חותמת מקום ראשון בסקר שביעות רצון הסטודנטים
netanya_mobile_navlogo

תואר שני במנהל מערכות בריאות – בוגרים מספרים

  • ראשי
  • תואר שני במנהל מערכות בריאות – בוגרים מספרים

תואר שני במנהל מערכות בריאות מקנה את יכולת התכנון וניהול הרפואה בבתי חולים, בקהילה ובמערכות הבריאות בארץ

תואר שני במנהל מערכות בריאות הוא תואר משמעותי עבור כל מי שעובד במסגרת מערכת הבריאות. הידע המקיף שהתואר מספק מכין את בוגריו לקראת מילוי תפקידים בכירים במערכת. תוכנית הלימודים בתואר שני במנהל מערכות בריאות מתאימה לרופאים ואחיות בדרגי ניהול שונים ולממשיכים מתואר ראשון במקצועות הפרה-רפואיים, טכנאי רנטגן, אנשי לוגיסטיקה ומנהל ולאלה המעוניינים להרחיב את שירותם והשכלתם גם בתחום הפרט, גם בתחום הקהילה וגם בתחום מערכות בריאות גדולות.

אחד הדגשים החשובים של תוכנית הלימודים הוא בכך שהיא מפתחת מיומנות ומקצועיות בתחומי ניהול מערכות הבריאות, כגון ניהול בתי חולים, ניהול מחלקות ויחידות, ניהול מרפאות ומכונים, ניהול מוסדות גריאטריים, ניהול יחידות פרא – רפואיות, ניהול משאבי אנוש, פסיכולוגיה חברתית בניהול מערכות בריאות וניהול הרפואה בקהילה.

תכנית הלימודים של תואר שני בניהול מערכות בריאות מותאמת למציאות הנדרשת ונבחנה על ידי מנהלים בכירים במערכות הבריאות. בוגרי התוכנית משתלבים במהרה בתפקידי הניהול או משפרים את יכולות הניהול עבור אלו שכבר נמצאים בתפקידי מפתח. כולם מספרים על התרומה הרבה של לימודי תואר שני במנהל מערכות בריאות לקריירה וליכולות הניהול האישיות שלהם.

רונית בוהדנה מנהלת סיעוד מרפאת שועלי קופת חולים כללית, רעננה. אחות מוסמכת, בעלת תואר ראשון בסיעוד ובוגרת תואר שני במנהל מערכות בריאות:

"התואר השני מעשיר מאוד את הידע המקצועי ולמעשה מאוד 'פותח את הראש' – זו מערכת דינאמית שבה הרבה דברים משתנים והלימודים מעודדים  להסתכל על התהליכים בצורה חדשה. אני מרגישה שאחרי סיום התואר יש לי יכולת להבין תהליכים בצורה אחרת ממה שהייתי מסתכלת עליהם לפני כן. הלימודים חושפים אותך לעולם חדש גם אם לומדים נושאים שלאו דווקא מתעסקים איתם ביום יום. הידע שרכשתי הביא אותי להבין עד להיכן היכולות שלי מגיעות ויכולות עוד להגיע.

במה התואר תרם לתפקידך כמנהל סיעוד?

התואר אפשר לי ללמוד לתת מענה טוב יותר למטופלים, לעמיתי לעבודה ולעובדים שלי ולחדד את השיח עימם ואלו דברים מאוד חשובים. הלימודים השפיעו על סגנון הניהול שלי. אומנם אני בתפקיד ניהולי כבר לפני התואר אך הלימודים העצימו את היכולות. מאוד חשוב לי להדגיש שהמרצים בתואר היו מצוינים, היחסים והנגישות אליהם היתה מצוינת ונהניתי מכל רגע אפילו לקחתי דברים מהלימודים הביתה למשפחה ולילדים ששיתפתי אותם במידע שלמדתי".

 

לפרטים על תואר בניהול מערכות בריאות לחצו כאן >>>

אינסה יוסף מלמד  – אחות מוסמכת מרצה בבית הספר לסיעוד של בית חולים ברזילי, בעלת תואר ראשון בסיעוד ובוגרת תואר שני במנהל מערכות בריאות:

"התואר השני מאפשר באמת להכיר את מערכות בריאות השונות לעומק. ללמוד כיצד מתפעלים החל מרמות החוק והמשפט ועד לרמה האישית כמו כלים להתמודדות עם לחצים ליווי תהליכים, מה הופך בן אדם למנהל יותר טוב.  בזכות התואר השני יכולתי התחיל ללמד כי תואר שני הוא אחד מתנאי הקבלה".

היו לך חששות לקראת הלימודים?

"אני אמא עם ילדים קטנים ולכן היה לי ברור  שזה לא יהיה פשוט.  אבל בזכות העובדה שהלימודים נערכים במתכונת של יום אחד בשבוע זה מאוד הקל עלי. לקראת סוף התואר כבר נכנסנו לתקופת מגפת הקורונה וגם כאן היתה התארגנות יעילה, עברנו למתכונת למידה מרחוק וזה הקל משמעותית על המצב. אז אני מאוד מרוצה מהעובדה שבחרתי לעשות את התואר באקדמית נתניה".

 

מה היה לך הכי חשוב בתקופת הלימודים?

"לא רציתי להרגיש כמו עוד אחת היה לי חשוב שיראו אותי. קראתי ושמעתי שהמכללה היא במקום הראשון בסקר שביעות רצון הסטודנטים ואני מאוד מבינה למה. החל מהשירותים הניתנים במסגרת המכללה וגם מבחינת הזמינות של אנשי הצוות. כולם  כל הזמן מתעניינים, בודקים מה הסטודנטים מרגישים מה הם חושבים וכיצד אפשר לשפר את חוויית הלמידה שלנו, נותנים מענה לבעיות בצורה מיידית. זה המקום בו באמת רואים אותך, את הסטודנט שאיננו עוד מספר. אני ממליצה מאוד ללמוד כאן".

איברהים אבו ראס  – אחראי חדר הלם בבית חולים מאיר בכפר סבא ופרמדיק בניידת טיפול נמרץ מרחב ירקון.  אח מוסמך בוגר תואר ראשון בסיעוד ותואר שני במנהל מערכות בריאות:

"זה התואר הכי חשוב עבור מי ששואף לתפקידים ניהוליים בתוך מערכת הבריאות. התואר פותח אופק ראייה מקצועי וניהולי ומאפשר לצאת לשדה הקליני עם ידע רפואי ומקצועי. באקדמית נתניה נותנים תמיכה מאוד משמעותית המהלך הלימודים, המרצים מצוינים  והלימודים מאוד מעניינים ומהנים שזה לא פחות חשוב. התואר השני מאפשר גם להשתלב בתפקידי הוראה, אני כבר התקבלתי כמרצה מן החוץ באחת המכללות לסיעוד כך שזה בהחלט גם פותח את הדלתות לאקדמיה,.

רונית בוהדנה 1
אינסה מלמד ובנותיה
איברהים אבו ראס