שילוב האוכלוסייה הערבית בתחום ההייטק בישיבת ועדת הכספים בכנסת

  • ראשי
  • שילוב האוכלוסייה הערבית בתחום ההייטק בישיבת ועדת הכספים בכנסת

"זה לא בלתי אפשרי"

לפני 25 שנה הוביל החזון להנגיש את האקדמיה לפריפריה הגאוגרפית והחברתית של ישראל, את הווסדה של האקדמית נתניה. המטרה היתה שכל אדם יוכל לרכוש השכלה כל עוד הוא מגיע עם נכונות לאתגר אינטלקטואלי ולחוויה כוללת המחברת בין האקדמיה והחברה הישראלית על כל רבדיה. במהלך השנים הגשימה האקדמית נתניה רבות מהתוכניות והיום היא מובילה גם בתחום שילוב תלמידים מהמגזר הערבי במקצועות ההייטק. השנה לומדים 300 תלמידים במסגרת תוכנית פרחי הייטק באקדמית נתניה, מהם 150 הם סטודנטים בקמפוס בנתניה ו- 150 נוספים הם תלמידים מוואדי ערה הלומדים בגבעת חביבה. במסלול זה אחרי שנתיים עוברים התלמידים ללמוד בקמפוס בנתניה. 

לפני שנתיים, לין אל סאלח, אז בת 15 תלמידת כתה י׳ מפורדיס, סטודנטית שנה ב׳ בתוכנית פרחי הייטק בגבעת חביבה הגיעה להציג את נושא שילוב תלמידי המיגזר הערבי בתחום מקצועות ההייטק בישיבת ועדת הכספים בכנסת. הישיבה התקיימה בנוכחות ח״כ אחמד טיבי ובנוכחות שר המדע, מנכ״ל משרדו, ועשרות בכירים בהייטק. יחד עם סאלח הגיעו 50 תלמידים מהמגזר הערבי מתוך אלו הלומדים בגבעת חביבה. סאלח ציינה בדבריה בישיבה את החשיבות חשיפתם של  בני הנוער מהמגזר הערבי כבר בגיל צעיר למקצועות הטכנולוגיים לקראת השתלבותם בחברה בשראל. 

סאלח: "בחברה הערבית אין הרבה שעוסקים ומצלחים בתחום ההייטק. אולי זה בגלל אי התעניינות או בגלל שבכלל לא יודעים על מה מדובר.  אני חושבת שזה מאוד חשוב לחשוף את המגזר הערבי לנושאים אלו. לעלות מודעות להתפתחות ההייטק ולשתף בפעילויות שכוללות נושא זה במיוחד בגיל צעיר. זה יביא תועלת לחברה. זה יעסיק את הצעירים בדברים חשובים, יתרום ללימודיהם בבית הספר ויצמצם את הזמן הפנוי שלהם. זה לא דבר קל, לנו, הערבים זה יותר קשה, המון פערים צריך לסגור ולהתגבר עליהם. קודם כל הלימודים הם לא בשפת האם שלנו וזה לא דבר שהסבים וההורים שלנו עסקו בו בעבר ולכן גם אין הרבה עזרה וגם הנושא עצמו אינו קל בכלל. מדעי המחשב מתמטיקה, הייטק  כל זה מחייב השקעת זמן, ריכוז יכולת להבין את הבעיה ולדעת שלב שלב, מהי הדרך הכי קצרה ויצירתית ונכונה שיש. אבל זה לא בלתי אפשרי"

שתף באמצעות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב print
הדפסה
מיון חדשות ועדכונים
קטגוריות
אירועים קרובים
מה עוד חדש?
קישורים שימושיים

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה