סא"ל (מיל') שמואל (סמי) רפאל

  • ראשי
  • סא"ל (מיל') שמואל (סמי) רפאל

הענקת תואר "נאמן המכללה" לסא"ל (מיל') שמואל (סמי) רפאל

11/12/2002

סמי רפאל מסמל את כל הטוב והיפה שבדור הוותיקים אשר הקימו את מדינת ישראל.

סמי נולד בבולגריה, בבית ציוני, חדור מורשת ישראל. בבולגריה רכש את ניסיונו הצבאי הראשון כאשר היה מחלוצי הצנחנים של הצבא הבולגרי, והשתתף בפעילויות אשר הקנו לו את הידע והניסיון. הלהט הציוני הביא אותו בצעירותו למדינת ישראל אשר בה הקים , יחד עם אחרים, את בית הספר לצניחה, והוא שייך לדור של גיבורי הכומתות האדומות. היה הראשון אשר זכה לציון לשבח בקבלת אות המופת הראשון מראש ממשלת ישראל ושר הביטחון דאז, מר דוד בן גוריון, על גילוי אומץ לב כאשר תלה את רוב גופו מחוץ למטוס בגובה אלפי רגל, ובעזרת חבל עם עוגן הצליח במאמצים בלתי אנושיים ובעזרת אנשים שהיו אתו במטוס למשוך חזרה את הצנחן שנתפס בזנב המטוס והציל בכך את חייו.
סיפור גבורתו זה הפך לחלק מההיסטוריה הצבאית שלנו , והוא נלמד בבתי הספר לצניחה ברחבי העולם.

היה מהאנשים הבולטים ביותר בעת מבצע קדש עת הופקדה בידיו השליחות החשובה ללמוד בצבא צרפת ולהביא את התותחים 6 מ"מ ללא-רתע אשר היו כה חשובים וחיוניים בתקופת מבצע קדש. מילא שליחויות עלומות של רשויות הביטחון בארץ ישראל, ושרת באמונה תוך סיכון חיים רב את המדינה. ייצג את מדינת ישראל ביבשת אפריקה ושם עסק באימון ובהקניית ידע צבאי להגברת הידידות והקשרים של מדינת ישראל עם יבשת אפריקה המתעוררת.

סייע בהקמת עשרות פרויקטים ברחבי מדינת ישראל תוך קשירת גורלם של יהודים רבים מהפזורה עם מדינת ישראל. לעיתים פעילותו זו לוותה בסכנת חיים.
מעולם לא זנח את קשריו עם ארץ מולדתו, בולגריה. וחש חוב של כבוד לארץ זו אשר הייתה היחידה במזרח אירופה שנאבקה להצלת יהודיה בזמן מלחמת העולם השניה, ובעקבות כך עשה רבות למען מולדתו ולמען קשריה עם מדינת ישראל.
בשנת 2002 זכה לאות ההצטיינות הגבוה מממשלת בולגריה על פועלו זה, והביא כבוד למדינת ישראל ולעם ישראל.

אנו גאים שמר רפאל קשר את גורלו גם עם האקדמית נתניה, כאשר נחשף לעשייתה של מכללה זו בתחום החברתי ובתחום האקדמי, וזאת מתוך אמונה בחשיבות דרכנו, ונענה ברצון לאתגר להביא ידידים מרחבי תבל על מנת שייטלו חלק בעשייתנו כאן למען רווחתה של המדינה והחברה בישראל.
במסגרת הקשר בין סמי והמכללה הביא פרוייקטים רבים אשר אנו גאים בהם, והם הפכו לא רק לנחלת המכללה אלא לנכסי צאן ברזל של החברה בישראל, וזאת במקביל לעשייה רבה שעשה גם בתחומים אחרים.

על כל אלה, ועל פעולותיך הברוכות והענפות , אשר תקצר היריעה מלתארן, החליטה המכללה להעניק לך את התואר "נאמן המכללה" על כל המשתמע מתואר זה.

סאל (מיל') שמואל (סמי) רפאל

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה