חותמת מקום ראשון בסקר שביעות רצון הסטודנטים
netanya_mobile_navlogo

הנחיות הוראה היברידית במכללה האקדמית נתניה

  • ראשי
  • הנחיות הוראה היברידית במכללה האקדמית נתניה

הוראה היברידית- סמסטר א' תשפ"ב

כידוע לכם, בהתאם להחלטת נשיא המכללה, פרופ' יעקב הרט, ההוראה במכללה בסמסטר הקרוב תעשה בקמפוס ובאופן היברידי. המשמעות היא כי המרצים יעבירו את השיעורים בקמפוס לסטודנטים אשר יגיעו למכללה בהתאם למתווה התו הירוק ובמקביל, תינתן אפשרות לסטודנטים שלא יוכלו להגיע למכללה לצפות בשיעורים באמצעות הזום. השיעורים יוקלטו ויועלו לאתר המוודל כך שהסטודנטים יוכלו לצפות בשיעור בזמן הנוח להם.

 

נבקש לעדכן אתכם כי הנוכחות של הסטודנטים אשר יצטרפו לשיעורים באמצעות הזום תהיה פאסיבית בלבד. המשמעות היא שהסטודנטים האלה לא יוכלו לקחת חלק פעיל בשיעורים, לא באמצעות פתיחת מיקרופון ולא באמצעות כתיבת שאלות בצ'ט. סטודנטים אשר יצטרפו לשיעורים באמצעות הזום יוכלו להפנות שאלות למרצה באמצעות המייל או ע"י קביעה של פגישה במסגרת שעות הקבלה של המרצה. בנוסף, כאשר אנו מקרינים את המצגת בשיעור באמצעות "שתף מסך" מומלץ לבחור באפשרות המציגה רק את תמונת המרצה על המסך בכיתה ללא הסטודנטים בבית כדי להימנע מהסחות דעת של הסטודנטים היושבים בכיתה. מרצים אשר מלמדים ללא מצגת יכולים לבחור כאשר הם נכנסים לזום באפשרות אשר מראה רק את הדובר (speaker only) כאשר לוחצים בקצה הימני העליון של המסך על View.

 

מדיניות זו התקבלה על רקע הניסיון שנצבר במוסדות אקדמיים אחרים לפיו קשה עד בלתי אפשרי לנהל שיעור שבו הסטודנטים הנמצאים בזום לוקחים בו חלק פעיל. בנוסף, אנו רוצים לעודד סטודנטים אשר עומדים בתנאי התו הירוק להגיע לקמפוס ואנו סבורים כי מדיניות כזו יש בה כדי לעודד זאת. הסטודנטים יקבלו עדכון לגבי המדיניות הזו.

 

אנו מניחים כי בשבועות הראשונים ייתכנו תקלות כאלה ואחרות, שכן אנו מתחילים בשיטת הוראה שבה לא התנסנו עד כה. אנו משוכנעים כי לאחר הקשיים של התחלת הסמסטר ניכנס לשגרה ברוכה. לכן, נבקשכם בתקופה זו של תחילת הסמסטר, לשדר מסר חיובי לסטודנטים, גם כאשר אתם והם חווים תקלות, ולעודד אותם להגיע לקמפוס כדי לקחת חלק בשיעורים.

 

הנהלת המכללה ואנו ברשות לקידום הוראה, מעוניינים לקיים הערכה של ההוראה ההיברידית ולבחון את יעילות השיטה בשבועות הראשונים לפתיחת שנת הלימודים. לכן, נבקשכם להעביר לרכזות בתי הספר מדי שבוע את מספר הסטודנטים אשר הגיעו לשיעורים שלכם בקמפוס מתוך מספר הסטודנטים הרשום אצלכם באותו קורס. כמו כן, נשמח לקבל עד התאריך ה-15 לנובמבר את התרשמותכם מהתנהלות ההוראה ההיברידית. אחוז הסטודנטים אשר מופיעים לשיעורים בקמפוס, התרשמות הסטודנטים, וההתרשמות שלכם יהיו הבסיס של ההחלטות שתתקבלנה בנושא ומכאן חשיבות בקשה זו. תוכלו לפנות אלינו ישירות באמצעות כתובת המייל gilbroi@netanya.ac.il.

 

בברכה,

הרשות לקידום הוראה