פרופ' אהרון צ'חנובר

הענקת תואר לשם כבוד Honoris Causa לפרופ' אהרון צ'חנובר

15/06/2009

פרופ' צ'חנובר העלה על נס את תרומתה של מדינת ישראל לעולם המדע ולאנושות כולה.
שורשיו נטועים בארץ ישראל בה הוריו הקימו את ביתם עוד לפני פרוץ מלחמת העולם השניה. משחר נעוריו חשק בלימודי הרפואה והמחקר. את לימודיו רכש באוניברסיטה העברית ובמחקר במחלקה לביוכימיה של הפקולטה לרפואה בהנחייתם של הפרופ' ברטנא ושפירא.
את ראשית דרכו כרופא עשה במערכת הביטחון כרופא קרבי בשייטת הסטי"לים של חיל הים, ולאחר מכן במפקדת קצין רפואה ראשי.

עם סיום שרותו בצבא ההגנה לישראל שב אל אהבתו המדעית והקדיש את דרכו למחקר בסיסי יחד עם עמיתו, פרופ' אברהם הרשקו, במחלקה לביוכימיה של הפקולטה לרפואה בטכניון בחיפה, שם גילו שניהם עם עמיתיהם למחקר את מערכת האוביקיטין לפרוק חלבונים, אשר פיתחה את הגילוי ההדרגתי של מנגנון תאי רב שלבי.

כבר בשנת 1979 כיהן כמרצה בטכניון. את הפוסט-דוקטורט עשה במכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס MIT)) ארה"ב, במעבדתו של פרופ' הרווי לודיש, שם ערך מחקרים על פעילותו של הרצפטור לטרנספירין ושחרור הברזל, ולאחר מכן שיתף פעולה עם פרופ' אלכסנדר ורשבסקי מהמחלקה לביולוגיה ב- MIT – מחקר שאיפשר להם לאפיין את התא המוטנט הראשון במערכת האוביקיטין.

בצד גילוייו ומחקריו המעמיקים אשר קידמו ותרמו רבות לאנושות, עסק בחרדת קודש בהכשרת תלמידים לתארים מתקדמים, וחינך אותם להמשיך בדרכו הייחודית בחן ובענווה, המאפיינים את אישיותו הסוחפת והדינאמית.

עבודותיו זכו להכרה לאומית ובינלאומית, ופרופ' צ'חנובר זכה בפרסים רבים, בהם פרס וכטר באוסטריה בשנת 1999, פרס אלברט לסקר למחקר בסיסי בשנת 2000 , הפרס השני בחשיבותו אחרי פרס נובל, תארי כבוד מטעם מוסדות שונים להשכלה גבוהה, ופרס אמת מקרן אמ"ן ומשרד ראש הממשלה. פרופ' צ'חנובר מהווה גאווה לכל עם ישראל, עם קבלת פרס ישראל לחקר הביולוגיה בשנת תשס"ג (2003) וקבלת פרס נובל לכימיה בשנת 2004.

לא היה מי שהיטיב להגדיר אותו מאשר הוא את עצמו, כאשר אמר: "בעולמו של הקב"ה אני בסך הכל תייר מזדמן ,שזכה להציץ ולהיות שותף לתגלית שהמתינה כאן מאז ימי הבריאה. אני לא המצאתי דבר. התגלית שלנו היא לטובת האנושות כולה, ואני מודה לאלוהים על כך". ולו נאמר: גם אנו מודים לאלוהים על שנתן לנו אותו.

על כל מעשיו למען האדם, למען האנושות, לכבודה של האומה, וליוקרתה של מדינת ישראל, על היותו מופת ודוגמא שיש להעלותם על נס בפני ציבור הלומדים והחוקרים בישראל, ועל עוד מעשים רבים אשר תקצר היריעה מלפרטם, החליטו המועצה האקדמית וחבר הנאמנים של האקדמית נתניה, להעניק לפרופ' צ'חנובר את התואר לשם כבוד Honoris Causa .

פרופ אהרון צחנובר

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה