הנחיות הוראה היברידית במכללה האקדמית נתניה

  • ראשי
  • הנחיות הוראה היברידית במכללה האקדמית נתניה

הוראה היברידית- סמסטר א' תשפ"ב

כידוע לכם, בהתאם להחלטת נשיא המכללה, פרופ' יעקב הרט, ההוראה במכללה בסמסטר הקרוב תעשה בקמפוס ובאופן היברידי. המשמעות היא כי המרצים יעבירו את השיעורים בקמפוס לסטודנטים אשר יגיעו למכללה בהתאם למתווה התו הירוק ובמקביל, תינתן אפשרות לסטודנטים שלא יוכלו להגיע למכללה לצפות בשיעורים באמצעות הזום. השיעורים יוקלטו ויועלו לאתר המודל כך שהסטודנטים יוכלו לצפות בשיעור בזמן הנוח להם.

נבקש לעדכן אתכם כי הנוכחות של הסטודנטים אשר יצטרפו לשיעורים באמצעות הזום תהיה פאסיבית בלבד. המשמעות היא שהסטודנטים האלה לא יוכלו לקחת חלק פעיל בשיעורים, לא באמצעות פתיחת מיקרופון ולא באמצעות כתיבת שאלות בצ'ט. סטודנטים אשר יצטרפו לשיעורים באמצעות הזום יוכלו להפנות שאלות למרצה באמצעות המייל או ע"י קביעה של פגישה במסגרת שעות הקבלה של המרצה. בנוסף, כאשר אנו מקרינים את המצגת בשיעור באמצעות "שתף מסך" מומלץ לבחור באפשרות המציגה רק את תמונת המרצה על המסך בכיתה ללא הסטודנטים בבית כדי להימנע מהסחות דעת של הסטודנטים היושבים בכיתה. מרצים אשר מלמדים ללא מצגת יכולים לבחור כאשר הם נכנסים לזום באפשרות אשר מראה רק את הדובר (speaker only) כאשר לוחצים בקצה הימני העליון של המסך על View.

מדיניות זו התקבלה על רקע הניסיון שנצבר במוסדות אקדמיים אחרים לפיו קשה עד בלתי אפשרי לנהל שיעור שבו הסטודנטים הנמצאים בזום לוקחים בו חלק פעיל. בנוסף, אנו רוצים לעודד סטודנטים אשר עומדים בתנאי התו הירוק להגיע לקמפוס, ואנו סבורים כי מדיניות כזו יש בה כדי לעודד זאת. הסטודנטים יקבלו עדכון לגבי המדיניות הזו.


אנו מניחים כי בשבועות הראשונים ייתכנו תקלות כאלה ואחרות, שכן אנו מתחילים בשיטת הוראה שבה לא התנסנו עד כה. אנו משוכנעים כי לאחר הקשיים של התחלת הסמסטר ניכנס לשגרה ברוכה. 

לכן, נבקשכם בתקופה זו של תחילת הסמסטר, לשדר מסר חיובי לסטודנטים גם כאשר אתם והם חווים תקלות, ולעודד אותם להגיע לקמפוס כדי לקחת חלק בשיעורים.

הנהלת המכללה ואנו ברשות לקידום הוראה, מעוניינים לקיים הערכה של ההוראה ההיברידית ולבחון את יעילות השיטה בשבועות הראשונים לפתיחת שנת הלימודים. לכן, נבקשכם להעביר לרכזות בתי הספר מדי שבוע את מספר הסטודנטים אשר הגיעו לשיעורים שלכם בקמפוס מתוך מספר הסטודנטים הרשום אצלכם באותו קורס. כמו כן, נשמח לקבל עד התאריך ה-15 לנובמבר את התרשמותכם מהתנהלות ההוראה ההיברידית. אחוז הסטודנטים אשר מופיעים לשיעורים בקמפוס, התרשמות הסטודנטים, וההתרשמות שלכם, יהיו הבסיס של ההחלטות שתתקבלנה בנושא, ומכאן חשיבות בקשה זו. תוכלו לפנות אלינו ישירות באמצעות כתובת המייל [email protected].

בברכה,

הרשות לקידום הוראה.

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה