חותמת מקום ראשון בסקר שביעות רצון הסטודנטים
netanya_mobile_navlogo

סא"ל (מיל') שמואל (סמי) רפאל

  • ראשי
  • סא"ל (מיל') שמואל (סמי) רפאל

הענקת תואר "נאמן המכללה" לסא"ל (מיל') שמואל (סמי) רפאל

11/12/2002

סמי רפאל מסמל את כל הטוב והיפה שבדור הוותיקים אשר הקימו את מדינת ישראל.

סמי נולד בבולגריה, בבית ציוני, חדור מורשת ישראל. בבולגריה רכש את ניסיונו הצבאי הראשון כאשר היה מחלוצי הצנחנים של הצבא הבולגרי, והשתתף בפעילויות אשר הקנו לו את הידע והניסיון. הלהט הציוני הביא אותו בצעירותו למדינת ישראל אשר בה הקים , יחד עם אחרים, את בית הספר לצניחה, והוא שייך לדור של גיבורי הכומתות האדומות. היה הראשון אשר זכה לציון לשבח בקבלת אות המופת הראשון מראש ממשלת ישראל ושר הביטחון דאז, מר דוד בן גוריון, על גילוי אומץ לב כאשר תלה את רוב גופו מחוץ למטוס בגובה אלפי רגל, ובעזרת חבל עם עוגן הצליח במאמצים בלתי אנושיים ובעזרת אנשים שהיו אתו במטוס למשוך חזרה את הצנחן שנתפס בזנב המטוס והציל בכך את חייו.
סיפור גבורתו זה הפך לחלק מההיסטוריה הצבאית שלנו , והוא נלמד בבתי הספר לצניחה ברחבי העולם.

היה מהאנשים הבולטים ביותר בעת מבצע קדש עת הופקדה בידיו השליחות החשובה ללמוד בצבא צרפת ולהביא את התותחים 6 מ"מ ללא-רתע אשר היו כה חשובים וחיוניים בתקופת מבצע קדש. מילא שליחויות עלומות של רשויות הביטחון בארץ ישראל, ושרת באמונה תוך סיכון חיים רב את המדינה. ייצג את מדינת ישראל ביבשת אפריקה ושם עסק באימון ובהקניית ידע צבאי להגברת הידידות והקשרים של מדינת ישראל עם יבשת אפריקה המתעוררת.

סייע בהקמת עשרות פרויקטים ברחבי מדינת ישראל תוך קשירת גורלם של יהודים רבים מהפזורה עם מדינת ישראל. לעיתים פעילותו זו לוותה בסכנת חיים.
מעולם לא זנח את קשריו עם ארץ מולדתו, בולגריה. וחש חוב של כבוד לארץ זו אשר הייתה היחידה במזרח אירופה שנאבקה להצלת יהודיה בזמן מלחמת העולם השניה, ובעקבות כך עשה רבות למען מולדתו ולמען קשריה עם מדינת ישראל.
בשנת 2002 זכה לאות ההצטיינות הגבוה מממשלת בולגריה על פועלו זה, והביא כבוד למדינת ישראל ולעם ישראל.

אנו גאים שמר רפאל קשר את גורלו גם עם האקדמית נתניה, כאשר נחשף לעשייתה של מכללה זו בתחום החברתי ובתחום האקדמי, וזאת מתוך אמונה בחשיבות דרכנו, ונענה ברצון לאתגר להביא ידידים מרחבי תבל על מנת שייטלו חלק בעשייתנו כאן למען רווחתה של המדינה והחברה בישראל.
במסגרת הקשר בין סמי והמכללה הביא פרוייקטים רבים אשר אנו גאים בהם, והם הפכו לא רק לנחלת המכללה אלא לנכסי צאן ברזל של החברה בישראל, וזאת במקביל לעשייה רבה שעשה גם בתחומים אחרים.

על כל אלה, ועל פעולותיך הברוכות והענפות , אשר תקצר היריעה מלתארן, החליטה המכללה להעניק לך את התואר "נאמן המכללה" על כל המשתמע מתואר זה.

סאל (מיל') שמואל (סמי) רפאל