פרופ' ישראל אומן

הענקת תואר לשם כבוד Honoris Causa לפרופ' ישראל אומן

21/06/2011

"הרואה תלמיד חכם יברך ברוך שחלק מחוכמתו בבשר ודם"
מעטים הם אלה הראויים וזכאים שנאמר "כולנו בנוכחותם ברוך שחלק מחוכמתו בבשר ודם"

אתה, בוגר הישיבה התיכונית במנהטן, בוגר התואר הראשון של ניו יורק סיטי קולג' ותואר שני ושלישי של MIT, בוגר אוניברסיטת פרינסטון – עלית לישראל והצטרפת לסגל האקדמי של האוניברסיטה העברית והיית לאחד מהחוקרים הפורים והמיוחדים של העם היהודי אשר זכה לתהילת עולם.

עולמך הפנימי מונחה ברוח התפיסה של הרב שמשון רפאל הירש, שהיה סמל לקהילה ממנה באת, ואשר הנחיל לעולם את התפיסה של "טובה תורה עם דרך ארץ". הצלחת לשזור את מדעי המתמטיקה ככלי להבנת סוגיות סבוכות בתלמוד, אבל הנושא בו זכית להכרה עולמית ולפרס נובל הינו "תורת המשחקים" שהוא הענף במתמטיקה שתפקידו לחקור מצבי עימות ואסטרטגיות בקבלת החלטות.

בשנת 2005 הוענק לך בשטוקהולם פרס נובל ובדברים שנשאת תחת הכותרת "הרצאת הנובל" בנושא מלחמה ושלום אמרת כי המלחמה איננה אי-רציונאלית, וכי יש לחקור אותה על מנת להבין, ובכך אף למנוע אותה, כי תורת המשחקים החוזרים מעבירה את הדגש מ"העכשיו" אל ה"אחר- כך", אל התפיסה כי עשיית שלום פשטנית עלולה לגרום למלחמה, ואת ההבנה כי מרוץ החימוש וההרתעה הכוללת איומי מלחמה אמינים ואיום בחורבן הדדי כתוצאה מכך – יש בכוחם למנוע מלחמה, והעובדות מדברות בעד עצמן.

זכית בפרסים רבים. בשנת 1974 נבחרת לאקדמיה האמריקאית לאמנויות ומדעים, ב- 1983 זכית בפרס הרווי, ב- 1985 נבחרת לאקדמיה המדעית למדעים של ארה"ב , בשנת 1989 נבחרת לאקדמיה הישראלית למדעים, ב- 1994 זכית בפרס ישראל לחקר הכלכלה, ב- 1995 נבחרת כחבר באקדמיה הבריטית, ב- 1998 קיבלת את פרס נמרס לכלכלה, בשנת 2002 קיבלת את פרס אמ"ת מטעם ראש הממשלה בכלכלה, ובשנת -2006 קיבלת את התואר יקיר ירושלים.

בשנת 2011 מוענק לך התואר לשם כבוד על ידי האקדמית בנתניה, וזאת על עשייתך הברוכה בתחום המדע, על תרומתך לחשיבה האנושית, על אהבתך למורשת ישראל, על היותך סמל מובהק לגודל נפשו של האדם, ועל עוד דברים רבים שתקצר היריעה מלפרטם החליטו המועצה האקדמית וחבר הנאמנים של האקדמית נתניה להעניק לך תואר לשם כבוד HONORIS CAUSA

פרופ' ישראל אומן

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה