חותמת מקום ראשון בסקר שביעות רצון הסטודנטים
netanya_mobile_navlogo

פליקס אנטואן צ'יסקדי צ'ילומבו

  • ראשי
  • פליקס אנטואן צ'יסקדי צ'ילומבו

הענקת תואר לשם כבוד Honoris Causa לנשיא הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו מר פליקס אנטואן צ'יסקדי צ'ילומבו.

26/10/21

המכללה האקדמית נתניה העניקה תואר לשם כבוד לנשיא הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו- קינשאסה, מר פליקס אנטואן צ'יסקדי צ'ילומבו, בטקס שהתקיים בקמפוס המכללה. ביום שלישי 26.10.21 במסגרת ביקורו של מר פליקס אנטואן צ'יסקדי צ'ילומבו בישראל, כחלק משיתוף פעולה מדעי ייחודי בין קונגו למכללה האקדמית נתניה להתגברות על משבר המים והחקלאות בקונגו.

הנשיא אשר הגיע לביקור בזק בישראל, קיבל את התואר על תמיכתו במדינת ישראל, במדע ובהשכלה בכלל ובקשרי המדע בין קונגו וישראל בפרט, על הישגיו בעבר ובעתיד ועל מחויבותו הבלתי מעורערת לשלום ולזכויות אדם.

במעמד החגיגי השתתפה משלחת נכבדה אשר הגיעה עם הנשיא, בהם שר ההגנה, שר החקלאות ושר התקשורת של קונגו. את הנשיא העטירו פרופ' יעקב הרט, נשיא המכללה, גב' מרים פיירברג-איכר, ראש העיר נתניה וגב' קלוד גרונדמן-ברייטמן, נשיאת הקמפוס הפרנקופוני במכללה.

הקמפוס הפרנקופוני של המכללה האקדמית נתניה מקיים קשרים הדוקים עם הממסד האקדמי של קונגו קינשאסה. לאחרונה נחתם הסכם היסטורי בין אוניברסיטת קינשאסה לבין המכללה האקדמית נתניה, באמצעות הקמפוס הפרנקופוני בהובלתה של קלוד גרונדמן-ברייטמן, נשיאת הקמפוס הפרנקופוני במכללה. שבמהלכו נוצר מרכז למחקר אקדמי ומדעי בין ישראל לקונגו. שיתוף הפעולה הביא ליחסים עמוקים ומשמעותיים בין המוסדות האקדמיים בכל הקשור להחלפת מידע, חילופי פרופסורים וסטודנטים ומספר פקולטות לרבות קיימות, טכנולוגיה, תשתיות, מים ובנקאות ושוק ההון וכחלק מהמטרה, יביאו לקידום תחומים אלה בקונגו.

מר פליקס אנטואן צ'יסקדי צ'ילומבו בעל אות ההצטיינות של "מרכז אפריקה", הוא הנשיא הראשון של הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו שביצע החלפת שלטון שקטה, הראשונה מאז עצמאות מדינתו. מאז מינויו ב- 24 בינואר 2019, הוא הצטרף לשושלת הגדולה של מגיני השלום, של הדמוקרטיה, של זכויות האדם ופיתוח אפריקה. נשיא הרפובליקה, הפך את נושא החינוך לאחד מסדרי העדיפויות של כהונתו כמנהיג מדינת קונגו. מתחילת המנדט שלו, הוא ייסד את תכנית "חינוך חינם" ללימודי הבסיס לילדי המדינה. 

 

פליקס אנטואן צ'יסקדי צ'ילומבו מקבל תואר לשם כבוד

נשיא קונגו החמישי, מעודד שלום ופיתוח בר -קיימא באפריקה. מינויו בראש נשיאות מדינות האיחוד האפריקאי מהווה תקווה לכל האנושות. איש של צדק ושלווה, של השתקפות וחזון, של צמיחה ושינוי, איש של הבטחות ואהבת האדם. תואר לשם כבוד הוא ההוקרה הגבוהה ביותר שמעניקה המכללה האקדמית נתניה לאישים שהתבלטו בפועלם יוצא הדופן ובתרומתם לישראל.