קלוד גרונדמן ברייטמן

הענקת תואר "נאמן המכללה" לגב' קלוד גרונדמן ברייטמן

15/06/2009

קלוד נולדה בפריס להורים אשר חוו על בשרם את אימי השואה הנוראה שהתרחשה באירופה. הוריה ניצולי השואה ניסו להסתיר ממנה את זהותם היהודית. אך לכשבגרה מעט הם גילו לה על יהדותה.
מהרגע בו הוריה פתחו בפניה את הצוהר לעולמם קלוד נחשפה למורשתה ולשורשיה, גילתה בהם עניין רב והחלה בלימודים אינטנסיביים להכרת העולם היהודי. הוריה הוו דוגמא באהבתם לעם ישראל, למדינת ישראל ולמורשת ישראל.

קלוד רכשה השכלה בבית הספר הגבוה לאמנויות בפריז, ונטלה חלק במרד הסטודנטים המפורסם בעולם כולו, בשנת 1968, מרד אשר השאיר את חותמו בצרפת ובאירופה כולה. משם ניתבה את המרץ והיצירתיות בעשייה למען הקהילה היהודית בצרפת.

כבר בראשית דרכה כאדריכלית בארץ במשרד האדריכלים גרונדמן, השתתפה בתערוכות גדולות וחשובות בעולם ובישראל, ביניהם הסלון האווירי בצרפת, ותערוכת 3000 שנה לירושלים והשאירה את רישומה על מלאכת העיצוב במדינת ישראל.

יצירותיה הותירו חותמן בעולם האומנות בארץ ובעולם. הפסל לזכרו של ראש ממשלת ישראל יצחק רבין ז"ל, אותו עיצבה במקום הירצחו – הפך לאתר עליה לרגל. בדרכה המיוחדת, הביעה את יגונו של העם כולו על הרצח הנורא ועל השבר שאין דומה לו. בין דבריה אמרה: "אני רציתי להגיד, שכאן, במקום הזה, אדמתנו תבער לנצח, אני רציתי להגיד: שכאן, במקום הזה, האור יאיר לנצח…החיבוק הזה הוא מאמץ עליון באמצעות אחדות עמי לשמור שהטרגדיה הזו תישאר בודדה ויחידה בהיסטוריה שלנו. רציתי במקום הזה להפריע לשגרה, לשכחה ולקלות היומיום".

בין יתר תפקידיה גב' ברייטמן ממונה מטעם שרת החינוך והתרבות לטפל בנושאי המוזיאונים במדינת ישראל, וגם בתחום זה הטביעה חותם אישי עמוק ורב-רושם.

מסירותה לאקדמית נתניה היא ללא סייג. בעבודה התנדבותית בה השקיעה את עוצמתה, ביצירתיות ובמרץ בלתי נדלה, סחפה אחריה את טובי ידידיה להיות מעורבים בעשייה זו. עזרה להקים עם ידידינו בפזורה את האגף הפרנקופוני של האקדמית נתניה.
בזכות פעילות זו תלמידים אוהבי ישראל, ממיטב הנוער, עלו לארץ, חלקם ללא בני המשפחה, אנשים צעירים המהווים סמל לקשר החם בין יהדות צרפת ומדינת ישראל. בזכות יזמתה הברוכה עם המכללה אנו רואים ברכה בחינוכם ועיצובם של סטודנטים נפלאים אלה ורווים נחת.

בזכות כישוריה המיוחדים הינה שגרירה של רצון טוב בקידום הקשרים התרבותיים – אקדמיים – חברתיים בין ישראל לבין צרפת בארץ ובפזורה.

על עשייתה רבת ההיקף בתחום זה זכתה לקבל את "אות לגיון הכבוד הצרפתי" .

במכללה עיצבה לתפארת את "המרכז למורשת ישראל", אשר הפך לשם דבר והוא מהווה מוקד משיכה לסטודנטים, אנשי סגל ואורחים במשך כל ימות השנה.

על כל אלה ועל עוד מעשים רבים אשר תקצר היריעה מלפרטם, החליטה המועצה האקדמית וחבר הנאמנים של האקדמית נתניה להעניק לה את התואר "נאמן המכללה".

קלוד גרונדמן ברייטמן

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה 

סטודנטים יקרים,

 

 

מלגת מילגו

ההרשמה נפתחה ב 5/2/2024   ותסגר ב- 4/3/2024!

מלגות לתואר ראשון ומכינה קדם אקדמית.

גובה המלגה: 4 רמות-

5,000 ₪ / 7,500 ₪ / 10,000/ ₪ / 12,480  ₪

על בסיס קריטריונים סוציואקונומים.

 

לפרטים והרשמה:

https://www.cua.org.il/

 

הספרייה פתוחה לקבלת קהל סטודנטים וסגל
בימים א'-ה' בין השעות 08:30 – 17:00
ימי שישי 08:30 – 11:4