חותמת מקום ראשון בסקר שביעות רצון הסטודנטים
netanya_mobile_navlogo

ראש הממשלה בנימין נתניהו

  • ראשי
  • ראש הממשלה בנימין נתניהו

הענקת תואר לשם כבוד Honoris Causa לרה"מ בנימין נתניהו

09/12/2007
אתה הינך הראשון מבין מנהיגי האומה המתחדשת אשר נולד לאחר הקמת מדינת ישראל.
בחירתך לראש ממשלה הייתה היסטורית כי לראשונה דור הבנים קיבל את הפיקוד וההנהגה של האומה היהודית במולדתה העתיקה והמתחדשת.
 
לתפקידך הגעת לאחר שורה של הישגים ייחודיים, ומאז לא פסקה שירת עשייתך מלתרום לעם ולמדינה.
 
בצעירותך היית לוחם במובחרת שביחידות צה"ל, ועוטרת באות של כבוד מידי הרמטכ"ל דאז.   לאחר ששכלת את אחיך בפעולה הרואית, אותה ביצע במהלך מבצע אנטבה, כאשר שרת את העם היהודי באחד מאירועי הגבורה הנשגבים של דורנו – לא עסקת בשכול, אלא נרתמת והיית ראש וראשון ללוחמים נגד הטרור. קיימת בשנת 1974 ו- 1984 שני כנסים בין-לאומיים, שבהם אתה מזהיר את העולם מפני התפתחותו  של הטרור והאיום שבו לא רק על מדינת ישראל אלא על העולם כולו, וזאת הרבה לפני שנפקחו עיני תבל להבין את גודל הסכנה שבטרור המאיים. 
 
נבחרת לשמש כשגריר ישראל באומות המאוחדות עוד בהיותך עול ימים, אבל ניהלת מלחמה זו שהיא המרה שבמלחמות אל מול עם ועולם בתבונה, באומץ לב, ובאוצר לשון שהעולם לא הכיר עד לאותה תקופה.  הטבעת חותם בל יימחה בהופעותיך ההיסטוריות על הבמה העולמית בה נחתכים גורלות של אומות ועמים.
 
בהיותך ראש ממשלת ישראל הבאת מסר חדש וברור:  א. שישראל מקיימת הסכמים;
ב. שישראל שומרת על זכויותיה, ג.  עקרון ההדדיות הוא העיקרון החשוב ביותר.
הציבור עודנו מצטט את משפטיך:  "יתנו-יקבלו, לא יתנו – לא יקבלו".
זקפת את קומתה של האומה בגאווה ובנחישות, כאשר, מחד, הנך מוכן להושיט יד לשלום, ומאידך, אינך מוכן להעמיד את עם ישראל והמפעל הציוני בסכנות קיומיות.
 
לראשונה תחת הנהגתך התחילה לפעם במדינת ישראל מדיניות של ליברליזציה, שבה אתה מתמודד עם משק במצוקה המבקש כיוון.
 
בשנת 2002 שוב דרך כוכבך הפוליטי, כאשר הצטרפת לממשלת ישראל כשר החוץ, ויצאת לנהל כמנהיג את המאבק הפוליטי של המדינה והאומה ברחבי תבל.  נאומיך נלמדו בבתי ספר וקהילות שונות בעולם היו קשובות לדבריך בכל הקשור למדינה, עם ולאום.
 
בשנת 2003 לקחת על עצמך באומץ לב את התפקיד הקשה של שר אוצר במדינת ישראל, ושוב, באותה עוצמה ובאותה נחישות ובניצוץ של גאונות – הפכת את כלכלת ישראל לאחת הכלכלות המבטיחות בעולם החופשי.  מהפיכת הכלכלה הישראלית נלמדת בבתי הספר לכלכלה ברחבי העולם, וגם אם חלק מצעדיך היו בלתי פופולאריים לא נמנעת מלנקוט בהם, כאשר לפניך ניצבה טובת המדינה.
 
כיום אתה משרת את האומה כראש האופוזיציה.  זהו תפקיד ממלכתי קשה, המחייב יושר ציבורי ואומץ ציבורי. כאשר אומה שלמה עומדת בפני הקשים שבמבחניה – תפקיד ראש האופוזיציה הוא מהחשובים, הרגישים והאחראיים ביותר.
 
כמי שהקדיש את חייו למען עם, מדינה ואומה, כמי שהלך בין שבילי החתחתים, כמי ששילם מחיר כבד על אמונתו, דרכו ועשייתו – זכית גם להערכה רבה ואהבה רבה בקרב הציבור לו הקדשת כה רבות.
על היותך מנהיג, על היותך לוחם, על היותך איש כלכלה וחזון, על עשייתך בעבר ועל תוכניותיך לעתיד – חבה לך אומה שלמה הכרה והוקרה.  גם אם לא כל הציבור הסכים עם כל מעשיך – קיימת הסכמה כי החלטותיך היו היסטוריות ומשמעותיות בחייה של מדינת ישראל בעבר בהווה ובעתיד.
 
על כל אלה החליטו המועצה האקדמית וחבר נאמנים להעניק לך תואר לשם כבוד
Honoris Causa.
בנימין נתניהו