חותמת מקום ראשון בסקר שביעות רצון הסטודנטים
netanya_mobile_navlogo

רודי סאלס

הענקת תואר לשם כבוד Honoris Causa למר רודי סאלס

22/09/2004

ישנה אמרה ידועה במורשת היהודית האומרת: "אמור לי מי ידידיך ואומר לך מי אתה".

מדינת ישראל גאה על כך שאתה עומד בראש ידידיה באסיפה הלאומית הצרפתית.
אתה נחשב לאחד המאורות במוסד החשוב ביותר של האומה הצרפתית הידועה כמי שחרטה על דגלה את החרות, השוויון וזכויות האדם.

יכולתך להיות נאמן לעקרונותיך ולאמונותיך, מעמידות אותך באור מיוחד של לוחם חרות.

קל היה בימיה הראשונים של מדינת ישראל לשמש כנשיא ידידי ישראל באסיפה הלאומית. כל ישראלי בתקופה זו ראה עצמו כאזרח כבוד של צרפת. עם השנים, כאשר נתגלו בקיעים בחזית האחידה של צרפת, רבים התעייפו מלעמוד איתן על משמרתם כידידי המדינה הדמוקרטית הקטנה, הלוחמת על חייה במזרח-התיכון, ורק מעטים כמוך עמדו זקופי קומה וחדורי אמונה ,והגנו בלהט על המעטים מול הרבים החיים בדמוקרטיה שלנו הלא היא
מדינת ישראל.

חרף עשייתך המרובה ביוזמות חוק רבות בתחומי כלכלה, חברה וזכויות האדם – נותרת איתן בידידותך ובאהבתך למדינת ישראל ואזרחיה, וגמלת להם בתמיכה בלתי-פוסקת גם בתקופות קשות בהן לא היו רבים שהצטרפו לקולך.

כיום, רבים עומדים לצדך ובתמיכתך בידידות החשובה כל כך לנו בארצך, ארץ החירות, ואנו מוקירים לך על ידידות זו בלב אוהב.

אתה לא הסתפקת רק בידידות למדינת ישראל ולעמה, ושמשת גם כידיד אמת לעוד ארצות רבות, והנך סגן נשיא של ארגוני ידידות של צרפת והמדינות: דרום אפריקה, ארמניה, אוסטרליה, ברזיל, ארצות-הברית, לטוניה, פולין וקוויבק, וכן הנך אוהב אדם, וחבר בשורה של ארגונים בינלאומיים למען ידידות עם עמה של צרפת ומורשתה. גודל רוחך זה הופך אותך לידיד אדם ואוהב אדם ובתקופה זו זהו הנכס הגדול ביותר שאפשר ליחס לאישיות פוליטית, המקדישה עצמה לאהבת האדם ולא לשנאה ולפירוד.

העולם של היום זקוק לאנשים שכמותך, וככל שתרבה פעילותם של אנשים מסוגך בעולם זה של המילניום השלישי אשר הטרור, הפחד והשנאה שולטים בו – יש עתיד למחר טוב יותר ולאנושות טובה יותר.

על ידידותך הרבה, על עשייתך למען מדינת ישראל, על תמיכתך באחינו בצרפת, על תמיכתך בנו, על יכולתך לבטא בבהירות שאין דומה לה את השקפתך, על חשיבות היחסים בשבין מדינת ישראל לבין צרפת, ועל ערכה של האומה היהודית לאנושות, אנו חבים לך חוב של כבוד.

על כל מעשיך אלה, ומעשים נוספים שתקצר היריעה מלפרטם החליטה המועצה האקדמית והמוסדות המנהלים של המכללה להעניק לך תואר לשם כבוד Honoris Causa.

מר רודי סאלס