חותמת מקום ראשון בסקר שביעות רצון הסטודנטים
netanya_mobile_navlogo

מרים פיירברג אכר

הענקת תואר הכבוד "נאמן המכללה" לגב' מרים פיירברג אכר

22/12/2003

משחר ימיו של העם היהודי היה הסנה הבוער סמל להתרוממות הרוח והעשייה הבלתי נלאית, עשייה שלעולם אינה מסתיימת.
עמוד האש גם ליווה את העם היהודי בדרכו לחרות בצאתו ממצרים והיה המוביל והמנחה של העם.

מרים אינה רק עמוד האש, אלא כשמה, הינה פיירברג, הר של אש לבה ולהבה גועשת לעיר נתניה אשר בה היא משמשת כראש עיר.

מרים היא היום האשה הראשונה בפוליטיקה המוניציפאלית במדינת ישראל. היא זכתה להכרה והוקרה מאין כמוה מכל תושבי עירה אשר הביעו לה אהבה ואמון והפעם לא רק על סמך הביטחון באישיותה אלא על בסיס חמש שנות עבודה ומסירות אין קץ לעיר נתניה ועל תרומתה ההיסטורית והבלתי נשכחת.

משחר ימיה הייתה גב' פיירברג מעורבת בעשייה הציבורית, כממשיכת דרכם של הוריה אשר חינכוה לעשייה ברוח היהדות ועל ערכי האנושות בתחום החוק, הסדר וטובת החברה. את הערכים הביאה מבית אבא אל מרום תפקידה כראש העיר נתניה, העיר הישראלית הראשונה, עיר החוף היפהפיה אשר קלטה את פליטי השואה שנמלטו מציפורני הרשע באירופה ופליטי ארצות ערב שעלו לארץ עם הקמת המדינה וגם היום היא העיר קולטת העליה הגדולה בישראל.
על פועלה הרב זכתה בפרסים יוקרתיים כמו פרס חזני ופרס המצוינות מטעם השלטון המקומי, אבל את עיקר סיפוקה היא יכולה לשאוב מן המפעלים ההיסטוריים אותם היא מקימה בעיר נתניה. העיר אשר תחת הנהגתה יכולה לשמש סמל של אומץ לב, שיתוף פעולה ומעל לכל סמל של חזון ההופך למציאות אל מול עינינו המשתאות.

האקדמית נתניה ההופכת לאוניברסיטה המקומית, חבה לה רבות על מאמציה לפיתוחה וקידומה ועל היותה לפה למוסד חשוב זה בכל שדרות השלטון במדינת ישראל.
מרים הינה הדוברת הציבורית החשובה ביותר בארץ וברחבי תבל של המפעל האקדמי אשר הוקם בעזרתה ובברכתה כאן בעיר נתניה.

על כל פועליה, אשר שינו את פניה של העיר נתניה לבלי הכר, על תרומתה לחברה ולמדינת ישראל ועל עשייתה למעננו כאן באקדמית נתניה, ועל דברים רבים אשר תקצר היריעה מלמנותם החליטו חבר הנאמנים והמועצה האקדמית של האקדמית נתניה להעניק לה את תואר הכבוד "נאמן המכללה".

מרים פיירברג איכר