להצמיח את דור ההייטק הבא – מוסף הארץ

  • ראשי
  • להצמיח את דור ההייטק הבא – מוסף הארץ
הארץ

תוכן עניינים

להצמיח את דור ההייטק

הבא

תכנית לימודים שמכוונת היום אל המחר

פרופ' עמוס ישראלי

השונות מתפתחות בקצב מסחרר ומביאות לשינויים ומגמות חדשות בתחום התעסוקה. מזה שנים חלה עלייה משמעותית במשרות בתחומי ההייטק, הסייבר והטכנולוגיה, שמבלי לשים לב נמצאים בכל אספקט בחיינו.
הדור הצעיר הוא הוכחה מאלפת להתקדמות בהתפתחות המהפכה המהירה הזו בה הם לוקחים חלק. הצעירים שלהיום, המכונים בני "דור המסכים", חיים בעידן בו הם שואפים להוכיח את עצמם כבר מגיל מאוד צעיר. הם עצמאיים, דעתנים וחלקם בונים קריירה עוד בגיל העשרה. תפקדנו כאנשי חינוך הוא להכווין אותם במסלול נכון ולהעניק להם את הכלים כדי להגשים את עצמם ולהצמיח את הדור הבא, שיוביל את התחום הטכנולוגי במדינת ישראל.

לצד הכשרת דור העתיד של
אנשי הטכנולוגיה והסייבר
התוכנית תורמת גם לחוסנה של
המדינה באיתנות החברתית

בני נוער אלה בוחרים להיכנס למרוץ להשגת התואר האקדמי בעודם לומדים ממילא בתיכון, כדי לא לבזבז זמן. הם מתגייסים לצה"ל כאשר בארגז הכלים שלהם תואר ראשון ולמעשה הם מתחילים את הקריירה שלוש שנים לפניכולם, וזוכים ביתרון תעסוקתי משמעותי על פני בני גילם.
פרחי הייטק
בדיוק עבור בני הנוער הללו פותחה, כבר לפני תשע שנים, תכנית פרחי הייטק באקדמית נתניה. מדובר בתוכנית לימודים ייחודית המכינה בוגרי כיתות ח׳ מצטיינים וחדורי מוטיבציה לקראת התואר בוגר Sc.B במדעי המחשב, שאת רובו הם מסיימים בד בבד עם לימודיהם בבית הספר.
את התואר הם לומדיםב אקדמיה לצד סטודנטים מבוגרים מהם בהרבה. מעבר לכישרון ואהבה לתחום זה, התלמידים נדרשים בעיקר לכוח רצון והתמדה.
בשנת הלימודים הנוכחית לומדים במסגרת פרחי הייטק 300 תלמידים, מהם 150הם סטודנטים בקמפוס בנתניה ו-150 נוספים הם תלמידים מהמגזר הערבי הלומדים בגבעת חביבה במסלול בו אחרי שנתיים הם עוברים לנתניה.
בשל גילם הצעיר ש לייחס חשיבות עליונה ליצירת קשר קרב ותומך, הן עם התלמידים והן עם ההורים. זהו מסלול שקשה מאוד לסיים אותו ללא יכולת התמדה ותמיכה אינטנסיבית מצד ההורים. בני הנוער נדרשים להרבה מאוד ויתורים במהלך התוכנית, אם זה בתחום האינטראקציות האישיות, החוגים והרבה דברים נוספים. אני אומר לתלמידים שיבדקו אם הם באמת אוהבים את התחום. אם יש להם העדפות אחרות, בין אם מדובר בספורט, מוזיקה או התנדבות במד"א תבחרו בפעילות הקרובה ללבכם.
עד היום סיימו את התכנית בהצלחה 100 בוגרים. 85% מתוכם השתלבו ביחידות הטכנולוגיות מובחרות של צה"ל. על פי הנתונים, בשנת הלימודים תשע"ח סיימו את לימודיהם 18 סטודנטים, מתוכם שישה עשר הצטרפו למערך הטכנולוגי בצבא, שמונה ליחידת גמא.
לצה"ל יש היום עודף בבעלי רקע במדעי המחשב שרוצים להתגייס ליחידות הטכנולוגיות ולכן בחירת התוכנית הנכונה היא משמעותית. התוכנית שלנו מצטיינת באחוזים מאוד גבוהים של מתגייסים ליחידות טכנולוגיות ואנחנו נותנים את ההכשרה הטובה ביותר לעמידה בדרישות של הצבא.
לצד הכשרת דור העתיד של אנשי הטכנולוגיה והסייבר עבור צה"ל והמשק הישראלי התוכנית תורמת גם לחוסנה של המדינה באיתנות החברתית.
בגאון רב, אנחנו מרחיבים מאוד את האופק התעסוקתי של התלמידים, תורמים למוביליות חברתית מכ לשכבות האוכלוסייה ומקדמים גאווה לאומית, הן ברמת האקדמיה והן בקרב הצעירים שאפתניים, שמשתלבים בהצלחה בצה"ל ובמשק ותורמים לחוסנה הביטחוני והחברתי שלמדינת ישראל. לאחרונה, תכנית פרחי הייטק התקבלה למסגרת אקדמיה בתיכון של משרד החינוך. במסגרת זו, כל תלמיד המסיים את השנתיים הראשונות ללימודים בפרחי הייטק, יזכה לפטור מבחינת בגרות 5 יחידות במדעי המחשב.

מוסף הארץ מאמר
שער מוסף הארת

שתף באמצעות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב print
הדפסה
מיון חדשות ועדכונים
קטגוריות
אירועים קרובים
מה עוד חדש?
קישורים שימושיים

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה