נשיא המדינה שמעון פרס

  • ראשי
  • נשיא המדינה שמעון פרס

הענקת תואר לשם כבוד Honoris Causa לנשיא המדינה שמעון פרס ​

20/02/2007

אדוני המשנה לראש הממשלה,

אתה שימשת כמעט בכל התפקידים הנכבדים ביותר במדינת ישראל. החל מראש ממשלה, דרך יו"ר הכנסת כזקן הבית, ובתפקידי השרים הבכירים ביותר בממשלת ישראל. אלא שלא התפקידים האלה כיבדוך, אלא אתה הענקת להם מכבודך ומעוצמתך . תקופות כהונתך בכל תפקיד ותפקיד במדינת ישראל – החל ממשרד הביטחון ועד התפקידים אותם אתה ממלא כיום – הטביעו חותם היסטורי על העם בישראל, על האומה היהודית ועל העולם כולו.

בציונות המתחדשת הוגדרו רק שניים כחוזים: האחד, תיאודור הרצל, כחוזה המדינה היהודית, ואתה – כבעל החזון של מדינת ישראל העתידית ותרבותה, העמדת במרכז את מדינת ישראל שוחרת השלום, כמדינת ישראל העתידית, על הטכנולוגיה, המדע והתרבות העשירים המאפיינים אותה ואת העולם כולו, כשהיא מעוגנת במורשת היהודית ובתרבותה רבת השנים. אבל מעולם לא הסתפקת בתפקידי החזון החשובים כל כך לכולנו כעם והיית מעורב תמיד בכל תחומי העשייה .
אין זה סוד ויודע כל אחד מן העם כי רבות הוא חב לך את בטחונו ואת ביצורו בארץ ובעולם.
מעטים הם האנשים אשר עשו בתחום הביטחון כמוך ומעטים הם אלה שאומה שלמה חבה להם הרבה כל כך.

חרף דבקותך בתהליכי השלום מעולם לא הסכמת לוותר, ולו במעט, על חוסנה וביטחונה של מדינת ישראל. אתה מהווה את ההגשמה המודרנית של "האחת ידו אוחזת בשלח ובשנייה ידו אוחזת במחרשה". קריאתך אל העולם כולו בפנייה נרגשת של "לא ישא גוי אל גוי חרב, ולא ילמדון עוד מלחמה" הביאה אותך להכרה בין-לאומית, כאשר הוענק לך "פרס נובל" לשלום. אבל אף פרס שבעולם לא טשטש את היכולת ועוצמת ראייתך למרחוק, המחייבות עשייה בדרכי השלום בלי לסכל כהוא-זה את ביצורה של מולדתך, מדינת ישראל.

רבים דיברו על פיתוח הנגב והגליל, אבל אתה נחלצת להקדיש את ימיך לעשייה בתחום זה כפי שלא נראתה מעולם. אתה מקבל את אהבתך מכל חלקי האומה, מימין ומשמאל, בגלל היותך איש המעשה ואיש הרוח, איש החלום ואיש החזון.

העיר נתניה, המשלבת צפון ודרום, המפגישה בין תרבות הנגב ותרבות הגליל, והמשיקה את הפריפריה לערי המחוז שמסביבה – יודעת, מכירה ומוקירה את פועלך.

האקדמית נתניה, המחנכת סטודנטים במדינת ישראל בתחושה של שליחות, רואה בך סמל הראוי לדוגמא לכל צעיר בראשית דרכו במדינת ישראל.
מיום הקמתה שלהאקדמית נתניה היית בין אלה שראו בה את התרומה הייחודית לא רק לאזור, אלא למדינת ישראל כולה. השתתפת עם גדולי עולם בכנסים הבין-לאומיים, ונטלת חלק בעיצוב תפיסותיך הפוליטיות בקרב מנהיגי תבל מעל בימותיה של האקדמית נתניה. ראית תמיד במוסד זה בית קרוב ומוסד אשר נוח לך לחסות בצילו, והענקת מימד היסטורי לאירועים בהם השתתפת בכנסים השונים ובהרצאות שנישאו על ידך לציבור הרחב ולציבור הסטודנטים.

על כל אלה, ועל עוד מעשים רבים אשר תקצר היריעה מלפרטם, החליטו המועצה האקדמית וחבר הנאמנים של המכללה להעניק לך תואר לשם כבוד, על כל הזכויות הכלולות בתואר זה

שמעון פרס

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה 

סטודנטים יקרים,

 

 

מלגת מילגו

ההרשמה נפתחה ב 5/2/2024   ותסגר ב- 4/3/2024!

מלגות לתואר ראשון ומכינה קדם אקדמית.

גובה המלגה: 4 רמות-

5,000 ₪ / 7,500 ₪ / 10,000/ ₪ / 12,480  ₪

על בסיס קריטריונים סוציואקונומים.

 

לפרטים והרשמה:

https://www.cua.org.il/

 

הספרייה פתוחה לקבלת קהל סטודנטים וסגל
בימים א'-ה' בין השעות 08:30 – 17:00
ימי שישי 08:30 – 11:4