדבקות בין אוכלוסיות שונות במנהגיהם, בתרבותם, במאכליהם ובדתם.

על מנהל מערכת הבריאות הזו מוטלת האחריות ליצור קשר תרבותי, שידע להכיר את האוכלוסייה שהוא חייב לטפל בה. פה התנאי הכמעט בלעדי להצלחת הטיפול הוא להכיר את מנהגיה ואת מנהיגיה. אוכלוסייה דוגמת החרדים בירושלים ובבית שמש, או אוכלוסייה ערבית שדורשת בראש ובראשונה ידע בערבית והכשרת אנשי מקצוע שידעו להעביר מסרים חיוניים לטיפול המגן בפני המחלה. ניהול נכון של האתגרים שבפניהם ניצב מנהל מערכת בריאות הציבור יגרום להצלחה בטיפול במגיפה תוך שיתוף האוכלוסייה בהתמודדות עם הפנדמיה.

להיות מנהל מערכות בריאות זה התפקיד החשוב והמסובך שאנחנו באקדמית נתניה מכשירים את הסטודנטים שלנו.

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם על : תואר ראשון במערכות מידע 

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה