שביתת הזדהות – 100 יום לתחילתה של המלחמה

  • ראשי
  • שביתת הזדהות – 100 יום לתחילתה של המלחמה

במלאות 100 ימי גהינום לתחילתה של מלחמת 'חרבות ברזל' הצטרפה המכללה האקדמית נתניה לשביתת ההזדהות ועצרה את פעילותה ל-100 דקות.

באירוע שהתקיים במכללה, הקשיבו הסגל והסטודנטים לרובי חן, אביו של החייל איתי שנחטף מבסיסו בנחל עוז, "אני מדמיין את הבן שלי בחדר חשוך. מי יודע באיזה מצב מורעב, בלי מים והתעללויות – אנחנו שומעים על התעללות בנשים אבל תדעו שמתעללים גם בגברים. הדמות שלו דועכת ונעלמת לי , זה כבר יותר מידי זמן.  האימא שלו רק רוצה לחבק אותו בחזרה אני אוהב את הילד שלי ואת כל הילדים שלי. אני אוהב את עם ישראל. השם של איתי זה ארץ ישראל תורת ישראל- זה מה שאנחנו מאמינים ואנחנו רוצים אותו בחזרה! אם אתם יכולים לקחת דקה מזמנכם ולחשוב מה אתם יכולים לעשות כדי לעזור לנו, תהיו מבורכים. אנחנו צריכים את הכוח והאנרגיה שלכם. אני על אדים, כבר אין לי כח. בבקשה תחשבו איך אתם עוזרים לנו יותר" .

 

רויטל נשיא, אחותו של שלומי זיו שנחטף מהמסיבה ברעים בה עבד כמאבטח סיפרה "אלו 100 ימים שאנחנו מכניסים ומוציאים אוויר אבל לא נושמים. 100 ימים שאנחנו מכניסים אנרגיה לגוף אבל מי יכול לקרוא לזה לשבת ולאכול. 100 ימים שאנחנו שלושה אחים אבל בשולחן השבת יושבת רק שתי בנות. שלומי שרק סיים ללמוד עיצוב פנים נסע לעבוד עם שני קרובי משפחה – אביב אליהו ז"ל וג'ק מרלו ז"ל. שלומי ידע שיש חדירת מחבלים ויכל לברוח הביתה, אבל שלומי לא ברח הביתה. שלומי היה שם כדי לעזור לכל מי שהיה סביבו. הוא כזה, אח גדול, בכור, לא רק של רויטל ועדי. הוא אח גדול של כולם. אנו מחכים שיחזור ויוכל להגשים את החלום שלו להיות מעצב פנים. בואו נדאג שמי שיחזור שידע שיש למה. שלא נהיה באותו המצב, באותה הדעיכה. להיפך, שמפה נעלה ונשגשג. אנחנו במלחמה בין כוחות האהבה, הטוב והאור לבין כוחות הרשע, האופל והרוע. ואנחנו במהותנו טובים.  בואו נחשוב איך נהיה טובים יותר מאתמול בכדי לא לתת שום פתח לשום רוע להיכנס אלינו."

 

נשיא המכללה, פרופ' יעקב הרט, קרא מעל הבמה, לעשות את כל אשר ניתן להשבתם במיידי של 136 החטופים וסיים את דבריו, כבן למשפחת כהנים, בתפילה "יְבָרֶכְךָ ה' וְיִשְׁמְרֶךָ, יָאֵר ה' פָּנָיו אֵלֶיךָ וִיחֻנֶּךָּ, יִשָּׂא ה' פָּנָיו אֵלֶיךָ וְיָשֵׂם לְךָ שָׁלוֹם"

לאחר הטקס הופרחו 100 בלונים כאות הזדהות.

 

ליבנו עם החטופות והחטופים, בני משפחותיהם ועם המשרתים בכוחות הבטחון בתקווה לבשורות טובות במהרה. תנחומים לכל משפחות החללים והחטופים.

 

 

לכתבות: וואלהynet,  נתניהנט

שתף באמצעות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב print
הדפסה
מיון חדשות ועדכונים
קטגוריות
אירועים קרובים
מה עוד חדש?
קישורים שימושיים

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה