פרופ' מנחם מגידור

הענקת תואר לשם כבוד Honoris Causa לפרופ' מנחם מגידור

09/12/2007

פרופ' מגידור נולד באם המושבות פתח תקווה, הידועה היום בשם העיר פתח תקווה. את נעוריו בילה בבית-הוריו במושב גבעת שפירא, בלב השרון, ליד העיר נתניה.

את דרכו האקדמית סלל ביובלי ההשכלה הגבוהה, שם גם הטביע חותם. את תאריו הראשונים רכש בהצטיינות בתחום המתמטיקה והפיזיקה באוניברסיטה העברית, ולאחר מכן נשא תפקידים שונים ב- MIT, ב- California Institute of Technology , UCLA, ו- UC Barkley, והתמנה כמדען הלא-אמריקאי הראשון לשמש כנשיא הבין-לאומי של האגודה Association of Symbolic Logic.

באוניברסיטה העברית הוא מילא תפקידים שונים, עד אשר נבחר בשנת 1997 לשמש כנשיאה של אם האוניברסיטאות בישראל, האוניברסיטה העברית.
בין כלל המוסדות להשכלה גבוהה משמשת האוניברסיטה העברית כאבן דרך בחייה של ההשכלה הגבוהה בישראל. זהו המוסד האקדמי הראשון ששפתו הייתה עברית בארץ ישראל, וזהו המוסד אשר ברצף שנותיו ניצב תמיד בשורה ראשונה עם המוסדות האקדמיים המובילים בעולם.

תחת הנהגתו של פרופ' מגידור הושמו ההדגשים על מצוינות אקדמית, ההדגש על יהדותה של מדינת ישראל וההיבט הלאומי של האומה היהודית השבה למולדתה ומלמדת בשפתה את ערכי המדע כולו, בצד חינוך לערכים ולדמוקרטיה ושוויון לבני כל העמים והדתות במסגרת האקדמית אותה הוא מנהל.

פרופ' מגידור עשה את דרכו להנהלת המוסד היוקרתי דרך ייצוגם של כל חברי הסגל במשך שנים רבות, כיו"ר ארגון הסגל של המוסדות להשכלה גבוהה, ואת ניסיונו זה הביא כחלק מעושר ידיעותיו האקדמיות והאדמיניסטרטיביות אל המוסד אותו הוא מנהיג בהשכלה הגבוהה בישראל.

בצד תרומתו המדעית הייחודית לא שוקט פרופ' מגידור ואינו חדל מטיפוח יוזמות חדשות ופעילותו חובקת עולם. הוא מציב מענה אקדמי לצרכיה האינטלקטואליים והאקדמיים של האומה ומדינת ישראל מחד, ומאידך הוא פותח את המצוינות האקדמית של המוסד בראשו הוא עומד, כדי להעניק השכלה גבוהה ברוח ישראלית לפזורה היהודית ברחבי תבל.
הדוגמא של האוניברסיטה העברית משתקפת בפעילותו רבת השנים ומהווה סמל לכל מוסד להשכלה גבוהה בישראל, אשר בדרך זו או אחרת הוא תוצאה ישירה של הנחלת ההשכלה הגבוהה בארץ, כפי שמצאה את ביטויה באוניברסיטה העברית.

אם האוניברסיטה העברית נחשבת לאם האוניברסיטאות – פרופ' מגידור הוא אחד מאבותיה של ההשכלה הגבוהה הנוכחית בישראל, ממעצבי דמותה ומקובעי עתידה האקדמי של מדינת ישראל.

על כל אלה ועל עוד עשייה רבה אשר תקצר היריעה מלפרטה – החליטו המועצה האקדמית וחבר-הנאמנים להעניק לפרופ' מנחם מגידור תואר לשם כבוד Honoris Causa .

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה 

סטודנטים יקרים,

 

 

מלגת מילגו

ההרשמה נפתחה ב 5/2/2024   ותסגר ב- 4/3/2024!

מלגות לתואר ראשון ומכינה קדם אקדמית.

גובה המלגה: 4 רמות-

5,000 ₪ / 7,500 ₪ / 10,000/ ₪ / 12,480  ₪

על בסיס קריטריונים סוציואקונומים.

 

לפרטים והרשמה:

https://www.cua.org.il/

 

הספרייה פתוחה לקבלת קהל סטודנטים וסגל
בימים א'-ה' בין השעות 08:30 – 17:00
ימי שישי 08:30 – 11:4